הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 564

החל מדצמבר 2013

ארון גנדי בספר זה, מעניק לקוראים את השיעורים שלמד מסבו כמתנות רבות משמעות עבורנו. הוא מלמד אותנו כיצד לרתום את הכעס למטרות טובות, כיצד להשמיע את קולנו ולא לפחד לומר ‘לא’, כיצד להכיר בערכנו, כיצד לפתוח את תודעתנו, כיצד להיות הורה טוב יותר, על חשיבותה של הענווה ועוד.

09/01/2019

מתנת הכעס

מהטמה גנדי הפך לאחד מהמנהיגים וההוגים החשובים בהיסטוריה. הוא פעל למען עצמאותה של הודו בדרך מהפכנית- באי- אלימות. הפילוסופיה שלו דוגלת בחיפוש אחר האמת והתנגדות לרוע בצורה לא אלימה.
במהלך חייו הוא הפך לאגדה ולגורו עבור רבים. הוא השאיר אחריו שיעורי חיים, היכולים לסייע לכל אחד מאיתנו, בכל מקום בעולם.

נכדו, ארון גנדי, נשלח בגיל 12 לחיות עימו שנתיים. במהלך תקופה זו, הוא למד שיעורים חשובים, אשר חוללו שינוי משמעותי בחייו. בשיעורים אלו הוא משתף את הקורא ושוזר אותם בסיפורי חיים שלו ושל סבו.

ארון גנדי בספר זה, מעניק לקוראים את השיעורים שלמד מסבו כמתנות רבות משמעות עבורנו. הוא מלמד אותנו כיצד לרתום את הכעס למטרות טובות, כיצד להשמיע את קולנו ולא לפחד לומר ‘לא’, כיצד להכיר בערכנו, כיצד לפתוח את תודעתנו, כיצד להיות הורה טוב יותר, על חשיבותה של הענווה ועוד.

ריכזתי עבורכם כאן בפוסט, חלק מעיקרי הדברים:

• רתמו את הכעס למטרות טובות. כעס לבני אדם הוא כמו דלק לרכב- הוא מניע אותנו קדימה, אל מקום טוב יותר. בלעדיו לא היה מה שימריץ אותנו להיענות לאתגרים. כעס הוא אנרגיה שמחייבת אותנו להגדיר מהו צדק ומהי עוולה.

• השתמשו בכעס שלכם בחוכמה. הניחו לו לסייע לכם למצוא פתרונות של אהבה ואמת.

• מוטב “לא” הנאמר מתוך שכנוע עמוק מאשר “כן” הנאמר רק כדי לרצות, או גרוע מזה, כדי להימנע מעימותים.
• העוצמה שלכם באה לידי ביטוי כשאתם בודקים מהם הדברים החשובים לכם ביותר וכשאתם מוכנים להגן עליהם, אפילו כשנראה שתצטרכו ללכת נגד הזרם.

• אדם שממעט לדבר, בדרך כלל לא יאמר דברים ללא מחשבה, אלא ישקול כל מילה.

• התודעה צריכה להיות כמו חדר שיש בו חלונות פתוחים רבים. אפשרו לרוח להיכנס מכל החלונות, אבל אל תניחו לה לסחוף אתכם לשום כיוון. אתם יכולים להניח לרוח להיכנס אל חייכם מכיוונים שונים, אבל אף אחד מאלה לא חייב להשתלט עליכם. פתיחות אין פירושה הסכמה אוטומטית לכל מה שאתם שומעים, אלא רק הכרה שעצם ההקשבה היא פעולה חשובה.

• בין חומרנות למוסריות קיים יחס הפוך. כשהאחת גדלה, השנייה מצטמצמת.

• בזבוז של כל דבר, הוא לא רק מנהג קלוקל, אלא ביטוי לחוסר אכפתיות כלפי העולם ולאלימות כלפי הטבע. כשאנחנו צורכים יותר מידי ממשאבי העולם, נשאר פחות לאחרים.

• אלימות פסיבית מתדלקת את האלימות הפיזית בעולם. אם ברצוננו לכבות את אש האלימות הפיזית, עלינו להפסיק את אספקת הדלק. החמדנות שלנו ומנהגינו הבזבזניים מזינים את העוני, וזה מעשה אלימות נגד האנושות.

• המודל של לימוד באמצעות דוגמה אישית, יכול להועיל להורים גם בימינו. הורים רבים מדברים על הגבלת זמן מסך כל עוד מדובר בילדים, אבל הם עצמם מנהלים שיחות טלפון או בוהים בטלפונים חכמים בשעה שהם כביכול מבלים עם המשפחה. הילדים לומדים שהטלפון חשוב מכל דבר אחר- וללא ספק חשוב יותר מהם.
ילדים פורחים כשהם מקבלים יחס של כבוד ורואים שהמבוגרים בחייהם לא מציבים להם דרישות שלא היו ממלאים בעצמם.

• כל אחד מהחלקים חשוב ותורם למכלול. כשם שהקפיץ הקטן הכרחי לפעולה התקינה של הנול, כך כל אדם הוא חלק בלתי נפרד מהחברה. אין אדם מיותר או חסר חשיבות. אנחנו פועלים בצוותא.

• כשאנחנו מזלזלים באחרים, אנחנו מרגישים כאילו הוספנו כוח לעצמנו. אבל זהו כוח כוזב. אדם בעל ביטחון עצמי מעריך את כישרונותיהם של אחרים ואת יכולותיהם ורוצה לעודד אותם בהצלחותיהם ולעזור להם בקשייהם.

• הענווה שבלעדיה לא היינו יכולים להעריך זה את זה מחזקת את העולם ומגבירה בו את החיוביות- וגם מעניקה לכל אחד מאיתנו כוח עמידות.

• אם תודיעו לחבר, לעמית או לבן משפחה שהם כושלים או מאכזבים, תחמירו את המצב במקום לשפר אותו. כשאנשים חשים מותקפים, הם מגיבים בהתגוננות ובהתנגדות- אבל אם תמצאו אצלם משהו להתפעל ממנו ולשבח אותו, תחזקו את ההתנהגויות שברצונכם לעודד.

• הניעו את העולם באמצעות אהבה ולא באמצעות פחד. חמשת יסודות האי- אלימות הם: כבוד, הבנה, קבלה, הערכה וחמלה.
רק אם ננהג באחרים בכבוד ובהבנה, בלי הבדלי דת, גזע, מעמד או לאום, יוכל העולם לנוע קדימה. חומות ומחיצות תמיד מתנקמות בנו בסופו של דבר: הן מניבות כעס, מרד ואלימות.
הערכה וחמלה תורמים הן לאושר ולסיפוק האישיים והן להרמוניה הכוללת בעולם. הערכה נוטה לעשות גלים בהיקף ניכר מאוד ומסוגלת להשפיע עמוקות על חיי כל אחד מאיתנו. האנשים המאושרים ביותר אינם דווקא בעלי ההון, אלא אלה המסוגלים להעריך את היופי והטוב סביבם.

• בסליחה הגבורה רבה יותר מאשר בהענשה. כוחה האמיתי של גישת האי- אלימות בא לידי ביטוי כשאנו מצליחים לאהוב דווקא את שונאינו.

מאחלת לכם קריאה מהנה ומחכימה!

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה