הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 602

החל מדצמבר 2013

שנים רבות וארוכות היהודים שהו בגלות. כשהם חזרו ושבו לארץ ישראל, הם הביאו עמם מורשת עשירה, שחלקה עברה בצורת סיפורים ומעשיות מדור לדור. דבורה עומר ליקטה ועיבדה חלק מסיפורים ומעשיות אלו. מוזמנים להיכנס ולקרוא.

14/03/2019

סיפורים ומעשיות

שנים רבות וארוכות היהודים שהו בגלות. כשהם חזרו ושבו לארץ ישראל, הם הביאו עמם מורשת עשירה, שחלקה עברה בצורת סיפורים ומעשיות מדור לדור.
דבורה עומר ליקטה ועיבדה חלק מסיפורים ומעשיות אלו, המגיעים אלו מ: לוב, טורקיה, מרוקו, מצרים, סוריה, תימן, ספרד ועוד. הסיפורים משעשעים ומעבירים לקורא מסרים חשובים, כגון: עזרה לזולת, נדיבות (גם על חשבון עצמנו), מעורבות חברתית , היכולת למצוא פתרונות יצירתיים וקבלת האחר.

הספר כולל שבעה סיפורים: השד הענק שכלא שלמה המלך בכד; היצליח רוכל המלח לזכות בפרס? הנער יעקב וכל מה שקרה לו כשהפליג מן החוף; למה התחפש היהודי למשה רבנו? מעשה ביהודי ובקנס קשה שנתבע לשלם; עלילות ג’וחה הטיפש-החכם; האם ינצח הרוכל היהודי את השר הצורר?

בסיפורים האלו תוכלו לקרוא על: מה קרה למלך השדים, אשר נכלא בכד במעמקי הים ועל הדייג העני שדג אותו משם; על רוכל המלח העני, אשר נאלץ להשתתף בתחרות כי לא היה לו מה להפסיד. האם הצליח לזכות בפרס היקר ולהביא לחם לשולחן בני ביתו; על הנער יעקב, אשר הפליג מעבר לים כדי לרכוש סחורה למסחר, אך תרם את כספו עבור קבורתו של רב ונאלץ לעבוד שנים רבות כדי לחזור שוב לביתו. ומה יביא עמו משם; כשגזרה חדשה נופלת על היהודים בספרד והם מתבקשים להרוג את בניהם הזכרים לפני קיום הברית המילה, שמש בית הכנסת מחליט להתחפש למשה רבנו ולהציל את הבנים. האם יצליח; מה קרה ליהודי זקן, אשר היה חסר לו מטבע אחד כדי לשלם על קניותיו לארוחת שבת ונאלץ להלוות את מטבע זה מערבי שונא ישראל, שכוונותיו רעות היו; ג’וחה, אשר היה איש מעשים מוזרים, לפעמים טיפשיים ולעיתים מחכימים ועל עלילותיו המשעשעות והמפתיעות; ועל שר שונא יהודים בטריפולי, אשר פנה למלך על מנת לגרש את היהודים מארצם. תחבולתו הייתה לעשות חידון לרב היהודי, ולאחר שיכשל , לגרש את היהודים. הרוכל היהודי ייצג את היהודים במקום הרב, האם יצליח למנוע את הגזרה?

הסיפורים והמעשיות, מבדרים ומצליחים לעלות חיוך על פני הקורא והם בהחלט מתאימים לכל המשפחה.
וברוח החגים הבאים עלינו לטובה, הספר בהחלט יכול להיות מתנה נהדרת לפורים או פסח :-)

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה