הבלוג של דליה

אין לי רגע פנאי

נעים מאוד! קוראים לי דליה ואני גימלאית של משרד החינוך לאחר 30 שנה שעבדתי בהוראה. אין לי רגע פנאי וחיי מלאי עניין. מבחינתי הגיל כתוב רק בתעודת זהות והגיל האמיתי הוא איך אנחנו מתנהלים בחיי היום יום. ממליצה לכם לקום כל יום עם... +עוד

נעים מאוד! קוראים לי דליה ואני גימלאית של משרד החינוך לאחר 30 שנה שעבדתי בהוראה. אין לי רגע פנאי וחיי מלאי עניין. מבחינתי הגיל כתוב רק בתעודת זהות והגיל האמיתי הוא איך אנחנו מתנהלים בחיי היום יום. ממליצה לכם לקום כל יום עם חיוך על הפנים ולצאת לפעילויות. החיים יראו אחרת.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממרץ 2014

16/04/2014

השבוע האחרון שלי התמקד בסרטים- ישראלים, לועזים, דרמה לצד קומדיה. אני לא בררנית לקראת פסח :) כבר מתחילים!

“אין שמות על הדלתות”

בימוי: נדב לויתן

שחקנים: מוסקו אלקלעי, אבי פניני, דני בסן וחוה אלברשטיין.

דרמה ישראלית המתרחשת בקיבוץ ומשולבים בה 3 סיפורים מרגשים של חברי הקיבוץ.

הראשון של אם שכולה שמקדישה את כל זמנה כדי לשמר את זכרון בנה שנפל במלחמה, השני הינו של אלמן בן 70 שמטפל בבנו המפגר במסירות אין קץ וראוי להערכה  אין סופית כשגם הבן מחזיר לאב באהבה גדולה. סיפור שלישי ואחרון על זוג חברים טובים ורווקים בשנות ה- 40 לחייהם שנהגו לבלות יחדיו שעות מרובות אך הידידות ביניהם מתערערת כיון שאחד מהם התאהב בבחורה ואין לו זמן להקדיש לחברו.

לכל אחד מהמשתתפים בסרט סיפור מרגש וכצופים אנו חווים את כאבם הפרטי מול החיים המשותפים בקיבוץ שלא תמיד מתחשבים בפרט.

4 במדד “מעניין ת’סבתא”, סרט מעניין, ממליצה.

לתמונה אין קשר לסרט המדובר

לתמונה אין קשר לסרט המדובר

“ז’אפלו”

בימוי: כריסטיאן דוגה.

שחקנים: גיום קאנה,דניאל אוטיי,מרינה הנדס.

דרמה נוגעת ללב וסוחפת המבוססת על סיפור אמיתי של ז’אפלו, סוס מירוץ.

ההקרבה של האב למען בנו כמתחרה במרוצי סוסים; הוא מקדיש את כל חייו והונו למען הצלחת בנו ומלווה אותו בכל התחרויות. הבן מצידו לא מאכזב וקוצר הצלחה מתחרות לתחרות וצובר מדליות רבים לגאוות המשפחה. סרט בעל קצב דינמי והצופים כל הזמן במתח.

5 במדד “מעניין ת’סבתא”, סרט מעניין ומומלץ לאלה שאוהבים מרוצי סוסים וגם לאלה שרוצים להיחשף לתחרויות מסוג זה, אך קצת ארוך לטעמי.

לתמונה אין קשר לסרט המדובר

לתמונה אין קשר לסרט המדובר

סיפור משפחתי

בימוי: הירוקאזו קורה אדר

שחקנים: מסהאח פוקויאמה, מאציקו אונו, יוקו מאקי.

דרמה יפנית שובה לב ומעוררת מחשבות. הסרט מתאר את השוני בין שתי משפחות ממעמד חברתי וכלכלי שונה שנולדו להם בנים באותו יום ובאותו בית חולים.

בן אחד נולד למשפחה בורגנית שהאב הוא ארכיטקט מצליח, חייו מושלמים והוא גר בבית מפואר. אביו משקיע את כל משאביו וזמנו הפנוי לטפח את בנו היחיד, אך מאוכזב שהבן לא תחרותי ולא משקיע כדי להצליח. לעומתו, הבן השני גדל במשפחה ממוצעת בעלת מספר ילדים, שאביו  חלבן. יום אחד מתברר לארכיטקט שבטעות הבנים הוחלפו ולמעשה בנו הביולוגי אינו הבן שהוא מגדל בביתו.

מתנהל מאבק ריגשי שבסופו המשפחות נפגשות ומחליטות להחזיר כל בן למשפחתו הביולוגית לתקופת ניסיון, כאשר מדובר בילדים בני 6. הסרט מתאר את ההשתלבות של כל ילד במשפחה הביולוגית שלו ואת ההתמודדות עם המציאות החדשה.

5 במדד “מעניין ת’סבתא”, הסוף די מפתיע ולא אגלה אותו. מומלץ לצפייה!

 מועדון הלקוחות של דאלאס

בימוי: ז’אן-מארק ואלה

שחקנים: מתיו מקונוהי, גארד לטו, ג’ניפר גארנר.

*שימו לב: עלול להיות ספויילר

דרמה מרגשת על ההתמודדות של אנשים עם מחלה סופנית. הסרט מבוסס על סיפור חייו של רון וולדרוף, שהיה לוחם שוורים ידוע. יום אחד בבדיקה שעבר בבית חולים כתוצאה מנפילה, התגלה בגופו נגיף HIV, נגיף הגורם למחלת האיידס. הרופאים מודיעים לו כי נותרו לו 30 ימים לחיות. רון מסרב לקבל את הבשורה המרה ומנסה לשכנע את עצמו ואת הסובבים אותו שחלה טעות בהבחנה או שהתוצאות אינן שייכות לו וכנראה הוחלפו.

הוא ממשיך לנהל את חייו ובמקביל קורא חומר רב וצובר מידע על המחלה מהעיתונות, מהספרים ומהאינטרנט. באיסוף המיגע הוא מגלה את העובדה שבמקסיקו קיים טיפול אלטרנטיבי למחלה בעזרת כדורים אורגניים שמצילים חיים. הבעיה: שבאמריקה חל איסור ליבא את הכדורים. רון נוסע למקסיקו ומתחיל את הטיפול האלטרנטיבי שמאריך את חייו בצורה משמעותית וגם הרגשתו ותפקודו משתפרים.

רון מחליט להבריח את הכדורים לאמריקה ולהילחם בקהילה הרפואית והמדעית ובעיקר בחוק שמונע את יבוא התרופה. המציאות הוכיחה שלמרות שהרופאים העריכו שיחיה 30 יום הוא חי 7 שנים נוספות. בסיום הסרט יש חומר למחשבה, האם להתבסס רק על טיפול רפואי שגרתי או במקביל לקבל טיפול אלטרנטיבי?

4 במדד “מעניין ת’סבתא”, ממליצה ולו בשל הבעיה הכואבת בה אנו נתקלים מדי יום. הורדתי נקודה בשל הביטויים הגסים וקטעי הסקס שהיו מוגזמים טיפה לטעמי, גרמו לאי נוחות בקרב צופים מבוגרים והורידו לי מרמת ההנאה.

קרדיט: יחסי ציבור

קרדיט: יחסי ציבור

נפגש שוב בקרוב ועד אז אל תשכחו לחייך.
דליה

 

עוד מהבלוג של דליה

תצוגה מקדימה

כשסבתא פגשה את פאות קדושות

שבוע עמוס עבר עליי אבל אם בין כל הדרמה יש תיבול של קומדיה- אני מרוצה! רק לפני שנתחיל תכירו את מדד "מעניין ת'סבתא?" בו אדרג את הסרט, ההצגה, המחזמר בין 1-5. 1= אוי גוועלד, 5= שוס. דרמה קווין דבש בימוי: ולריה גולינו שחקנים:...

נעים להכיר!

נעים מאוד! שמי דליה ובעבר עבדתי כ-30 שנה בהוראה ומזה מספר שנים אני גימלאית של משרד החינוך. מאז יציאתי לגימלאות אין לי פנאי וחיי מלאי עניין ותוכן. אני מקדישה זמן לעצמי, דבר שלא יכולתי לעשות כשעבדתי. מתעמלת ושוחה בקאנטרי,...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

בין פריז לנברסקה

בשבוע שעבר צפיתי  בסרטים שהתמקדו  באנשים בגיל הזהב והעבירו מסר של נחישות ודבקות במטרה, והם ראויים להערכה בכל גיל ונותנים טעם לחיים. קבלו המלצה  על 3 סרטים ששווים צפייה- ההנאה מובטחת! :) חמש שעות מפריז בימוי: ליאון...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה