הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 757

החל מדצמבר 2013

משונה הוא טבעו של האדם, בשונה משאר ברואי העולם, האדם הוא הבריאה הבלתי צפויה ביותר. גם כאשר אנו בטוחים שאנחנו יודעים עליו הכל, קם לו פתאום משהו אחד, שמוכיח לנו את חוסר יכולתנו לצפות את התנהגותו, והופך את כל הידע שלנו על טבע האדם לחסר אמינות… זהו רומן היסטורי ופילוסופי על רקע מאבקי כוח ומעמדות בתקופת הקיסרות הרומית.

07/02/2016

ictus

יארניס נולד בויכוח אלכסנדרי למשפחה מהמעמד הנמוך. לאחר שאביו נפטר אמו נשאה לסוחר חיטה עשיר בתמורה לאדמותיה . “עסקת הנישואים” הזו נועדה לתת לה ולבנה בטחון כלכלי ולאפשר לבנה עתיד טוב יותר. מה שהיא לא דמיינה לעצמה הוא עד לאן בנה יגיע…..

ביומו הראשון באחוזת אבו החורג, יארניס יצא את חדרו והלך לפגוש את האורחים ואת אחיו החורגים. הוא אמנם הבין, שמעמדו נמוך, אך האמין בכל לבו שעד מהרה הוא יעלה בסולם המעמדות הרומי. לתדהמתו הרבה, לא כך חשו אחיו החורגים, אשר גררו אותו באלימות כשראו אותו והשאירו אותו חבול על האדמה.

יארניס מצא עצמו בחדרו, שהיה באזור חדרי המשרתים. הוא היה כאוב ומושפל. האדם היחיד שפגש היה עבד, ששמר וריפא אותו מפצעיו. מה שהוא עדיין לא ידע באותו הרגע זה, שעבד זה ירפא אותו גם “מפצעיו” הנפשיים ויחזק אותו….

ומיהו אותו העבד? יואיר היה עבד עברי, שנמכר על ידי משפחתו ממלכת יהודה, אך הוא לא היה עבד פשוט. הוא היה חכם וידע את פילוסופיות היקום. דווקא הוא, העבד העברי, הוא זה שגילה בו את הפוטנציאל…
יואיר לימד את יארניס לקום על רגליו, לימד אותו סבלנות ולימד אותו איך לחזק את עצמו מול אויביו:
“אתה עוד תראה, אדון צעיר, שיגיע שלב נוסף שבו אתה תעריך את כל אלה שפגעו בך. אלה שפוגעים ומפריעים, הם אלה שמאתגרים אותך, שמונעים ממך להשאר במקום, וברגע שמתגברים על אחד מהם, מתחזקים ומתקדמים הלאה.”
מאותו הרגע, יואיר הפך להיות המלווה האישי של יארניס. הוא ליווה אותו פיזית והיה לחונכו האישי במשך כל חייו.
יארניס הביט בו, בעבד שליווה אותו מנעוריו, בעבד שהיה לו למורה, מטפל וחברו לדרך, שאמר לו תמיד את האמת, אך ורק את האמת. הביט ושתק.

כך יארניס הלך והתחזק, והפך את מכשוליו באחוזה לאתגרים שצלח אט אט…הוא הפגין כבוד, ענווה וסבלנות, שהובילו את אביו החורג להעריכו ולכבדו.
אביו החורג הציע לו לעבוד עבורו בסחר בחיטה, אך ליארניס היה חלום עוד מהיותו ילד- להפוך לחייל רומי.
יארניס נשלח על ידי אביו החורג ללמוד פילוסופיה אצל אלכינוס. שם פגש את מאליה, בת אצולה מרומא, השונה משאר הנשים. היא איננה נמשכת לשעשועים ולמותרות, אלא מחפשת להתבודד מהעולם. ומאותו הרגע היא זו שהפכה לאישה הקרובה אליו ביותר.

יארניס התקדם במהירות במעלה הדרגות בלגיון. הוא הפך במהרה לקצין ולמפקד. הוא היה למפקד נערץ על כל פקודיו, ואף על קצינים אחרים שלא שרתו תחתיו.
הוא המציא שיטות לחימה מבריקות, שהובילו את הלגיון להצלחות מדהימות. ביניהן היתה “איקטוס”.
“איקטוס”- דקירה אחת, שבה חיילי הלגיון הורגים את יריביהם ללא פציעות מקדימות וללא בזבוז זמן. דקירה אחת ויחידה, שלא רק מחסלת בזריזות את היריב, אלא גם, ובעיקר, שומרת על כבודו.
“כך האויבים שלנו יעריכו אותנו ויימנעו מלהילחם בנו ככל שיוכלו”, חזר יארניס ואמר באזני המפקדים שתחתיו.
שיטה זו מייצגת את מהותו, להביס את האויב על ידי זה שאתה מכבד אותו.

זהו סיפורו של אזרח רומי עני שהפך לקצין בכיר בצבא רומא. אך, לא רק. זהו מסע חיים והתפתחות אישית של אזרח פשוט וחלש.סיפור הפיכתו של הנער לגבר. הפיכתו של נער פשוט למפקד בכיר בלגיון, לאיש בעל השפעה רבה. אפשר אף לומר השפעה רבה מידי….

אנשים שחיים מתוך מטרה הם “אנשי כבוד”. אלא אנשים החיים את חייהם מתוך תכנון תמידי ובלתי פוסק להתקדם, לשפר את מצבם, לשפר את מעמדם, לקבל הכרה ולהוכיח את חשיבותם וחכמתם. הפחד שמשהו ישתנה, יתהפך לרעתם ויביא עליהם את הגרוע מכול, מלווה אותם. והם משוכנעים שכל עמידה במקום, כל עיכוב, כמוהו ככישלון, כנסיגה לאחור. כך היה יארניס.
יארניס האמין שהחיים משתנים כל הזמן, ואתה חייב להלחם על מקומך, על מעמדך, על עושרך. אם לא תלחם- תפסיד.

אך משהו היה חסר- התכלית. מהי אפוא התכלית? שבלעדיה אין מנוח לנפשם של אנשי הקיום, וגם לא אנשי הכבוד. ואולי אין בכלל תכלית?

קריאה מהנה :-)

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

Thumbnail

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

Thumbnail

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים