הבלוג של dafnareem

dafnareem

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מפברואר 2015

גם לי כבר נמאס לנקות את הבית. בסופו של כל יום, ברגע שהילדים כבר נכנסו למיטות והבית שלנו עובר למצב רגיעה, אני שולפת את “גיגית הקסמים שלי” ומתחילה לשטוף את הבית. ואם לומר את האמת, הוא לא נראה נקי יותר בבוקר!!

הבית שלנו אמנם בית פעיל וחי, ישנו צחוק מתגלגל של ילדים ושמחה ואחדות משפחתית, כל מה שאי פעם יכולתי לייחל לו. אבל אין שום סיכוי שאתם לא מכירים את התחושה הזו של האי נוחות שבאי ניקיון הבית. עכשיו, הבית שלי נקי, שלא תבינו לא נכון. פשוט הרצפות המזופתות והישנות שלי, עושות לבית להיראות מלוכלך וישן. ולא, אני ממש לא מתכננת להחליף מרצפות עכשיו.

אם ניסיתי חומרי ניקיון שונים? ניסיתי. איזה מרצפות יש לי? את המרצפות הכי מרגיזות! מרצפות טרצו ישנות. אתם מכירים את הקוביות הקטנות האלו, שהגוון שלהם הפך כבר לצהבהב, ורסיסי האבנים השחורות שבתוך המרצפות רק עושה אותן יותר “מרצפות הסתדרות”. מכירים את זה? אז זה בדיוק. תראו, הבית שלי לא גדול במיוחד, אם הקטנוניים שבכם רוצים דיוק, אז אני גרה בדירת 75 מ”ר. קומה 3, בלי מעלית. זה רק מראה לכם כמה הבניין שלנו ישן, וזה רק מתרץ לי את העובדה שהרצפה שלי לא נראית נקייה מי יודע איזה.

אז נמאס לי לחפור ולהתלונן, ואני מניחה שגם אתם לא נכנסתם כדי לקרוא תלונות ומירמור, אז בואו נעבור לשלב המעשי. שלב ה- איך מתמודדים עם רצפה שנראית כאילו עכשיו שיפצנו:

את התהליך התחלתי בקריאת מידע רלוונטי. קראתי המוווווון! ואני אשתף אתכם בחומרים הטובים ביותר והמקיפים ביותר שנתקלתי בהם. המסקנה הראשונית שלי היתה – כדי לחדש את המרצפות שלי, אני צריכה לעשות פוליש לרצפה. נקודה. אז קראתי קצת על קראתי על פוליש לרצפה ישנה, על סוגי פוליש קריסטל ופוליש ווקס. אחרי קריאה בלתי פווסקת, החלטתי שפוליש קריסטל זו הבחירה שלי. אני לא יכולה להסתפק בכיסוי שקוף של הרצפה המלוכלכת הזאת. להבריק אותה רק עם פוליש ווקס זה לא יועיל לתחושת האיכס. אחרי שסגרתי עם עצמי את הבחירה שלי, התחלתי לחפש חברת ניקיון ופוליש שתבצע את העבודה. עכשיו אני רוצה להגיד – ווווואווווו יש המוווווון!!! זה לא אמיתי כמה חברות פוליש וניקיון יש! איך בוחרים? שוברים את הראש. ואיך עושים את זה? מחפשים המלצות. אז חפרתי וחפרתי, ומצאתי כמה חברות. על פי המלצות במאמרים מקצועיים וניטרליים שקראתי, מומלץ לקבל הצעת מחיר מ-3 חברות פוליש וניקיון. לא יותר ולא פחות. הסיבה – יותר מידי – יבלבלו אותנו, פחות מידי – לא יתנו לנו תחזית אמיתית ומקור השוואה. מפה לשם, משם לפה, דיברתי עם 3 חברות מוכרות שמספקות שירותי פוליש באזור המרכז. מסרתי פרטים טכניים בטלפון, קיבלתי הצעת מחיר טלפונית מחברה אחת, ועם 2 חברות נוספות, קבעתי (ביוזמתם, כאילו יש לי זמן פנוי ומיותר…) לביקור אצלי בבית בטרם הם מוסרים הצעת מחיר. הצעות המחיר שקיבלתי היו די קרובות אחת לשנייה, הפרשים מינוריים של אולי כמה עשרות שקלים. אך אתם יודעים על פי מה בחרתי? על פי שילוב של אינטואיציה והצגה מקצועית. כיום אני כבר יכולה להמליץ על חברת פוליש לי, שבה בחרתי, אך אסביר למה. ברגע שנציג החברה הגיע אלי הביתה, הוא עשה סיור קצר, הוא אמר מבלי שאמסור פרטים שמצב הרצפות שלי לא טוב בלשון המעטה, ושהוא לא בטוח עד כמה פוליש קריסטל יספק את המטרה והוא בתור איש מקצוע, שוקל אם לקחת אחריות על עבודה שהוא יודע שתהיה לא יעילה במיוחד. הוא אמר לי באלו המילים: “אני אתן לך יום-יומיים לחשוב, אני לא ממליץ לבצע פוליש לרצפה הזו, ולא משנה מה סוג הפוליש. אם כבר, אז יש לבצע ליטוש וחידוש מרצפות. בדקי קצת, תשקלי את זה, ותחזרי אלי עם תשובות.” רוצה להגיד לכם, שעם כל החפירה העמוקה שלי בתחום הפוליש, לא חשבתי שיש אפשרות אחרת שעשויה להיות טובה יותר. אז לקחתי לי יומיומיים, חפרתי את נושא הליטוש וחידוש מרצפות, הבנתי שהתהליך העמוק לא רק יסיר שכבה רצינית מהמרצפות שלי, אלא גם המילוי שבין האריחים יוחלף בחדש, ולסיום, אם כל זה לא מספיק, הרצפה תבריק מפוליש קריסטל בדיוק כפי שרציתי. זה אמנם יקר הרבה יותר, אבל אם כבר עושים בפעם הראשונה, אני חושבת שכדאי להשקיע שמא אמצא את עצמי מאוכזבת מהתוצאה בעוד חודש ואז כספי נזרק על קרן הצבי. בשל הכנות של נציג פוליש לי, החלטתי שעליי ללכת עם הלב ולבחור בהם לביצוע העבודה. ולסיכומו של עניין אני רוצה לומר לכם, שהיום, הרצפה שלי נראית יפה יותר מכפי שהיא נראתה ככל הנראה כשרק התקינו אותה!.  אל תתעצלו ואל תתקמצנו – אם כבר נכנסתם לפרויקט יקר ומסורבל – עשו אותו על הצד הטוב ביותר, שלא תצאו קירחים.

עוד מהבלוג של dafnareem

ניקיון דירה אחרי שיפוץ - באמת יצאנו מעבדות לחירות?

ישנם רגעים בחיים שבהם אנחנו נעצרים לרגע, ומסתכלים על העולם ועל צורת החיים ודרך החשיבה שלנו. כמובן שהרגעים הללו נדירים מאוד, בעיקר אם כבר נכנסתם לריטואל הקמת המשפחה. רגע כזה של הארה היה לי דווקא עכשיו. בתוך בליל המחשבות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

גם אני רוצה גינה!

כל חיי הייתי מושבניקית. שבת בבוקר עם קפה בגינה היה מובן מאליו מבחינתי. שגרה. בשלב הבא, שלב ה"עצמאות" התפכחתי... לא עוד בית קרקע ולא עוד שדות ירוקים נשקפים מהחלון. התחתנתי, נולדו הילדים, שכרנו דירה פה, שכרנו דירה שם, עד שהגענו...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה