הבלוג של dalitush

dalitush

עדכונים:

פוסטים: 61

החל מפברואר 2014

“לפני חודש עוד הייתם בבית הספר לרפואה ולימדו אתכם רופאים. היום אתם הרופאים. שבע השנים של ההתמחות הכירוגית כאן, יהיו הטובות והנוראיות בחייכם. מסכמת 13 עונות של האנטומיה של גריי עם ארבעת המופלאים

01/10/2016

“לפני חודש עוד הייתם בבית הספר לרפואה ולימדו אתכם רופאים. היום אתם הרופאים. שבע השנים של ההתמחות הכירוגית כאן, יהיו הטובות והנוראיות בחייכם. תגיעו לנקודת שבירה. הביטו סביבכם, אמרו ‘שלום’ למתחרים שלכם. שמונה מכם יעברו להתמחות קלה יותר, חמישה יישברו תחת הלחץ ושניים יתבקשו לעזוב. זו נקודת הפתיחה שלכם, זו הזירה שלכם. כמה טובים תהיו? זה תלוי בכם”. במילים אלו מקבל בכל פעם מנהל המחלקה הכירוגית, ד”ר ריצ’רד וובר, את המתמחים החדשים בבית החולים “סיאטל- גרייס” לשעבר, וכיום “גריי-סלואן ממוריאל”.

בשבוע שעבר (22.9.16) נפתחה רשמית עונת שידורי הסתיו בארצות הברית ואיתה שודר פרק הבכורה של העונה ה-13 של “האנטומיה של גריי”. אתם קולטים? 13 עונות שבהן התרגשנו, בכינו, צחקנו והתלהבנו. בעוד מעריצי הסדרה נטשו אותה בתום העונה העשירית עם עזיבתה של ד”ר יאנג, כותבת שורות אלו לא יכולה כך סתם לנטוש את הסדרה האהובה עליה, גם אם רוב שחקניה הוותיקים כבר אינם. אז צפיתי בפרק הבכורה בשבוע שעבר והיה, נו אתם יודעים – האנטומיה (אל תדאגו, ספוילרים לא תמצאו כאן)

בכתבת יח”צ כשבוע לפני תחילת העונה הנוכחית אמרה שונדה ריימס, יוצרת הסדרה, כי אחרי כל כך הרבה עונות, תתמקד העונה ה-13 ברובה באלו הנמצאים בסדרה מיומה הראשון ועד היום; ארבעת המופלאים שלה, אם תרצו: ד”ר ריצ’רד וובר (ג’יימס פיקנס ג’וניור), ד”ר מירנדה ביילי (שנדרה ווילסון), ד”ר אלכס קרב (ג’סטין צ’יימברס) וכמובן ד”ר מרדית’ גריי (אלן פומפאו). אם כך, לכבוד העונה ה-13, ארבעת המופלאים, ומעריצי הסדרה, הגיע הזמן להיזכר איפה הכול התחיל ולמה אנחנו כל כך אוהבים אותם. שנתחיל?

ד”ר מרדית’ גריי –

הפעם הראשונה: מרדית’ גריי מאחרת ליומה הראשון כסטאזרית’ במחלקה הכירוגית. לאחר ערב רווי אלכוהול וסקס היא מתעוררת בהאנגר אובר ומגלה שלצידה גבר לוהט אותו ‘אספה’ בבר. כבר שם  נסללה הדרך לרומן שהוליד את הכינוי החינני “MerDer”

היום: עשר שנים בערך לאחר אותו לילה סוער, מרדית’ היא מנהלת מחלקת הכירוגיה הכללית, חברת דירקטוריון וחלק מהבעלים של בית החולים.

[youtube X2DqYa4chrQ nolink]

ד”ר ריצ’רד וובר –

הפעם הראשונה: אי שם בעונה הראשונה, ד”ר ריצ’רד וובר הוא מנהל מערך הכירוגיה של בית החולים “סיאטל גרייס”. הוא מקבל את פני המתמחים בציטוט שהוזכר מעלה, קשוח ואסרטיבי כמו שרק מנהל יכול להיות.

היום: לאחר לא מעט מהמורות ופסקי זמן, היום ד”ר וובר אחראי על המתמחים, יד ימינה של מנהלת מערך הכירוגיה (שתיכף נגיע גם אליה) ובעל מניות בבית החולים.

[youtube 7VtEzKzuGMs nolink]

ד”ר מירנדה ביילי –

הפעם הראשונה: בחיל ורעדה פוגשים הסטאז’רים של ד”ר ביילי במתמחה הבכירה שלהם בציפייה לדמות המכונה “הנאצי”. הם אכן נתקלים במתמחה בכירה בשנתה הרביעית להתמחות, שאמנם נראית קטנה, אך נמרצת, זריזה, תקתקנית וגם קצת חצופה. היא הופכת את יומם הראשון בסטאז’ לחוויה בלתי נשכחת שאופיינית כל כך לאופי שלה.

היום: ד”ר וובר קיים את הבטחתו לד”ר ביילי, שהייתה בת טיפוחיו. היום, לאחר עשר שנים לערך היא כירוגית כללית בכירה ומנהלת מערך הכירוגיה של בית החולים. בנוסף היא מחזיקה בחלק ממניות בית החולים, לאחר שד”ר יאנג הותירה כיסא ריק.

[youtube v96JyelJaGI nolink]

ד”ר אלכס קרב:

הפעם הראשונה: בתחילה לא היה ד”ר קרב מהבולטים שבחבורת הסאז’רים. הוא היה על תקן ה”דושבאג” התורן, מסתרח מאחור, רודף שמלות, מפוזר מאוד ומעין פרפר חופשי שכזה.

היום: אלכס הוא כירוג ילדים מופלא, מקצועי ומוכשר בטירוף. לאורך הסדרה הוא הוכיח לא אחת שגם האדם הכי מגעיל יכול להיות בעל לב טוב. הוא אחראי יותר, בוגר יותר, שקול יותר עד ש… טוב, בואו נקווה שהעניין עם דה לוקה ווילסון לא יפגע בו. קשה. קשה מאוד. הנה לקט של כמה קטעים

[youtube 9hwu7PiI8CM nolink]

עוד מהבלוג של dalitush

Thumbnail

הקסם של דיסני מגיע לקריות: אלאדין ויסמין בקרית ים

כל שנה נשאלת אותה שאלה: לאיזה מחזמר ניקח את הילדים בחנוכה הקרוב? "היי סקול פסטיגל"? "הקוסם"? או אולי "פיטר פן"? אין ספק; מדובר בהפקות מושקעות ומוקפדות וכבודן במקומן מונח. אך אי שם בקרית ים ישנה אלטרנטיבה מקסימה, איכותית...

תגובות

פורסם לפני 5 years

"המשקפיים של סבתא": ספר ילדים שהוא שיעור בעזרה, יזמה ונחישות.

הורים יקרים, דודים ודודות, גננים וגננות, אנשי מקצוע לגיל הרך, ואנשים שילדים הם עולם יקר לליבם. הפוסט להלן מיועד עבורכם. קבלו המלצה אישית ממני לספר ילדים מיוחד מאוד, שחי ונושם את רוח התקופה שבה אנו חיים. אזהרה קטנה. אני...