הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 716

החל מדצמבר 2013

הספר הזה נועד לכל האנשים המוכנים לשאול את עצמם מה אמיתי ולהיכנס בדלתות לא מוכרות. החיים להוטים לפתוח בשיחה חדשה איתכם. אם אתם נכונים להקשיב ולהשתנות, תוכלו לחולל מהפך בחייכם.

16/01/2020

שלוש השאלות

לפני 19 שנים ראה אור הספר “ארבע ההסכמות” שכתב דון מיגל רואיס. מאז ועד היום הוא מככב ברשימות רבי המכר בארץ ובעולם ונמכר בעשרות מיליוני עותקים. הספר החדש מאת דון מיגל רואיס, “שלוש השאלות”, שכתב יחד עם ברברה אמריס, שותפתו להוראה, הוא מדריך לגילוי עצמי.
הספר הזה נועד לכל האנשים המוכנים לשאול את עצמם מה אמיתי ולהיכנס בדלתות לא מוכרות. החיים להוטים לפתוח בשיחה חדשה איתכם. אם אתם נכונים להקשיב ולהשתנות, תוכלו לחולל מהפך בחייכם.

כל מה שאנו בונים יחד כבני אדם מתחיל במעט דמיון. גם אם אנו רואים בעצמנו קורבנות טרגיים של נסיבות חיינו, עם קצת דמיון נוכל לסגל לעצמנו נקודת השקפה אחרת ולהבין שאנו מתייחסים לעצמנו ברוע. התודעה, על כל מחשבותיה ודעותיה, עלולה להיראות כמו האויבת המרה ביותר שלנו; אבל אם נדמיין אותה אחרת, נוכל להפוך אותה לבעלת בריתנו. אם נאמן את תודעתנו, נוכל להתחיל לשנות את העולם.
לכולנו יש פחדים שאיננו מוכנים להודות בקיומם אפילו בפני עצמנו, ולא תמיד אנו יודעים כיצד להתגבר עליהם. אנחנו זקוקים לאהבה, ואיננו משוכנעים שאנו ראויים לה. אנחנו רוצים לאהוב את עצמנו, ואיננו יודעים איך. במידה זו או אחרת יש תוהו ובלבול בתוך כל אחת ואחד מאיתנו. רעיונות לופתים אותנו ודעות מאיימות עלינו. אנו מסתבכים בדרמה של עצמנו ומתייחסים אליה ברצינות תהומית. אנו ממלאים תפקידים שלא משקפים את האמת בנוגע אלינו.
מדוע אנחנו עושים את זה לעצמנו? התשובה היא שכך לימדו אותנו, ואנו הפכנו למומחים בזה.

כולנו רוצים להיות בני האדם הטובים ביותר שאנו יכולים להיות. אנחנו רוצים לקדם את התפתחותנו האישית. אנחנו רוצים לדעת מה אנחנו עושים לא נכון, ומה אנחנו יכולים לעשות טוב יותר. אנחנו רוצים תשובות לשאלותינו הפרטיות, ואנחנו רוצים להבין כיצד אפשר ליישם את התשובות הללו בחיינו. אנחנו רוצים לגלות את האמת.
לכולנו יועילו כמה פנינים של חוכמה. חוכמה משפרת את מערכת היחסים שלנו עם החיים, עם האמת. היא עוזרת לנו להתגבר על פחדינו ועל השקפותינו המושרשות. היא מעניקה לנו את הכוח לפתוח דלת חדשה, ואז את הדלת הבאה.

המסע מתחיל בשלוש שאלות יסודיות:
• מי אני?
• מה אמיתי?
• מהי אהבה?

יש לנו כמה כלים מדהימים, שבהם אנחנו יכולים להשתמש בניסיון לפצח את התעלומה שהיא אנחנו.
הכלי הראשון הוא כוחו של הקשב. הקשב שלנו הוא שמקנה לנו את האפשרות להבחין וללמוד.
הכלי השני הוא זיכרון. אנחנו מאחסנים בזיכרון רשמים של דברים, של אנשים ושל אירועים- אך מפני שכל מוח תופס את העולם בדרכו, אפילו אחים זוכרים אירועים מהילדות באופן שונה זה מזה. זיכרון עוזר לנו לייצר רשמים של המציאות, אבל רשמים אינם שקולים לאמת. אנחנו מסתמכים יותר מידי על הזיכרון בחיפוש אחר האמת. לעיתים תכופות אנחנו משתמשים בזיכרון שלנו נגד עצמנו, אבל יש לנו הכוח להשתמש בו אחרת. אפשר להשתמש בזיכרון כדי לשפוך אור על העולם.
הכלי השלישי והיעיל ביותר הוא הדמיון. הדמיון הוא מעין כוח-על. אנחנו מדמיינים משהו במוחנו, ואז הוא הופך לאמיתי.

מערכת הממשל הקטנה שלנו ממחישה אך ורק מי איננו: איננו מחוקקים, ולא נידונו לאכוף חוקים המגבילים את אושרנו. התודעה והגוף אמורים להיות בעלי ברית במאבק על מערכת יחסים טובה יותר עם החיים. אם נציב סימן שאלה מעל החוקים שקבענו, נתחיל להשיב לעצמנו את החופש לפעול להגיב בכנות. נתחיל את המסע חזרה אל האותנטיות.
כשאנו מקנים חשיבות רבה מידי לחוקים האישיים שלנו, אנחנו מאבדים את תחושת ההוגנות והאמפתיה. כאשר אנו מבינים לעומק את פעולותינו ואת תגובותינו, אנחנו פותחים פתח לשינוי במערכת הממשל הפנימית שלנו.

תודעה סלחנית היא תודעה צודקת והוגנת. מחילה מחסנת מכאב. אין סיבה שנעניש את עצמנו על טעויות העבר או נברא טעויות חדשות בדמיוננו. כולנו עושים כמיטב יכולתנו בנסיבות חיינו.

כשאנחנו לומדים להטיל ספק בסיפורים שלנו, אנחנו מתחילים להבין מה אנחנו לא. וכשאנחנו מבינים זאת, אנו נעשים מודעים לאמת. אנחנו מסוגלים לראות הכול מנקודת מבט לא מוגבלת. התרגלתם לראות בעצמכם תוצר של החיים, ואולי התרגלתם אף לחשוב על עצמכם כעל קורבן של הנסיבות. אם תסיטו את הקשב שלכם, תוכלו להתבונן מפרספקטיבה אחרת: אתם האומנים היוצרים את היצירה. אתם האנרגיה עצמה.
תפיסת המציאות שלנו מתחילה להשתנות כשאנחנו מטילים ספק באמונותינו. זה הצעד הראשון בדרך לענות על השאלה “מה אמיתי?”.

אפשר לומר שהאמת היא אהבה.
דבר שרובנו מכנים “אהבה” הוא היפוכה של אהבה. הבעיות שלנו קיימות כי לימדו אותנו לאהוב על תנאי. זו אינה רק בעיה אישית; זו הבעיה של האנושות כולה. כל התרבויות כולן מלמדות אותנו להשחית את האהבה. לימדו אותנו כיצד לא לבטוח בדבר היחיד שקיים באמת: כוחם האין- סופי של החיים.

אם ברצונכם לצאת למסע של גילוי עצמי, לגילוי האמת ומציאת האושר והשקט הנפשי, מוזמנים לקרוא ספר זה ולהעמיק בו. ממליצה לקרוא אותו אט אט, למרות שהוא קצר. לקרוא חלק ולתת למחשבותיכם להפליג במסע של תובנה.

מוזמנים לשתף אותנו בתגובות במי אתם ומה האמת גיליתם :-)

מאחלת לכם קריאה מהנה ומסע פורה!

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה