הבלוג של dalitush

dalitush

עדכונים:

פוסטים: 61

החל מפברואר 2014

“מזל הוא כאשר מוכנות פוגשת בהזדמנות”. את המשפט הזה אני משננת כל יום מאז קראתי את ה”הרצאה האחרונה”. אתם מוזמנים לצאת למסע מעצים ומלא השראה.

27/12/2015

באוניברסיטאת “קרנגי מלון” הנהיגו מנהג. אחת לכמה זמן מרצה כלשהו מרצה בפני קהל סטודנטים רחב את הרצאתו האחרונה כביכול, וכך הוא יכול להרהר בדברי החכמה האחרונים שיש לו לומר אילו היה זה יומו  האחרון ואלו דברים אחרונים ולהשמיע אותם בפני הסטודנטים. אז הגיע תורו של פרופסור רנדי פאוש, מרצה בכיר בחוג למדעי המחשב של האוניברסיטה. הוא יתלבט קשות האם להרצות, מכיוון שראה את האבסורד והאירוניה בשם “ההרצאה האחרונה”. שבוע לפני שנתבקש להרצות גילה פאוש כי חולה בסרטן הלבלב, והרופאים בשרו לו כי יש לו שלושה עד שישה חודשים לחיות ולכן, אולי זו באמת תהא הרצאתו האחרונה? לאחר לבטים גדולים והתייעצויות, הוא החליט להרצות את ההרצאה האחרונה תחת הכותרת “להגשים באמת את חלומות הילדות שלך”

ההרצאה האחרונה - רנדי פאוש

ההרצאה האחרונה – רנדי פאוש

בהרצאה מתגלה פאוש כרגיש שבגברים וכאדם מעורר השראה. הוא זוכה להודות להוריו שאפשרו לו לממש את חלומות הילדות שלו, לסטודנטים שלו שאף מהם למד המון, לאשתו ולילדיו. סרטן? המילה הזו לא מוזכרת אפילו פעם אחת בהקשר רע, מקטין וממוטט. פאוש כנראה ידע – אם יעסוק ברחמים עצמיים הוא יעבד את הפואנטה של ההרצאה ובעיקר של החודשים האחרונים של חייו. אז הוא הרצה על חלומות, על הישגים, על חיים טובים, על הגשמה עצמית, אהבה, נתינה, איך אנחנו יכולים לסייע לסביבה שלנו להגשים את החלומות שלהם.

הספר “ההרצאה האחרונה” מנצח באופן מוחץ את שלל הספרים שקראתי השנה והכתרתי אותו לספר של שנת 2015.. השנה חלו בי המון תהפוכות בצורת תובנות ואלו הופכות לאחרונה למעשים. “ההרצאה האחרונה” של רנדי פאוש הזכירה לי שצריך לאהוב את מה שאנחנו עושים, לפעול מתוך תשוקה, להגשים חלומות ובעיקר לחוות כמה שיותר דברים ולספוג את החיים עד תום.

פרופסור רנדי פאוש היה אדם רגיש מאוד, אופטימי, שמח ומלא בתבונה – אדם מעורר השראה. אני גמעתי כל דף בספר ואפילו רשמתי משפטים שאמר שנחרטו לי

אם אתם זקוקים להשראה, אם אתם אוהבים לקרוא על אנשים מעצימים, אם אתם אוהבים לקרוא על החיים ועל אנשים אמיתיים – הספר הזה מוגש לכם באהבה.

ההרצאה האחרונה, רנדי פאוש וג’פרי זסלואו, הוצאת “מטר” מעברית: אורי בלסם. 

עוד מהבלוג של dalitush

Thumbnail

הקסם של דיסני מגיע לקריות: אלאדין ויסמין בקרית ים

כל שנה נשאלת אותה שאלה: לאיזה מחזמר ניקח את הילדים בחנוכה הקרוב? "היי סקול פסטיגל"? "הקוסם"? או אולי "פיטר פן"? אין ספק; מדובר בהפקות מושקעות ומוקפדות וכבודן במקומן מונח. אך אי שם בקרית ים ישנה אלטרנטיבה מקסימה, איכותית...

תגובות

פורסם לפני 5 years

"המשקפיים של סבתא": ספר ילדים שהוא שיעור בעזרה, יזמה ונחישות.

הורים יקרים, דודים ודודות, גננים וגננות, אנשי מקצוע לגיל הרך, ואנשים שילדים הם עולם יקר לליבם. הפוסט להלן מיועד עבורכם. קבלו המלצה אישית ממני לספר ילדים מיוחד מאוד, שחי ונושם את רוח התקופה שבה אנו חיים. אזהרה קטנה. אני...