הבלוג של דליה בר שלום

daliabar

מנטורית לנשים במצבי תקיעות ומשבר ליווי פרטני והנחיית מעגלי נשים

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מספטמבר 2016

לפני המון שנים השתתפתי בקורס שאיני זוכרת ממנו הרבה, למעט משהו שאמרה המנחה: “המירו קללה לברכה… בכל פעם שאתם רוצים לקלל מישהו שלדעתכם עשה משהו רע, התאמנו בלהמיר את הקללה שבפיכם לברכה. למה? כי כשאנחנו מקללים, אנו מכווצים, מרירים, כועסים, ומשהו מהקללה נדבק גם בנו, לא נותן פתח להסתכלות אחרת על הדברים, לסובייקטיביות, לפרשנות שונה אפשרית של סיטואציה. קללה זו חסימה”
וואלה, לקחתי את הטיפ הזה ומצאתי את עצמי כל פעם מתאמנת בעניין. שנים..גיליתי שרבות הפעמים בהם יוצאת לה קללה עסיסית, במיוחד בכביש בעת נהיגה, (אף אחד לא שומע.. רק אני, או היושבים איתי באוטו) והתחלתי להמיר.
זה נשמע כך: “איך אתה נוהג, מניאק!! תבורך בברכת השפע והאור:)”
או: “חתיכת אדיוטית!! תבורכי בכל הטוב שבעולם, בשמחה בצחוק באהבה”
מצחיק נכון? מזוייף, נכון?
אז ככה, יש משפט שבאנגלית נשמע הכי טוב : !fake it, untill you make it
ולאט לאט זה מחלחל, הופך להרגל חדש וטוב, שבא מהבטן . אמיתי.
עברו להם הרבה שנים, לא תמיד זה מצליח, אבל היום אפשר לומר שעל כל קללה אחת יש שפע של ברכות מכוונות שיוצאות מפי עבור כל אדם באשר הוא. גם כשנראה שלכאורה לא מגיע לו. גם כשהאגו משתלט (מתוחכם האגו הזה). גם כשאני חושבת שאני צודקת.. לברך, לברך, לברך
הברכה האמיתית, יוצרת שלווה פנימית, קבלת המציאות כמו שהיא, אפשרות לראות את האחר, אורך רוח ונשימה.. פתח ליחסים טובים יותר עם הזולת. זה גם טוב לעור הפנים (פחות קמטים).
לפני זמן מה , דרכתי על חרא של כלב. לא קקי, חרא!
הכפכף של havaianas והאצבעות שלי נמרחו בחומר “המבושם” הזה.
וואי וואי… איזו קללה עמדה לצאת !
נאלצתי לנטוש את הכפכפים , לחזור יחפה הביתה, לרחוץ את רגליי בסבון, לנעול כפכפים אחרים, ולצאת שוב אל הרחוב. והצלחתי לברך!!
בירכתי את הבעלים של הכלב, שעזב את צואת כלבו על המדרכה, בזכותו התאמנתי בלא לאבד עשתונות, בלקבל את הסיטואציה כמו שהיא, בלנשום, בלהכנס לפרופורציות, בלהודות על מה שיש, בלהאמין שיש דברים שפשוט קורים ועדיף לקבל אותם בהבנה ואהבה, ואיזה כייף שיש לי את חופש הבחירה!!!
ואז גם שמעתי אמונה תפלה שאומרת שלדרוך על חרא, זה סימן למזל טוב. אשריני!!

בקיצור, מי שחושבת שהקללות משרתות אותה, שתמשיך… מי שרוצה לנסות משהו טוב ומאתגר , ממליצה להתאמן בלהמיר קללה לברכה…זה הופך לדרך חיים.. זה עוזר בהכל, יש מאחורי זה המון דברים חיוביים. רק רווח!!
שבת שלום , מקווה שהעליתם חיוך ושתבוא עליכם הברכה !!

קקי 3

עוד מהבלוג של דליה בר שלום

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

להיות שמחה ולהרפות

במהלך שנותיי פגשתי את הסבל בכל מיני צורות. שונות ומשונות. הייתי עסוקה בלהסתכל על מה שאין , בלקטר, בלהרגיש קורבן של נסיבות, ברחמים עצמיים, בהאשמות, והיו לי את כל התירוצים והסיבות בעולם להיות עסוקה במה שלא טוב לי. רציתי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אמא שלי ואני

"אם אדם היה יקיר ליבה של אמו ללא עוררין, הוא שומר לאורך חייו את רגש הצהלה, את הבטחון בהצלחתו. אותו בטחון אשר לעיתים קרובות אכן מביא עימו את ההצלחה הממשית" (זיגמונד...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה