הבלוג של danabenty

danabenty

עדכונים:

פוסטים: 29

החל מאוגוסט 2016

בתי אבות ומרכזים גריאטריים נועדו לסייע לקשישים להתמודד עם הקשיים היום יומיים שהופכים למנת חלקם. אלצהיימר, דמנציה ומחלות אחרות מטופלים במקומות אלה, והמטופלים מצויים בהשגחה רפואית בכל עת. עם זאת, לא כל משפחה יכולה לאפשר לעצמה לממן את עלות שהותו של יקירה בבית האבות, בשל המחירים הגבוהים. לפיכך, משרד הבריאות מעניק קוד מיוחד על מנת לא להשליך את המטופלים הקשישים לעת זקנה.

שלבי האשפוז

כל המקבל קוד משרד הבריאות  צריך לעבור את השלבים הבאים בדרך לאשפוז בבית האבות:

  • פנייה וייעוץ – כדי לקבל את הקוד ולמצוא מקום בבית האבות, יש צורך לפנות תחילה ללשכת הבריאות לקבלת ייעוץ ראשוני.
  • מגישים את המסמכים – חשוב להגיש את המסמכים הראשוניים על מנת להתקבל לאשפוז. מסמכים אלה כוללים: טופס פנייה לצורך סידור המוסד שבו יתגורר המטופל, טופס מידע רפואי עדכני הממולא על ידי הרופא והאחות לאחר שבדקו את המטופל, מכתב סיכום רפואי הכולל את כל הפרוצדורות שעבר המטופל, דו”ח סוציאלי ממולא עבור מתן שירותים ותעודות רפואיות נוספות.
  • הפגישה עם העובדת הסוציאלית – פגישה זו כוללת הערכה ראשונית וקביעה אם האשפוז אכן נחוץ.
  • סיווג המועמד – מסווגים את המטופל בהתאם למצבו: תשוש, תשוש נפש, סיעודי ועוד.
  • בוחרים את המוסד הסיעודי שבו מתכוונים לאשפז את המטופל, וזאת מתוך רשימה של מוסדות שאושרו על ידי משרד הבריאות.
  • חישוב ההשתתפות – אף על פי שהמטופל מקבל מימון במסגרת קוד משרד הבריאות, משפחתו צריכה להשתתף במימון. סכום התשלום החודשי של המשפחה נקבע על ידי משרד הבריאות והמשפחה מתחייבת לשלם אותו.
  • העברה לאשפוז – בתום כל האישורים מעבירים לאשפוז במחלקה לתשושי נפש או למחלקה הסיעודית.

מתי המטופל זכאי לקבל את הקוד

לא כל אחד יכול לקבל את קוד משרד הבריאות, אלא רק קשישים העומדים בקריטריונים שהוגדרו מראש. ראשית, משרד הבריאות יכול לסייע רק למטופלים שבני משפחתם יכולה לממן את עלות האשפוז באופן חלקי. שנית, על מוסד האשפוז לעמוד ב-2 תנאים עיקריים: על המוסד להיות ברישוי משרד הבריאות ועליו להיות קשור בקשר הסכם עם משרד הבריאות.

לא רק סיוע רפואי

בתי אבות ומרכזים גריאטריים אינם מספקים רק סיוע רפואי עבור המטופלים הנמצאים בשטחם, אלא גם פעילויות חברתיות מהנות בהתאם ליכולות שלהם. בעוד ילדיהם של המטופלים נמצאים רוב הזמן בעבודה ואין להם יכולת לטפל בהם, הרי שבבית האבות נמצאים הקשישים בחברת בני אדם בכל עת וזוכים לפעילויות כמו שיעורי מוסיקה, הופעות או סריגה.

עוד מהבלוג של danabenty

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years

כלים חד פעמיים - הבדלי האיכות בין החברות השונות

ישנן סיבות רבות בגינן נהיה מעוניינים לרכוש כלים חד פעמיים, לדוגמא: כשאנחנו מתכננים לארח ומעוניינים לחסוך מעצמנו את הזמן לשטוף כלים. כשלאחד הילדים יש מסיבת יום הולדת והדרך שנראית לנו הכי נוחה היא להשתמש בכלים החד פעמיים,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

איך כותבים ספר?

אם אתם מעוניינים לכתוב ספר כדאי שתדעו מהם השלבים בכתיבת ספר. אמנם השאלה איך כותבים ספר היא כמו השאלה כמה עולה חליפה ליתום בהבדל אחד : בכתיבת ספר אתם קובעים את הכללים...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה