הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 683

החל מדצמבר 2013

בעולם החומרי בו אנו חיים, מה אנחנו בעצם מחפשים? האם מה שילדינו כה זקוקים לו הוא הכסף? חינוך? אהבה? סיפור ילדים מעורר מחשבה, החושף בפני הקוראים את כוחו של החיוך :-)

26/08/2015

20150825_193219~2

גיבור סיפרו של אתגר קרת, רוצה שהוריו יקנו לו מתנה בובה של בארת סימפסון. האב שרוצה לחנכו על ערכו של הכסף, מציע לו חלופה אחרת. הוא מציע לקנות לו בובת חזיר ,שהיא בעצם בובת חיסכון. כל פעם שישתה את השוקו בבוקר יקבל חצי שקל ואם ישתה אותו עם הקרום יקבל שקל שלם.
ומה גיבורנו חושב על החזיר החדש שלו?
ה”חזיר דווקא נחמד. האף שלו קר כשנוגעים בו,והוא מחייך כשדוחפים לו את השקל בגב וגם כשדוחפים לו רק חצי שקל, אבל מה שהכי יפה זה שהוא מחייך גם כשלא.”, “אני מת עליו כשהוא מחייך. רק בשבילו אני שותה את השוקו עם הקרום …”

מסתבר,שהילד בספרו של אתגר קרת, מקבל חינוך, אבל הוא מחפש את החיוך :-)
החיוך מבטא את אהבתו של החזיר כלפיו.הילד אף נותן לבובתו שם חיבה פסחזון.

לאחר שבטנו של החזיר התמלאה והיה בה מספקי כסף, אביו של הילד הציע שישברו את החזיר ויוכלו ללכת לרכוש את בובת הבארת סימפסון שהילד רצה.
באופן מפתיע, או שלא, הילד מזעזע מעצם הרעיון של לשבור את בובת החזיר שלו וכדי להוציא ממנה את הכסף על מנת לקנות את בובת הבארת סימפסון. הילד כבר לא רוצה את בארת סימפסון הוא רוצה את חברו החדש, את בובת החרסינה של החזיר.
הוא מחליט להגן על בובתו. הוא “מתחמן” את אביו, מבקש עוד שקל ובלילה “מבריח” את חזירו למקום מבטחים, הרחק מאביו.
הלכנו המון זמן ביחד בחשך, עד שהגענו לשדה עם קוצים. “חזירים מתים על שדרות”, אמרתי לפסחזון כששמתי אותו על הריצפה של השדה, “במיוחד על שדות עם קוצים. יהיה לך טוב כאן”.

ומה בעצם מסתתר מאחורי הסיפור?

מאחורי הסיפור ישנם מספר רבדים:
• יחסים בין הורים לילדים- הרצון להקנות לילדים חינוך, לפעמים מבלי שהם יבינו מה הילדים באמת צריכים ובעצם מבקשים. דמות האב היא דמות נוקשה המנסה לכפות את רצונותיו על הבן.האב כלל לא הבין למה בנו כה זקוק, לאהבה הזו ללא תנאים.
האם במציאות האהבה לילדינו היא ללא תנאים תמיד? בהחלט נקודה למחשבה. האב נתן לבנו כסף רק כשהילד שתה את השוקו….

• ומה הבובות שהן מושא רצונותיו של הילד מייצגות?
בתחילת הסיפור, הילד הוא מרדן כמו בארת סימפסון. אך, לקראת הסוף, הילד מפתח מחשבה עצמאית וכבר אין לא את הצורך בבובת הבארת סימספון שלו, המייצגת את מי שהיה לפני. הוא מצא את מה שהיה זקוק לו. את החום והאהבה ללא תנאים.
מפתיע לכאורה, שדווקא בבובה בדמות של חזיר, הנחשבת לחיה טמאה ודוחה, הבן מוצא את היופי בחיוכה. ומעבר לכך, בובת החזיר הינה בעצם בובת חיסכון, שבעצם מפקידים בה כסף, ומייצגת את ההפך מאהבה ללא תנאים.
בסוף הסיפור הילד מוותר על בובת החרסינה של החזיר ועל כל הכסף הטמון בתוכה, מתוך אהבה טהורה להצילה מידי אביו.

לסיכום, ספר ילדים חזק ומעמיק, המשאיר אותנו עם לא מעט מחשבות….

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה