הבלוג של דליה

אין לי רגע פנאי

נעים מאוד! קוראים לי דליה ואני גימלאית של משרד החינוך לאחר 30 שנה שעבדתי בהוראה. אין לי רגע פנאי וחיי מלאי עניין. מבחינתי הגיל כתוב רק בתעודת זהות והגיל האמיתי הוא איך אנחנו מתנהלים בחיי היום יום. ממליצה לכם לקום כל יום עם... +עוד

נעים מאוד! קוראים לי דליה ואני גימלאית של משרד החינוך לאחר 30 שנה שעבדתי בהוראה. אין לי רגע פנאי וחיי מלאי עניין. מבחינתי הגיל כתוב רק בתעודת זהות והגיל האמיתי הוא איך אנחנו מתנהלים בחיי היום יום. ממליצה לכם לקום כל יום עם חיוך על הפנים ולצאת לפעילויות. החיים יראו אחרת.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממרץ 2014

השבוע נשאר בסימן הסינמה. מסתבר שאני יכולה לפתוח שם שק”ש ולדווח רגע אחרי שהאורות כבים. בפוסט תוכלו למצוא את הסרט “גנבת הספרים” שרלוונטי מאוד ליום השואה שחל הערב וזוכה האוסקר “12 שנים של עבדות”.

גנבת הספרים

בימוי: בריאן פרסיבל

שחקנים: סופי נליס, ג’פרי ראש ואמילי ווטסון.

דרמה שהתרחשה בגרמניה הנאצית בתקופת מלחמת העולם השניה, במהלכה מסופר על ליזל ילדה בת 11 ואחיה הקטן שהיו בדרכם לאימוץ על ידי משפחה חשוכת ילדים. אימם שהיתה חברה במפלגה הקומוניסטית נאלצה לנטוש אותם עקב כך. בדרך האח הקטן נפטר ממחלת השחפת והילדה הגיעה למשפחה לבדה ונאלצה להסתגל לחיים החדשים. אב המשפחה היה אדם טוב לב והקדיש לליזל תשומת לב רבה ולימד אותה קרוא. האם היתה אישה נוקשה וחיי הילדה לא היו קלים. למזלה של ליזל היא הכירה את בן השכנים שהיה גרמני ובן גילה ויחד הם בילו שעות רבות וביניהם התפתחה ידידות אמת.

המשפחה המאמצת הסתירה במרתף ביתה בחור יהודי צעיר, מקס, שבעבר אביו הציל ממוות את אב המשפחה והוא הרגיש מחויבות להסתירו מפני הגרמנים. בין ליזל ומקס התפתחה ידידות עמוקה וסודית.  היא הקריאה לו סיפורי כדי להנעים את זמנו במרתף והוא לימד אותה לכתוב את רגשותיה בספר. אמה של ליזל היתה מכבסת ומגהצת את בגדי ראש העיר ויום אחד כשליזל החזירה את הבגדים לבית ראש העיר ,אשתו הראתה לה את הספריה הגדולה שבביתה. ליזל נהגה לגנוב משם ספרים כדי לקרוא ולהקריא למקס שמצבו הבריאותי הלך והדרדר. אני לא רוצה להרוס את הסוף ולכן אעצור כאן אבל כן אספר שהוא מאוד מרגש.

5 במדד “מעניין ת’סבתא”, סרט עצוב על מלחמה והישרדות ובעיקר על החוסן הנפשי לעבור מצבים קשים שהחיים מזמנים לנו כבני אדם.

צילום: יח"צ

צילום: יח”צ

12 שנים של עבדות

בימוי: סטיב מקווין.

שחקנים: ציווטל אגיופור, לופיטה נונגו, מייקל פאסבינצר ובראד פיט.

דרמה קשה לצפייה על תקופת העבדות בדרום ארצות הברית ומבוססת על מקרה אמיתי.

סולומון נורתאפ  הינו שחום-עור החי בניו יורק. הוא היה בעל משפחה ונגן כינור מוערך. יום אחד לאחר סיבוב הופעות הוא נחטף על ידי 2 לבנים שפיתו אותו להצטרף אליהם והוא נמכר כעבד לאדם עשיר בעל מטעים בדרום ארצות הברית . בעליו היה אדם רשע ואכזרי וסלומון, כמו שאר העבדים, עובר מסכת עינויים יום יומית  מבחינה נפשית ופיזית.

בסרט מתוארים התלאות והעינויים האכזריים שהעבדים עוברים, אבל סולומון לא נשבר למרות הכל. חבול וזב דם הוא ממשיך לעבוד כעבד נרצע ובתקווה שיום יגיע והוא ישתחרר מהעבדות. הוא יוצר יחסים עם עם אחת השפחות ומונע ממנה להישבר ולהתאבד.

סולומון מנסה בדרכים שונות ליידע את משפחתו וגורמים נוספים על מצבו אך כל ניסיונותיו כושלים. למזלו לאחר 12 שנים של עבדות מגיע לחווה אדם לבן שמוכן לכתוב למענו מכתב ולשלוח לרשויות המתאימות.

מכאן ספוילר! ראו הוזהרתם!

המכתב מגיע ומשלחת יוצאת לחלץ אותו מהעבדות .סולון משתחרר, חוזר לחיק משפחתו והופך ללוחם נלהב למען זכויות הכושים ונגד העבדות. סיסמתו היתה שאין הבדל בין שחור ללבן וכולם בני אדם שוים.

5 במדד “מעניין ת’סבתא”, סרט שמשאיר את הצופה עם תחושות קשות של גזענות שאסור להשלים איתם.

צילום: יח"צ

צילום: יח”צ

 

עוד מהבלוג של דליה

תצוגה מקדימה

כשסבתא פגשה את פאות קדושות

שבוע עמוס עבר עליי אבל אם בין כל הדרמה יש תיבול של קומדיה- אני מרוצה! רק לפני שנתחיל תכירו את מדד "מעניין ת'סבתא?" בו אדרג את הסרט, ההצגה, המחזמר בין 1-5. 1= אוי גוועלד, 5= שוס. דרמה קווין דבש בימוי: ולריה גולינו שחקנים:...

תצוגה מקדימה

חיה בסרט

השבוע האחרון שלי התמקד בסרטים- ישראלים, לועזים, דרמה לצד קומדיה. אני לא בררנית לקראת פסח :) כבר מתחילים! "אין שמות על הדלתות" בימוי: נדב לויתן שחקנים: מוסקו אלקלעי, אבי פניני, דני בסן וחוה אלברשטיין. דרמה ישראלית...

נעים להכיר!

נעים מאוד! שמי דליה ובעבר עבדתי כ-30 שנה בהוראה ומזה מספר שנים אני גימלאית של משרד החינוך. מאז יציאתי לגימלאות אין לי פנאי וחיי מלאי עניין ותוכן. אני מקדישה זמן לעצמי, דבר שלא יכולתי לעשות כשעבדתי. מתעמלת ושוחה בקאנטרי,...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה