הבלוג של dalitush

dalitush

עדכונים:

פוסטים: 59

החל מפברואר 2014

אני לא זוכרת הרבה. בטח שלא שעה מדויקת.

אני רק זוכרת שבדיוק היום, (26.3.15) בשעה הזו פחות או יותר (שעת בוקר די מוקדמת), התעוררתי לאחר שישנתי יממה שלמה.

את עיני סנוורו אורות ניאון בוהקים, ובלית ברירה, לאחר כמה שניות או דקות שמעתי גם את צפצופי המוניטורים – ביפ, ביפ ביפ. הכול מסביב היה מטושטש. ניסיתי לעכל היכן אני נמצאת.

אני לא זוכרת הרבה. לא את המיקום של יחידת “טיפול נמרץ לב” בבית החולים “בילינסון” ולא את האחים והאחיות שעבדו שם באותו היום.

טוב יותר ככה.

מי צריך לזכור טראומה הכוללת התעוררות איטית מניתוח לב של עשר שעות, יממה לאחר מכן?

לצערי אני זוכרת את מכונת ההנשמה שהיית מחוברת אליה כמה שעות טובות לאחר ההתעוררות.

לשמחתי אני זוכרת את הקול של אבא שאמר לי “היי דליתוש, זהו, את כבר אחרי. גיבורה שלי”. אימא  עמדה בצידה השני של המיטה, החזיקה לי את היד, ליטפה לי את הפנים ואמרה “בובה שלי. אוהבת אותך”.

heart

נולדתי עם תסמונת מיוחדת מאוד ודי נדירה שנקראת “תסמונת טרנר”. חסר לי כרומוזום X אחד, כך שיש לי 45 כרומוזומים במקום 46 שיש לכל אישה “נורמטיבית”. החוסר בכרומוזום הוא תאונה גנטית בעת היווצרות העוברית גרידא ולא תורשה כפי שנהוג לחשוב. היעדר הכרומוזום מוביל לפגיעה רב מערכתית בעיקר הורמונאלית.

כלפי חוץ אני נראית אחת האדם; אך אף אחד, חוץ מאלו הקרובים אליי ביותר, לא יודע שקיבלתי בכל ערב במשך שמונה וחצי שנים זריקות הורמון גדילה רק כדי לגדול ולהגיע לגובה 1.53 במקום להיות 1.40.

מלבד העניין ההורמונאלי לבנות הלוקות ב”תסמונת טרנר” עלולות להופיע בעיות פיסיות נוספות, אך לא בהכרח; חלקן מינוריות וחלקן פחות. אני, דלית, “נפלתי” בסטטיסטיקה של מחלות הלב המולדות. כן, אני אחת מתוך 25%-30% שלוקות בכך.

אך כל זה לא משנה. היום אני שמחה. היום אני מאושרת. היום אני גאה. גאה על כל המכשולים שעברתי שרק חיזקו אותי. גאה בדרך שעברתי.

הלב שלי חוגג היום יום הולדת שש. לפני שש שנים הוא החליט לחיות ולא להפסיק לפעום, אז מי אני שאגיד לו לא!

לכבוד יום ההולדת יש ללב שלי (או בעצם לי) שתי בקשות קטנות. הבקשה הראשונה היא להמשיך להיות בריאים, חזקים ומחויכים.

הבקשה השנייה גדולה יותר אך בהחלט אפשרית. אני אוהבת אותי, עברתי דרך ארוכה כדי להוקיר אותי. עכשיו אני מחפשת שותף לכל האהבה הזו. חבר ואיש אוהב. את האחד שיהיה שותף שלי למסע. יחד נקים משפחה, נצחק ונאהב, נעבור ימים קשים ובעיקר ימים שמחים. אני מבטיחה לעשות הכול כדי למצוא אותך, אז רק תהיה זמין, בסדר?

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של dalitush

תצוגה מקדימה

הקסם של דיסני מגיע לקריות: אלאדין ויסמין בקרית ים

כל שנה נשאלת אותה שאלה: לאיזה מחזמר ניקח את הילדים בחנוכה הקרוב? "היי סקול פסטיגל"? "הקוסם"? או אולי "פיטר פן"? אין ספק; מדובר בהפקות מושקעות ומוקפדות וכבודן במקומן מונח. אך אי שם בקרית ים ישנה אלטרנטיבה מקסימה, איכותית...

תגובות

פורסם לפני 4 years

"המשקפיים של סבתא": ספר ילדים שהוא שיעור בעזרה, יזמה ונחישות.

הורים יקרים, דודים ודודות, גננים וגננות, אנשי מקצוע לגיל הרך, ואנשים שילדים הם עולם יקר לליבם. הפוסט להלן מיועד עבורכם. קבלו המלצה אישית ממני לספר ילדים מיוחד מאוד, שחי ונושם את רוח התקופה שבה אנו חיים. אזהרה קטנה. אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

השנה אני בוחרת בי

אני מטיילת לי בשכונת הילדות שלי בכרמיאל והכול שקט ורגוע. פתאום רצה אליי ילדה בלונדינית ממש קטנטנה עם חיוך שובה לב, ורק לאחר שנייה אני מבינה שזו אני בת החמש. היא מגיעה אליי ומחבקת אותי מאושרת עד הגג. אני מביטה בה באהבה,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה