הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 483

עוקבים: 17

החל מדצמבר 2013

עשור לפטירתו של קישון, מצויין בפסטיבל קישון ונחתם עם הקרנה חגיגית של “קצר וסאטירי”,בו הוקרנו בבכורה עולמית חמישה סרטים קצרים עלילתיים וסאטיריים, פרי עבודתם של יוצרי קולנוע ישראלים

31/01/2016

תמונה מתוך הסרט יוקר המחיה - פרויקט קצר וסאטירי
תמונה מתוך הסרט “יוקר המחיה”

אפרים קישון ,הנולד בשם פרנץ הופמן ומאוחר יותר פרנץ קישהונט, היה סופר, סאטיריקן, מחזאי, תסריטאי,במאי קולנוע ותיאטרון ישראלי, והיה חתן פרס ישראל.
קישון היה הבמאי הישראלי הראשון שסרט בבימויו היה מועמד לפרס אוסקר, וכן הישראלי הראשון שסרטים בבימויו זכו בפרס גלובוס הזהב.

השפעתו של קישון על התרבות הישראלית היא עצומה, וניכרת בתרומותיו לשפה העברית בהמצאת מטבעות לשון, לא פחות מאשר בתרומותיו כמבקר חברתי ביצירותיו הכתובות, המומחזות והמוסרטות.
הביקורת של אפרים קישון כלפי הממסד הייתה חדה ונוקבת, אך ההומור שעטף אותה הפכה להיות נטולת בוטות ומשעשעת. ולמרות ביקורת זו של קישון כלפי הממסד והמדינה, ניכרה בכתיבתו האהבה הגדולה שלו לעם היהודי ולמדינת ישראל. כפי שבנו רפי קישון סיפר באירוע:” זו המדינה שהחזירה לי את הכבוד כבן אדם. זו מדינה נהדרת!”

בעשור לפטירתו של אפרים קישון, משפחת קישון והעיזבון התרבותי של אפרים קישון קיימו סדרת אירועים שכללה פסטיבל הומור ברחבי ת”א – “פסטיבל קישון להומור”, השקה חגיגית של ספר “קישוני” בהוצאת ידיעות ספרים , הרצאות ומפגשים ברחבי הארץ ובחו”ל ועוד.

האירוע החותם את סדרת האירועים התקיים ב-29.01.16, תאריך פטירתו של קישון, בו הוקרנו בבכורה עולמית חמישה סרטים קצרים עלילתיים וסאטיריים, פרי עבודתם של יוצרי קולנוע ישראלים – תסריטאים, במאים ומפיקים. כפי שאתם מבינים, נבחרו סרטים המייצגים את קישון עצמו,סאטיריים ועם אמירה חברתית חדה. בנו, רפי קישון, מתאר את האירוע :”זה חלומו שהתגשם שיוצרים יוצרים יצירות ברוחו”.
לדברי אלינור לכטמן, מנהלת העיזבון התרבותי של קישון “יצירתו ההומוריסטית של אפרים קישון עושה שימוש נרחב בסאטירה. אפרים קישון השפיע על החברה בישראל ובעולם בכתיבתו הסאטירית, בספריו, בטור השבועי הסאטירי שכתב במשך 30 שנה “חד גדיא”, במחזותיו ובסרטיו הבולטים באמירה הסאטירית-חברתית כגון “סאלח שבתי”, “תעלת בלאומילך” ו”השוטר אזולאי”. כהמשך לדרכו זו ולמורשתו היה חשוב לנו ליזום ביחד עם קרן גשר לקולנוע רב תרבותי את התחרות “קצר וסאטירי”.

מתוך הסרט לחופש נולד
תמונה מתוך הסרט “לחופש נולד”

הסרטים הופקו במסגרת תחרות “קצר וסאטירי”- יוזמה משותפת של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה ומשפחת קישון.
בתחרות “קצר וסאטירי” השתתפו כ- 100 יוצרי קולנוע שהרימו את הכפפה ונענו לפניית קרן גשר, הרשות השנייה, פסטיבל חיפה ומשפחת קישון. חמישה מתוכם הוצגו במעמד אירוע זה.

חמשת הסרטים הם :
“סיביר” -.במאי: נפתלי אלטר | תסריט: אשכול נבו ונפתלי אלטר | הפקה: אסתי יעקוב-מקלברג וחיים מקלברג, תותים הפקות. מה קורה שעולים חדשים מרוסיה חושבים שהמקווה החדש הוא מועדון השחמט שהובטח להם?

“הוצאתו לאור של המשורר המת “- מבוסס על מערכון מאת אפרים קישון. במאי: עידן לוי | תסריט: ישראל ברייט ורן שריג | הפקה: אסף אמיר, נורמה הפקות. מה צריך משורר לעשות כדי שמשהו יקנה את ספר שיריו?

“לחופש נולד “(אנימציה, מבוסס על סיפור מאת אפרים קישון). בימוי, תסריט והפקה: ליאב צברי . מכונת הכביסה הקופצנית הופכת לחית מחמד?

“יוקר המחייה”. במאים ותסריטאים: דניאל נחנסון ואלי חביב | מפיקים: יעל אבקסיס והלל רוזמן, קסיס סרטים. מה יעשה פוליטיקאי שיצא לנוח ביכאטה כשלפתע תגיח נערת ליווי ערומה מתוכה?

“ולתפארת מדינת ישראל.” בימוי ותסריט: יניב סגלוביץ | הפקה: קובי עזרן, “שטוקה סאנוק”. היש דבר כזה “ישראלי ממוצע”? ומה יקרה לו כשהוא יוכרז לכזה?

נחתום בדבריהם של ילדיו של קישון, רעננה ורפי :” שמחנו להיענותם הגדולה של יוצרי הקולנוע מהשורה הראשונה למיזם, שמחנו לתסריטים שהוגשו ולחיבור האישי של היוצרים למורשתו של אפרים קישון כפורץ דרך בתחום. אנו מקווים כי תחרות זו תהווה התחלה של מסורת ותעודד את העיסוק ביצירה הסאטירית הקולנועית בקרב היוצרים בישראל”.

סיביר מתוך הסרט
תמונה מתוך הסרט “סיביר”

XOXO

אחת שיודעת ;-)

20160129_143547_HDR (2)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה