הבלוג של dalitush

dalitush

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מפברואר 2014

לשירלי עשהאל היה חלום אחד, שהוא בעיקרו כמיהה – כמיהה לילד שיביא עמו משפחתיות ואהבה. אחרי שנים רבות ומסע לא פשוט, היא הגשימה את חלומה

12/11/2019

מעשה שהיה לפני שנתיים וחצי כך היה:

אם תשאלו אדם ממוצע “מה החלום שלך?” תקבלו בדרך כלל תשובות הכוללות חופשה ארוכה בחו”ל, זכייה בלוטו, וילה מפוארת, קריירה ועוד. לשירלי עשהאל לעומת זאת  היה חלום אחד משמעותי, שהוא בעיקרו  כמיהה – כמיהה לילד שיביא עמו משפחתיות ואהבה. לכם, קוראי שורות אלו, הייתה הזדמנות אמתית להיות חלק מהמסע שלה ולעזור לה להגשים את החלום

“הסיפור הזה מתחיל מכאן”

נחזור רגע לנקודת ההתחלה. שירלי עשהאל, כיום בת 45 (נכון לשנת 2019), חזרה לארץ לפני שבע שנים וחצי לאחר שהות ממושכת בארצות הברית. שנה קודם לחזרתה, בגיל 38, החלה שירלי לבדוק את האפשרות להביא ילד מתרומת זרע בארצות הברית, אך עמד בפניה מכשול אחד – משקלה היה גבוה מידי. “הרופאים שם מאוד נזהרים. הם אמרו שאני צריכה לרדת במשקל, אז התחלתי לברר לגבי הנושא של ניתוח לקיצור קיבה כדי לרדת כמה שיותר מהר, כי הגיל לא משחק לטובתי”.

הביטוח הרפואי בארצות הברית הקובע תקופת אכשרה של שנה עד שניתן לבצע את הניתוח המיוחל, כמו גם הפחד לעבור את כל ההליך לבד, הביאו את שירלי לחזור לארץ במאי 2012. חודש לפני החזרה כבר יצרה קשר עם “אסותא”, קיבלה את רשימת הבדיקות הנדרשות, תיאמה תורים והתור לניתוח השרוול נקבע לחודש יולי אותה השנה.

כששאלתי אותה אז ” את זוכרת מתי הייתה הפעם הראשונה שאמרת לעצמך ‘אני רוצה להיות אימא’ ‘זה החלום שלי?’ היא ענתה: “בגיל 16 הבת דודה הכי קרובה שלי, שבסך הכול בשנתיים וחצי יותר גדולה ממני, ילדה. אני זוכרת שהייתי באה אליה הביתה והבן שלה היה מסכים להירדם בידיים שלי כשהוא לא היה מסכים להירדם בידיים של אף אחד. זה התגבש אז. בעצם כל הזמן הייתי במחשבה של להכיר מישהו, לנסות להתבסס כלכלית במקביל, וככה לנסות לבסס את החיים שלי לקראת תינוק”. היא הוסיפה: “אני זוכרת שדיברו איתי אז בגילאי השלושים על שימור ביציות ואמרתי ‘זה נורא יקר, מאיפה אני אשיג 20,000 שקל?”.

שירלי עשהאל והתאומים (אלבום פרטי)שירלי עשהאל והתאומים (אלבום פרטי)

לצלוח מכשולים ובדרך לסמוך על האינטואיציות

בארץ, עברה שירלי את ניתוח השרוול המיוחל והשילה 60 קילו ממשקלה. “במקביל לכול נפתח לי צוהר” – היא סיפרה אז – “חזרתי עוד פעם לעולם הדייטים ולחלומות שאולי אני יכולה לעשות את זה באופן “הנורמטיבי”. הכרתי את בן הזוג שלי לשעבר ואחרי שנה אמרתי לו ‘יאללה, בוא נתקדם’ והוא לא רצה. אז התחלתי בלעדיו, עוד נשארתי איתו, הייתי בזוגיות, אבל התחלתי את התהליך של תרומה מבנק הזרע”.

“כשהתחלתי לעשות בדיקות הבנתי שהמצב לא טוב. כלומר הבדיקות העידו על זה שכבר אז הרזרבה השחלתית נמוכה, והסיכוי שלי להרות מהביציות שלי נמוך. אבל החלטתי שאני לא מקשיבה לרופאים”.

הדרך להשלמה עם הרעיון כי הילד שתישא ברחמה יהיה, הן מתרומת זרע והן מתרומת ביצית, לא הייתה פשוטה אך הכרחית. יחד עם זאת, בנובמבר 2015, לפני שהתחילה עוד סדרת טיפולי פוריות, ביקש הרופא שתביא עמה אישור מכירורג שד שהכול תקין. לא היה צורך בבדיקת ממוגרפיה, אלא רק בבדיקה ידנית. כירורג השד אמר לה שהשד מעט גושי, אך נראה כי הסיבה  לכך היא הירידה במשקל. שירלי התעקשה על בדיקת ממוגרפיה ומכאן הדרך לגילוי סרטן השד מהירה. שירלי ביצעה ביופסיה בבית חולים איכילוב לאחר פענוח הממוגרפיה, ובמקביל מתחילה סבב טיפול פוריות נוסף. תשובת הביופסיה אכן אישרה גידול ממאיר בשד. במשך שנה שירלי עוברת הקרנות וטיפולים ומחלימה.

היא עוד תגשים את החלום. קרדיט: שירלי עשהאל
היא עוד תגשים את החלום (אלבום פרטי)

מחלום לפרויקט מימון המון

ניתוח שרוול, ירידה במשקל, ביציות ללא זקיקים, סרטן השד- אף אחד מאלו לא עצר את שירלי בדרך להגשים את החלום שאותו חלמה כבר 27 שנים וזאת בזכות הרצון, באמצע 2017 השיקה פרויקט מימון המון באתר ג’אמפסטארטר, שלו קראה “חולמת עליו – ילד משלי!”

על ההחלטה לקיים פרויקט מימון המונים היא סיפרה: “בכלל לא ידעתי שאני אהיה במצב כזה. הכרתי את יובל אברמוביץ’ בתחילת הדרך שלו עם ‘הרשימה’, יצרתי אתו קשר ‘בפרטי’ ואני זוכרת שהייתי ממש מוקסמת. לא הבנתי אז מה זה פרויקט מימון המון, אז התחלתי לעקוב. הייתי בהרצאה שלו וכל הזמן אמרתי שזה הכי לא מציאותי. צריך מוצר שיהיה בו משהו שהוא קסם ומשהו שאת מגייסת. בקבוצת וואטסאפ של בנות שרוצות תרומת ביצית שפתחנו, אחת מהבנות סיפרה שפנו אליה מ’אושרת קוטלר’ ושאלו אם היא רוצה להתראיין. היא לא רצתה להתראיין אז היא שאלה מי רוצה להתראיין”.

אם תחילת פרויקט מימון ההמון, עברה שירלי עוד ממוגרפיה שגרמה לה לחשוב ששוב הכול מתהפך (תודה לאל שלא). היא החליטה שהיא מתראיינת ונחשפת משם הדרך לחשיפה וליצירת הקמפיין הייתה קצרה, כשמיד לאחר השקתו התראיינה גם לתכנית “משפחה גרעינית” של אברי גלעד בגל”צ.

ולהיחשף ולספר: רגישות, אומץ וחוזק

ככשאלתי אותה אז לפני שנתיים וחצי אם היא אינה פוחדת להיחשף ולספר את הסיפור שלה היא ענתה: “השיחה איתך הייתה אחרי שיחה עם מכרה, ידידה, שמאוד עוזרת לי וקישרה אותי עם כל מיני אנשים לפרויקט הזה. אני חושבת שבלי תמיכה קשה מאוד לעמוד בפרץ של מה שקורה סביבי. אני בן אדם מאוד רגיש. אני מאוד רגישה וגם מאוד חזקה. אני מאוד רגישה לביקורת”.

אז כן, אנשים לא חסכו משירלי ביקורת ושאלות כגון” למה את לא מאמצת?”, “למה כל כך הרבה כסף?”, “למה דווקא בקייב? נשים שם מנהלות אורח חיים אלכוהוליסטי”, “למה לך היריון”? וכדומה. היא התמודדה, המשיכה בדרכה וניסתה לאסוף את עצמה ולהישאר מפוקסת ולחשוב על מה שבאמת חשוב לה – ילד!

 embedded by Embedded Video

 

על השאלה “מי באמת תומך בפרויקט הזה”? היא השיבה: “דבר ראשון אמא שלי ובן הזוג שלה תומכים בי. מבחינת משפחתית זה רק הם. גם דוד שלי מארצות הברית הפתיע ועשה לי העברה בנקאית של 3000 ₪. כשסיפרתי על פרויקט מימון ההמונים ואמרו שצריך לגייס מתנות אמרתי ‘למה שיתנו לי בכלל?’ ‘מי אני בכלל?’. זה מרגש אנשים וזה הסיפור שלי וזאת אני”.

“מה את רוצה לזכור מכל החוויה הזאת?”

“אין ספק שיהיה לי סיפור מעניין לספר לילד שלי. להגיד לו שאמא שלו נלחמה על היצירה שלו וזה לא מובן מאליו כל מה שאני עוברת. אין ספק גם כשיהיה לי קשה, אני אחזור אחורה ואגיד לעצמי: ‘תראי מה עשית כדי להגיע לכאן. לגיטימציה להתלונן תמיד יש, אבל אני אגיד לעצמי שאני בחרתי בזה’. 

שירלי בחרה להיחשף כי היא רוצה לשמש  השראה עבור נשים שמפחדות מהתהליך או לא יודעות שהוא קיים. היא רצתה להראות שלמרות הכול תהליך של תרומה כפולה אינו דבר פסול. כל אחת הרי בוחרת בדרכה וכנראה שהחלום לילד משלה גדול יותר מכל השופטים, המבקרים ומרימי הגבה.

שירלי עשהאל והתאומים (אלבום פרטי)שירלי: חלום שהתגשם (אלבום פרטי)

כעבור שנתיים וחצי: האם שירלי הצליחה להגשים את החלום? 

בתשיעי בנובמבר כתבה שירלי פוסט מרגש בעמוד הפייסבוק שלה: “זהו, אני אמא. נולדו היום לפני שעתיים בן ובת. אין לי מילים. לא מצליחה לעכל שכנגד כל הסיכויים והתחזיות של הרופאים הצלחתי לעבור היריון כמעט ללא אתגרים ולידה רגילה”.

אז כן, היו מעט אתגרים. היא אמנם גייסה את הכסף לסבב הטיפולים הראשון, אך הוא לא צלח, אך החליטה לעשות סבב טיפולים שני שהותיר אותה אם ‘אוברדרפט משמעותי’ כהגדרתה. שירלי הוגדרה בהיריון בסיכון שכלל כמובן השגחה מעקבים. בנוסף, כשלושה וחצי שבועות לפני הלידה שהתה כמה ימים בתל השומר להשגחה או כפי שכינתה זאת בהומור ובחמימות האופייניים לה: “לנופש והבראה”.  כעת תהיה מאושפזת בבית החולים עוד מספר ימים עקב רעלת היריון שהייתה במהלך ההיריון, אך גם היא וגם התאומים בריאים ושלמים.

סוף משלוש לסיפור אמיץ ומשמעותי. מזל טוב שירלי להולדת התאומים

עוד מהבלוג של dalitush

תצוגה מקדימה

הקסם של דיסני מגיע לקריות: אלאדין ויסמין בקרית ים

כל שנה נשאלת אותה שאלה: לאיזה מחזמר ניקח את הילדים בחנוכה הקרוב? "היי סקול פסטיגל"? "הקוסם"? או אולי "פיטר פן"? אין ספק; מדובר בהפקות מושקעות ומוקפדות וכבודן במקומן מונח. אך אי שם בקרית ים ישנה אלטרנטיבה מקסימה, איכותית...

תגובות

פורסם לפני 4 years

"המשקפיים של סבתא": ספר ילדים שהוא שיעור בעזרה, יזמה ונחישות.

הורים יקרים, דודים ודודות, גננים וגננות, אנשי מקצוע לגיל הרך, ואנשים שילדים הם עולם יקר לליבם. הפוסט להלן מיועד עבורכם. קבלו המלצה אישית ממני לספר ילדים מיוחד מאוד, שחי ונושם את רוח התקופה שבה אנו חיים. אזהרה קטנה. אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

השנה אני בוחרת בי

אני מטיילת לי בשכונת הילדות שלי בכרמיאל והכול שקט ורגוע. פתאום רצה אליי ילדה בלונדינית ממש קטנטנה עם חיוך שובה לב, ורק לאחר שנייה אני מבינה שזו אני בת החמש. היא מגיעה אליי ומחבקת אותי מאושרת עד הגג. אני מביטה בה באהבה,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה