הבלוג של dalitush

dalitush

עדכונים:

פוסטים: 61

החל מפברואר 2014

יש אלטרנטיבה למופעי חנוכה – “אלאדין ויסמין” בקרית ים – קסם, יופי והפקה מושקעת ומרהיבה.

24/11/2015

כל שנה נשאלת אותה שאלה: לאיזה מחזמר ניקח את הילדים בחנוכה הקרוב? “היי סקול פסטיגל”? “הקוסם”? או אולי “פיטר פן”? אין ספק; מדובר בהפקות מושקעות ומוקפדות וכבודן במקומן מונח. אך אי שם בקרית ים ישנה אלטרנטיבה מקסימה, איכותית ומושקעת שלא מביישת הפקות ענק. אני גאה להציג בפניכם את המחזמר שיהיה ללהיט החם של חנוכה הקרוב – יסמין ואלאדין. מחזמר שהוא חוויה לכל המשפחה.

את המחזמר “יסמין ואלאדין” בקרית ים מעלה להקת  ”משנים כיוון” – להקת תיאטרון מקצועית הפועלת למען קידום התרבות בקרית ים ובכלל. בהפקה משתתפים 100 ילדים ונוער (50 תלמידי יסודי, 25 תלמידי חטיבת ביניים ו-25 תלמידי תיכון) שנבחרו בקפידה לאחר אודישנים מתוך מאות ילדים. על ההפקה מנצחים גל חיון, האחראי על הבימוי והכוריאוגרפיה וארז ביטון, שחקן תיאטרון חיפה, האחראי על ההפקה המוסיקלית. את ההפקה מממנים עיריית קריית ים ורשת המתנ”סים בקרית ים שמנהלת החברה למתנ”סים.

יום שני, 18:15. אני מגיעה אל חדר החזרות במתנ”ס קרית ים כשאני מעט סקפטית והמון סקרנית. כבר בכניסה אני מרגישה באנרגיות הגבוהות של חברי ההפקה והציפייה מתפתחת. החזרות מתחילות ואסכם אותם בשני משפטים: ילדים לא משקרים. כשהם נהנים – פשוט מרגישים. גיליתי כמות כישרון אדירה החבויה בילדים קטנטנים, תלמידי בית הספר היסודי, שמביטים בהערצה ורצון ללמוד מאחיהם הבוגרים, תלמידי התיכון, שגם הם כמובן מגלים יכולות משחק מדהימות.

אלאדין ויסמין בקרית ים

החזרות – אלאדין ויסמין בקרית ים

“אלאדין ויסמין” בקרית ים גרסת 2015 הוא מחזמר חדש, רענן, צעיר, מצחיק ושנון; כזה שמדבר אל הילדים בגובה העיניים, אך עדיין מצליח לשמור על רמה גבוהה של טקסטים והפקה. השירים במחזמר הם בחלקם גרסה מחודשת  של השירים מתוך הסרט “אלאדין” ובחלקם מחרוזת שירים שאנחנו ההורים גדלנו עליהם כמו: “השירים המשחקים”, “שורום זורום” ועוד. השחקנים, מהקטן עד הגדול שביניהם, מגלים אכפתיות, מקצועיות ודיוק. הם נכנסים לדמות, משקיעים, מעירים הערות המעידות על משמעת ורצון ופשוט רוצים להיות הכי טובים שיש.

במהלך החזרות קיימתי שיחה עם קרן קובי, אימא של שני משתתפים במחזמר משכבת הביניים ומהשכבה הצעירה. היא סיפרה כי המשפחה מאוד גאה בהם וכולם תומכים, מסיעים ודואגים לכך שיהיה להם את מה שנחוץ להם כדאי להצליח. “יש להם משמעת עצמית מאוד גבוהה בגלל המקום שבו הם נמצאים; הדרישה של גל וארז והנתינה שלהם. שניהם מקסימים ותמיד הם שם כדי להקשיב… הם מלמדים את הילדים על נתינה ועל הרצון להשקיע”. עוד היא מוסיפה “הילדים בחממה. מן משפחה קטנה שצמחה בתוך הלהקה”.

על השילוב בין החזרות להצגה ובין המחויבויות לבית הספר ולבית קרן קובי מספרת: “מוצאים את הדרך לשלב את הלו”ז שלנו לפי הצרכים… זה לא גורם למועקה. זאת הרגשה נעימה שהם רוצים וזה בא מהם, אז זה הכי פשוט בעולם. מסתדר בקלילות ואין קושי”.

בהפסקת החזרות ישבתי לשיחה גם עם ירדן ברו, טורן שחבודייב ורחלי מויאל, המגלמים את אלאדין ובדאבל קאסט את יסמין. ירדן: “אני בא מהעולם של התיאטרון, המשחק והשירה וזה כיף ללמוד ולעשות את מה שאת אוהב”. טורן:” אנחנו עושים מה שאנחנו אוהבים, אנחנו לומדים ומתפתחים. אנחנו ארבע שנים כאן כולנו בלהקה ואין ספק שהיא תורמת לכולנו”. רחלי: “זה כל פעם מרגש להיות בכל החזרות לפני. זה ממש משפחה וזה כיף להופיע עם אנשים שאתה אוהב, אנשים שאוהבים אותך ותומכים בך”.

אין ספק כי המחזמר “אלאדין ויסמין בקרית ים”. מושקע ושלושת הנערים המובילים את המחזמר מתרגשים מאוד. יהיה מעניין לראות בחנוכה דווקא הפקה אחרת, אך לא פחות איכותית וגדולה.

עלות כרטיס למחזמר היא 30 ₪ כאשר המחזמר עומד בסימן קהילתי וכל ההכנסות מופנים למטרת קידום הנוער. לפרטים ליחצו כאן.

עיבוד בימוי וכוריאוגרפיה: גל חיון. ניהול מוסיקלי: ארז ביטון. עיצוב תלבושות: שרון חיון; תפאורה: שי פרנקל; צוות במה: א. דורון. עיצוב ומיתוג: מזי רוט. מנהלת שיווק ופרסום: אנג’ליקה אגבייב. 

עוד מהבלוג של dalitush

"המשקפיים של סבתא": ספר ילדים שהוא שיעור בעזרה, יזמה ונחישות.

הורים יקרים, דודים ודודות, גננים וגננות, אנשי מקצוע לגיל הרך, ואנשים שילדים הם עולם יקר לליבם. הפוסט להלן מיועד עבורכם. קבלו המלצה אישית ממני לספר ילדים מיוחד מאוד, שחי ונושם את רוח התקופה שבה אנו חיים. אזהרה קטנה. אני...