הבלוג של cyberworld

cyberworld

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מיוני 2018

כבר משחר ימי המחשב חיפשו האקרים איך לנצל חולשות ו/או פירצות במחשבים ובשרתים בין אם זה כדי לגרום לנזק לדוגמא מחיקת קבצים עם סיומות מסוימות, פגיעה במערכת ההפעלה של המחשב, פירמוט המחשב, גרימת נזק ללוח האם או הדיסק הקשיח במחשב וכו’. חלק מהווירוסים נולדו כמחאה של ההאקרים נגד חברות תוכנה כאלה ואחרות ואם השנים הלכו והתגברו התקפות הווירוסים.

אם השנים זיהו ההאקרים את הפוטנציאל שבכתיבת ווירוסים כדי לעשות הרבה כסף דרך סחיטה והתחילו לייצור ווירוסים של כופר. אם בעבר האקר היה צריך לשבת ולכתוב את הווירוס שלו או לכתוב ווירוס חדש המבוסס על ווירוס קודם, בימינו יש לא מעט אתרים שמוכרים ווירוסים או תוכנות כופר ולא מעט האקרים מתחילים רצים לקנות את הווירוסים האלה ומשתמשים בהם כדי לשלוח למיליוני אנשים בעולם קבצים נגועים בתוכנת כופר, שברגע של הדבקה במחשב גורמות להצפנה של כל הקבצים במחשב.

ההצפנה כוללת הצפנה של קבצי אופיס, תמונות, שירים, סרטים, קבצי דאטה וקבצים רבים אחרים כשהמטרה של ההאקרים היא לגרום לכך שאותו אדם שקיבל את הווירוס יהיה אבוד ללא הקבצים החשובים שלו. בסיום ההצפנה עולה תמונה עם דרישת הכופר ולאן להעביר את הכסף בצורת ביטקוין בדרך כלל לחשבון של ההאקר.

אז האם ניתן להתמודד עם התקפות הווירוסים?
אנטי וירוסים למיניהם טובים ככל שיהיו יודעים להתמודד עם רוב הווירוסים, אך חשוב וצריך לזכור שאנטי וירוסים מבוססים על חתימות דיגיטליות ומה שיש לו חתימה דיגיטלית לרוב ייחסם על ידי האנטי וירוסים. אם זאת וירוסים חדשים שטרם נוצרה להם חתימה דיגיטלית או ווירוסים ששינו את החתימה הדיגיטלית ברוב המקרים יעקפו את האנטי וירוסים ועלולים להדביק את המחשב.

בסופו של דבר חשוב שתהיה תוכנת אנטי וירוס עדכנית במחשב, אבל חשוב לא פחות הערנות של המשתמש.
כלל ברזל הוא שאם קיבלתם קובץ מגורם שאינכם מכירים לא פותחים את הקובץ המצורף.
כלל נוסף הוא שאם קיבלתם קובץ מצורף גם אם הוא מחברים או מכרים אבל לא ברור לכם מה הם שלחו, עדיף להרים טלפון לאותם האנשים ולבדוק אם אכן שלחו לכם קובץ ולא לסמוך על המייל שהגיע מחבר או עמית לעבודה ולפתוח את הקובץ.

אחד מהדברים שרוב הווירוסים יודעים לעשות הוא להשתלט על המייל של המותקף ומשם לשלוח את הווירוסים שלהם לכל אנשי הקשר שלהם כדי להדביק כמה שיותר מחשבים.

להלן רשימת תוכנות אנטי וירוס אותן תוכלו להוריד מהאינטרנט:

ESET-NOD32 – https://www.eset.com/us/home/antivirus

NORTON ANTIVIRUS – https://us.norton.com

AVAST ANTIVIRUS – WWW.AVAST.COM

AVG ANTIVIRUS – https://www.avg.com/en-ww/homepage#pc

Mcaffee Antivirus – https://www.mcafee.com

Bitdefender Antivirus – https://www.bitdefender.com

עוד מהבלוג של cyberworld

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

בגידות בעידן הדיגיטלי.

בגידות בעידן הדיגיטלי. המאה ה-21 הביאה עימה הרבה טכנולוגיה חדשה ונגישה ואיתה אינספור אתרי הכרויות, סטוצים, קבוצות הכרויות בפייסבוק ותוכנות צ'אט שונות המאפשרות לאנשים שונים להתחבר. עובדה זו יצרה נגישות חסרת תקדים...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

ניסיון להונאות לקוחות PAYPAL באמצעים דיגיטליים - אוגוסט 2018

ניסיון להונאות לקוחות PAYPAL באמצעים דיגיטליים -  אוגוסט 2018  PAYPAL היא חברה המעניקה שירותי סליקה לעסקים רבים בארץ ובעולם ונותנת שירותים למיליוני משתמשים שמשלמים דרכה באינטרנט.  השבוע התקבלו אצל מספר לקוחותינו הודעות...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה