הבלוג של דפנה אורן-קוסמטיקאית מומחית לעור הפנים

קוסמטיקה – מידע אמיתי

דפנה אורן קוסמטיקאית מומחית לעור הפנים. כולנו רוצות להראות יפות, צעירות, עם עור יפה. אפשרי , ועוד אפשרי לשפר, לשדרג ולשנות את מרקם העור. צריך רק את הידע על מנת לעמוד במשימה ולהביא תוצאות. את הידע הזה יש לי. אני שמחה לחלק את... +עוד

דפנה אורן קוסמטיקאית מומחית לעור הפנים. כולנו רוצות להראות יפות, צעירות, עם עור יפה. אפשרי , ועוד אפשרי לשפר, לשדרג ולשנות את מרקם העור. צריך רק את הידע על מנת לעמוד במשימה ולהביא תוצאות. את הידע הזה יש לי. אני שמחה לחלק את הידע שברשותי איתכן. ינן המון אגדות , שמועות וסיפורים הנוגעים לתחום זה של טיפול בעור הפנים. משום כך, חשוב להביא מידע שיהיה אמיתי ואפקטיבי.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מאוקטובר 2010

אבדן המים בשפתיים הוא פי 3 עד 10 מאשר באזורי הפנים או אזורי הגוף האחרים. עובדות פיזיולוגיות אלה ביחד עם שינויי אקלים תורמים להופעת בעיית השפתיים היבשות.

21/03/2011

מכירות את התחושה הזו שמציקה ולא נעימה בתקופות יובש של שפתיים שמתייבשות?

הקיצור, לחגית זה קורה כל אביב. ואז, מה עושים מה עושים, למה זה קורה.

ואז… דפנה, תצילי אותי….

טוב, קצת מידע וגם הפתרונות.

אבדן המים בשפתיים הוא פי 3 עד 10 מאשר באזורי הפנים או אזורי הגוף האחרים.

עובדות פיזיולוגיות אלה ביחד עם שינויי אקלים תורמים להופעת בעיית השפתיים היבשות.

כאשר השפתיים מתייבשות (ובפרט אצל גברים, שאינם שמים ליפסטיק) אנו נוטים ללקק אותם במאמץ לשמור על הלחות. למרות שזה עשוי לכמה שניות ללחח, ולתת הרגשה טובה ותר, זה למעשה מחמיר את מצבן. הלשון מעבירה רוק מהפה לשפתיים שלמעשה שוחק ופוגע בשכבה הדקה של עור המכסה את השפתיים. זה עלול להיות מעגל מסוכן המוביל לשפתיים סדוקות, פצועות וכואבות.

אז מה לעשות?

יש לשמור על השפתיים מוגנות . עם טיפול עקבי ועם סבלנות, אפשר לשמר שפתיים לחות. הסדקים אינם נעלמים בתוך יום, דילוג אפילו של יום אחד, עלולה להחזיר את המצב אחורנית.

אחת הסיבות העיקריות לשפתיים יבשות היא נזק מהשמש . נזק כזה יכול לקרות גם בימים מעוננים, וללא אור שמש ישיר. כלומר,  נחוץ להשתמש במהלך היום בקרם לחות או בגלוס או ליפסטיק עם מקדם הגנה spf15 לפחות, עם הגנה גם מקרני UVA .

בשעות שאיננו חשופים לשמש, בפרט בלילה, כחלק מהשיגרה של לפני-השינה, כדאי למרוח קרם עשיר על השפתיים. יש להימנע  ממוצרים לשפתיים המכילים גורמים המגרים את העור כמו מנטול, קמפור, פפרמינט או הדרים, או כאלה שמכילים הרבה חמרי בושם. למרכיבים אלה אין כל תועלת לשפתיים והם רק מסבכים את הבעיה. כלל חשוב לשמירה על שפתיים מטופחות ויפות בכל עונות השנה – לא להשאיר את השפתיים חשופות אף פעם.

ישנם כאלה המאמינים, שאם משתמשים בקביעות בקרמי לחות או משחות לשפתיים, הן עלולות “למתמכר” לחומרים האלה. אין לטענות האלה בסיס. שפתיים יבשות הן מחזה לא נעים וגם התחושה לא נעימה – כדאי מאד לטפל בהן ולעזור להן לשמור על הלחות הטבעית.

ישנן צורות חמורות יותר של יובש והתפתחות אזורים נגועים בשפה, במינוח הרפואי – cheilitis, שיכולים לנבוע מגורמים אחרים מאשר שינויי מזג אוויר.  למשל: מחסור בויטמין B2 (ריבופלבין), או מחסור בניאצין וב-B6. יובש מסוג זה יכול גם להיגרם מזיהום בפטרייה – קנדידה, וחולי סכרת מועדים לכך במיוחד. טיפול בתרופה אנטי פטרייתית לנטילה בבליעה (כמו ניסטטין – נוזל, במירשם רופא) יכול לעזור. עודף ויטמין A – יותר מ-25,00IU כתוסף מזון יכול לגרום גם כן להיסדקות השתיים.

וכידוע לרבים מאיתנו, גם הטיפול ברואוטן – לפצעי אקנה –  מאד מייבש את השפתיים.

לשאלות, אנא, כיתבו לי.

חג שמח

דפנה אורן

קוסמטיקאית-מומחית לבעיות עור

עוד מהבלוג של דפנה אורן-קוסמטיקאית מומחית לעור הפנים

לקראת פסח – מחדשים גם את העור.

זהו, האביב כבר כאן. רסמי. רסמי. תקופה מקסימה של צמיחה, לבלוב והתחדשות. איכשהו תמיד האביב ופסח מביאים איתם ניחוחות של כיף, נעים. תקופה מקסימה. חשבתי מה אוכל לתת לכן שיתאים לתקופה. אזז, זהו. חידוש העור. שגם העור יחווה שינוי,...

תגובות

פורסם לפני 9 years

איך אוכל לדעת איזה עור יש לי ו.....איך לטפל בו.

טוב, נתחיל מההתחלה. סוג עור הוא לא נתון קבוע. שינויים בעור מתרחשים כל הזמן. בין עונות השנה, ואף בין שבוע לשבוע. באבחון סוג העור כדאי לשכוח את מה ששמענו מדיילת המכירות בפארם, או קראנו בכתבה במגזיני-יופי. סוג העור שלנו משתנה...

אקנה – באמת שאפשר לרפא את העור – הנה הסיפור

יום אחד הגיע אלי ניר. נער בן 16 עם פנים מלאות מלאות בפצעונים אדומים. הוא היה מבואס לחלוטין מהמצב, ובצדק. ראשית, הושבתי אותו לשיחה ואמרתי לו שאפשר לעזור לו ולשפר את המצב יחד עם זאת המחוייבות היא של שנינו. אני - לאזן ולשקם...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה