הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 760

החל מדצמבר 2013

להיות הורים זו חוויה מאתגרת, מרגשת ומתגמלת במיוחד. זה אולי אחד הדברים הקשים ביותר בחיינו ויחד עם זאת, אחד הדברים, שגורמים לנו הכי הרבה אושר וסיפוק. ספרה של נטע לזר פוירשטיין הוא ספר הדרכה וטיפים להורים מתחילים ולהורים הרוצים לרענן את הידע שלהם. מוזמנים להיכנס ולקרוא- יש טיפים שווים בפוסט :-)

16/07/2020

thumbnail_דינוזאור%20באמבטיה%20מאת%20נטע%20לזר%20פוירשטיין

להיות הורים זו חוויה מאתגרת, מרגשת ומתגמלת במיוחד. זה אולי אחד הדברים הקשים ביותר בחיינו ויחד עם זאת, אחד הדברים, שגורמים לנו הכי הרבה אושר וסיפוק.
ספרה של נטע לזר פוירשטיין הוא ספר הדרכה וטיפים להורים מתחילים ולהורים הרוצים לרענן את הידע שלהם.
בספר ארבעה שערים:
• אמונה בנו בהם
• דוגמה אישית- כלים לחיים
• גם מוטורי גם רגשי
• עצות (ממתקים) לכם ההורים
בכל שער פרקים קצרים הנוגעים במגוון תחומים, מספקים מידע, עצות וטיפים שימושיים.
מבנה הספר מאפשר לכם לקורא מהתחלה להתקדם הלאה, אבל גם לפתוח בכל פעם עמוד אקראי וליהנות מטיפ יומי או מחשבה מעמיקה, ולהניח. זהו לא ספר לימוד, מטרתו להעשיר אתכם ולפעמים להזכיר לכם משהו שאתם יודעים ואולי שכחתם, ולהציע מגוון אפשרויות פעולות שיכולות לסייע לכם.

על מנת שתוכלו לטעום קצת מהספר, סיכמתי עבורכם מספר טיפים במגוון נושאים:

1. כיצד לגדל ילדים שמאמינים בעצמם- כשרוצים ומאמינים, היכולת אינה גורם מכריע וההצלחה איננה המדד. המסר הבסיסי שותו מקבלים תינוק וילד הוא הקול שישמע בראשו כל חייו, ולכן בחירת המילים, בחירת התגובה ועוצמתה צריכות להיות תואמות למסרים שנרצה להעביר. השנים הראשונות ובהן הדמויות המלוות הן מרכיב חשוב בהתפתחות הפסיכולוגית והאישיותית של כל אדם. למשל, נעדיף לסייע בעידוד, במתן האפשרות לנסות או בהצעת עזרה.

2. אפשרו לתינוק ולפעוט לחוש- בכל הזדמנות אפשרו לתינוקות ולילדים לחוש את גופם ולהיחשף למרקמים מגוונים. אותה חשיפה תסייע להם בהכרת גבולות וקצוות הגוף, תשפר פלאים השגת אבני דרך מוטוריות ואפילו תסייע בהסתגלות.

3. אכילה עם הידיים- לצד הלכלוך והחשש שלא נכנס הרבה לפה, ישנן יתרונות רבים לאכילה עם הידיים:
קשר עין-יד- פה
עצמאות
שליטה על הקצב, הכמות והגודל
חשיפה לטעמים ולמרקמים
ויסות חושי
התמודדות
הסתגלות למצבים חדשים
רכישת הרגלי אכילה
הכרת תחושת שובע ורעב
התיידדות עם מזון טבעי

4. ללמד את ילדינו לחלוק- נרצה שילדינו ידעו לחלוק במצבים שונים בחייהם על מנת שיהיה להם קל יותר להתמודד, על מנת שיהיו חברותיים, על מנת שידעו לקבל וגם לתת…
על מנת ללמדם לחלוק, קודם כל חשובה דוגמה אישית. בנוסף, בכל גיל ניתן ליצור מצבים שבהם פעוטות וילדים חולקים.
לא תמיד קל לחלוק, לא תמיד חייבים לחלוק, ומה שחשוב לזכור הוא את המשמעות העצומה שיש בעובדה שהרצון לחלוק מגיע מהם ולא מאיתנו, לא מתוך חשש ולא כי חייבים.

5. הצפה חושית- תינוקות חווים ולומדים את העולם בעוצמות גבוהות. ההשפעה של הגירויים עליהם עצומה.
בעולם המודרני שבו אנו חיים כולנו מוצפים מהשפע. נסו לסנן ולמתן עבורם את ההצפה הזו על ידי הפחתת הגירויים שהם פוגשים, למעשה, כבר מהרגע הראשון. זכרו שיש גירויים שאינם בהכרח ויזואליים, וכדי שהתינוק יהיה פנוי ללמידה של אותם גירויים, נשתדל להפחית את אלה הויזואליים.

6. עגלת אמבטיה וטיולון- המלצתה של נטע היא למשוך כמה שיותר זמן עם עגלת האמבטיה. זאת מאחר ובעגלת האמבטיה אפשר לשהות על הבטן, על הצדדים, אין בתוכה הגבלת תנועה ואין שיפוע המעודד ישיבה בטרם עת.

7. שכלול ההליכה- תינוק לומד לצעוד, ולמעשה ממשיך במשך תקופה ארוכה לשכלל את ההליכה, ותוך כדי לומד יכולות מוטוריות מורכבות יותר-עמידה על רגל אחת, קפיצה בשתי רגליים, קפיצה על רגל אחת, ריצה, טיפוס, דילוג ועוד.
את אופן התנועה תמיד ניתן לשכלל ולשפר-
* סביבה תנועתית היא הבסיס להיכרות ואהבת התנועה.
* אפשרו להם להתנסות.
* אפשרו להם ליפול.
* תגובותינו- חשבו על המסר שתרצו להעביר והשתמשו בתגובה שלכם להעבירו. למשל, בעת נפילה, חשוב להגיב בשליטה ובצורה פרופורציונאלית על מנת לא לגרום לבהלה וחשש.
* יצירת מוטיבציה.
* דוגמה אישית.

8. חשיפה אל הטבע- השהות בטבע משלבת בתוכה חוויות מוטוריות, שכלול ואתגר יכולות מוטוריות קיימות, חוויות חושיות, חוויות חברתיות/ משפחתיות, היכרות עם הטבע חשיפה למרקמים מגוונים, חשיפה לחיות, היכרות חווייתית עם עונות השנה, היכרות מקורות טבע, המחשה של תמונות וסיפורים. נסו להכניס לשגרת החיים של הקטנים ושלכם טיולים וחוויות בטבע.

9. תחפושות- מעבר לחג פורים, תחפושות הן כלי שימושי כל השנה. הן מצויינות למשחקי דמיון, למשחק עצמאי, למשחק משותף, ללמידה על דמויות והפכים, ללמידה על השונה וקבלת השונה ולהתמודדות עם שינויים.

10. זמן אבא וזמן אמא- מערכת יחסים עצמאית עם כל הורה היא משמעותית וחשובה להתפתחות האישית והרגשית של כל תינוק וילד. גם עבורנו ההורים, חשוב להכיר את עצמנו ואותם בזמן של “אחד על אחד”, לתקשר ללמוד ולהתפתח כילד והורה.
התחושה שההורה מקדיש זמן רק לו, נמצא ומבלה רק איתו, היא הכרחית לבניית הקשר, לתחושת הביטחון, ותורמת למבנה האישיותי והרגשי של כל אחד.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

Thumbnail

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

Thumbnail

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים