הבלוג של דליה

אין לי רגע פנאי

נעים מאוד! קוראים לי דליה ואני גימלאית של משרד החינוך לאחר 30 שנה שעבדתי בהוראה. אין לי רגע פנאי וחיי מלאי עניין. מבחינתי הגיל כתוב רק בתעודת זהות והגיל האמיתי הוא איך אנחנו מתנהלים בחיי היום יום. ממליצה לכם לקום כל יום עם... +עוד

נעים מאוד! קוראים לי דליה ואני גימלאית של משרד החינוך לאחר 30 שנה שעבדתי בהוראה. אין לי רגע פנאי וחיי מלאי עניין. מבחינתי הגיל כתוב רק בתעודת זהות והגיל האמיתי הוא איך אנחנו מתנהלים בחיי היום יום. ממליצה לכם לקום כל יום עם חיוך על הפנים ולצאת לפעילויות. החיים יראו אחרת.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממרץ 2014

שבוע עמוס עבר עליי אבל אם בין כל הדרמה יש תיבול של קומדיה- אני מרוצה! רק לפני שנתחיל תכירו את מדד “מעניין ת’סבתא?” בו אדרג את הסרט, ההצגה, המחזמר בין 1-5. 1= אוי גוועלד, 5= שוס.
דרמה קווין
דבש

בימוי: ולריה גולינו

שחקנים: יסמינה טרינקה,קרלו צקי וליברטו די רינצו.

דרמה אנושית המדברת על נושא שעלה לאחרונה לכותרות- האם יש לאפשר לאנשים החולים במחלה סופנית לסיים את חייהם בכבוד לפי החלטתם ובהכרה מלאה?

בסרט מסופר על בחורה בשנות ה- 30 לחייה, שמשתייכת לאגודה שעוזרת לאנשים חולים במחלה סופנית לסיים את חייהם על ידי שתיית כוס משקה המכיל רעל. בעלילה מתוארים מספר מיקרים של המתת החסד, ההתמודדות הריגשית של הבחורה לאחר המעשה, החיים שממשיכים וההתלבטויות שהיא עוברת.

סרט נוגע ללב המשאיר לצופה חומר למחשבה. האם יש לאפשר המתת חסד על ידי אדם או להשאיר זאת לכח עליון?

4 במדד “מעניין ת’סבתא?”. התרגשתי והתלבטתי, סרט לא קל לצפיה אבל חשוב לדעתי.

 

הבן של אלוקים

בימוי: ארז תדמור, גיא נתיב.

שחקנים: מכרם חורי,זוהר שטראוס.

סרט ישראלי המתאר את היחסים המעורערים בין אב ניצול שואה שלא מאמין באלהים ,לבין בנו החוזר בתשובה.

האב נשלח ליוון לטקס ערים תאומות ובאותה הזדמנות הוא מחליט לחפש את חברו מילדות שבזמן מלחמת העולם השניה החביא אותו וכך הציל את חייו. הוא נפגש במלון עם יצאנית שעוזרת לו לאתר את החבר ובין האב והיצאנית מתפתחים יחסי ידידות ודאגה הדדית. הבן נוסע בעקבות האב כדי לשמור עליו והמפגש ביניהם טעון מאד ונחשפים הפערים בהשקפותיהם על מהות החיים. אעשה ספויילר קטן ואספר שהסוף לא צפוי.

5  במדד “מעניין ת’סבתא?”. דרמה מרגשת שסובבת סביב נושא אקטואלי במשפחות חילוניות שאחד מבני המשפחה חוזר בתשובה או משפחות דתיות שאחד מבני המשפחה חוזר בשאלה.

צילום: יחסי ציבור

צילום: יחסי ציבור

פרינס אבלאנש

בימוי: דויד גורדון גרין.

שחקנים: פול ראד,אמיל הירש.

דרמה אנושית מעניינת ומיוחדת. שני אנשים יוצאים לסמן שבילים בלב יער שנשרף רחוקים מהמשפחה ומהעיר. היחסים ביניהם מורכבים ומרתקים ולמרות שהם טיפוסים שונים מאד האחד מהשני, הם נאלצים בגלל הנסיבות להסתדר. הם רבים, צוחקים ואף מתווכחים אך תמיד משלימים במטרה להשלים את המשימה לשמה באו ליער. אגב, השבילים שהם מסמנים הם למעשה שבילי חייהם.

4 במדד “מעניין ת’סבתא?”. אהבתי, סרט מעניין על מהות החיים.

סבתא נקרעת
פאות קדושות
מופע מרהיב ומשעשע של ארבעה גברים המחופשים לארבע נשים (בסגנון של “בנות פסיה”). הן מחקות את הזמרות בשירים מכל הזמנים ומכניסות קטעים מבדרים. המופע מושקע וכולל תלבושות ופאות ססגוניות, וכדי לסבר לכם את האוזן- במשך המופע הן מחליפות לא פחות מ- 120 תלבושות ו-113 פאות. ההופעה בה ציפיתי כללה הופעת אורח של ציפי שביט וכמה שהיא קטנה בגובה ככה היא גדולה בביצועים.
5 במדד “מעניין ת’סבתא?”. קטעים שלא משאירים את הקהל אדיש, צוחקים עד דמעות ועל סף הרטבה במכנסיים. מומלץ בחום!
צילום: איתן טל

צילום: איתן טל

מבצע סבתא
גבירתי הנאווה
מחזמר ישן שחודש לאחרונה, מבית תיאטרון “הבימה”, בהשתתפות נתן דנקנר ושני כהן, שחקנים נוספים ולהקת רקדנים.
תפאורה מושקעת, שחקנים מעולים, מוזיקה נהדרת ורקדנים נפלאים.
למי שלא בקיא בעלילה, מסופר על מוכרת פרחים קשת יום (כהן) שמדברת בשפה עילגת אך רוצה לשפר את חייה. יום אחד היא נתקלת בפרופסור המתמחה בהיגוי נכון (דנקנר) והיא מבקשת ממנו שילמד אותה לדבר בעברית תקנית. הפרופסור מכניס אותה אל ביתו למשך חודשים, הוא חמור סבר ובמחזה אנחנו רואים את הקשיים שבדרך, העימותים ביניהם והסוף הטוב.
5 במדד “מעניין ת’סבתא?”. רוצו לראות את ההצגה הנפלאה הזאת! הנאה מובטחת- אל תחמיצו!
צילום: ז'ראר אלון

צילום: ז’ראר אלון

נפגש שוב בקרוב ועד אז אל תשכחו לחייך.
דליה

עוד מהבלוג של דליה

Thumbnail

חיה בסרט

השבוע האחרון שלי התמקד בסרטים- ישראלים, לועזים, דרמה לצד קומדיה. אני לא בררנית לקראת פסח :) כבר מתחילים! "אין שמות על הדלתות" בימוי: נדב לויתן שחקנים: מוסקו אלקלעי, אבי פניני, דני בסן וחוה אלברשטיין. דרמה ישראלית...

נעים להכיר!

נעים מאוד! שמי דליה ובעבר עבדתי כ-30 שנה בהוראה ומזה מספר שנים אני גימלאית של משרד החינוך. מאז יציאתי לגימלאות אין לי פנאי וחיי מלאי עניין ותוכן. אני מקדישה זמן לעצמי, דבר שלא יכולתי לעשות כשעבדתי. מתעמלת ושוחה בקאנטרי,...