הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 761

החל מדצמבר 2013

זהו ספר ילדים המספר את סיפורם של סמי ויוסי, חברים בגן ילדים, המגיעים ממעמדות שונים. להם זה לא אכפת וחברותם עזה. אבל, עם השנים הפערים מתעצמים ומונצחים. הסופר, הוא לא אחר ממנכ”ל משרד הבינוי והשיכון וההכנסות מספר זה הן תרומה לקהילה. צ’ופר לקוראי הספר- מתכון לספגטי דייגים.

05/11/2018

הספגטי של סמי צילום ששון תירם

סמי ויוסי הם החברים הכי טובים בגן.
בבוקר, כשיורדים לגן, את יוסי מורידים מג’יפ חדיש וסמי יורד מתלת אופן.
בצהרים, את יוסי ברגע האחרון אוספת העוזרת ואבא של סמי לעולם לא מאחר.

לפעמים סמי ויוסי זה בביתו של זה מתארחים.
אצל סמי אין צעצועים חדישים, אבל אבא שלו מביא תמיד דברים מופלאים שאיתם הם משחקים: שארית של עצים מהנגריה, זנב של שקיות מהצרכנייה ועוד.

בוקר אחד יוסי הצטרף לסמי ולאביו ליום של כייף. הם יצאו לדוג דגים בסירה , לשוט ולכייף. אחר כך הם אכלו ספגטי עם פיסות דגים, ארוחה של דייגים. (מתכון מצורף בסוף הספר).
כשהתארחו אצל יוסי, הם שחקו במחשב החדש וברובוטים, וזרקו שקיות מים מהקומות העליונות בוילה.

אחרי חופשת הקיץ הם נאלצו להיפרד. יוסי נרשם לגן אחר, גן חדש עם שיטות חינוך מיוחדות ומעשירות.

בתחילה התגעגע יוסי לסמי, אבל בהמשך הוא התרגל והכיר המון חברים.
השנים חלפו ולמבוגרים הפכו.
יוסי הפך לאיש עסקים מצליח. ופעם כשהיה עם אשתו והילדים בחופשה, הם נסעו לעיירת הים הסמוכה.
שם הם נכנסו למסעדת דגים והזמינו מנה, שאותה הגיש טבח מצומק בשם סמי.

האם הם זיהו האחד את רעהו? האם הם יחזרו להיות חברים טובים?

“הספגטי של סמי” הינו ספר הילדים הראשון שהוציא הסופר חגי רזניק, מי שמכהן כיום כמנכ”ל משרד הבינוי והשיכון. רזניק הוציא לאור שני ספרים למבוגרים: “שיחות על ימים אחרים” ו”רודריגז”. ספריו מבוססים על חוויותיו האישיות כילד. רזניק הוצא מביתו בצו בית המשפט בעקבות אלימות במשפחה ונקלט בקיבוץ “רביבים”. שם הצליח להשתקם ובזכות הסביבה התומכת הצליח אף להגיע לתפקידי מפתח בתחום החינוך והמנהיגות הקיבוצית.
בספר זה, רזניק מתאר מצב שבו ילדים מצליחים ליהנות זה מחברתו של זה, גם אם הם מגיעים מרקע סוציו-אקונומי שונה. סמי ויוסי בספר, מצליחים לפתח חברות טובה, למרות שלאחד יש מחשב חדש ולשני יש שאריות של עצים וזנב של שקיות… כילדים קל לראות את הקסם גם בדברים הפשוטים וליהנות מהם. ילדים פחות מושפעים ממעמד וכסף.
אך, בבגרותם יוסי וסמי חיים בעולמות שונים ואפילו כשהם נפגשים הם לא מזהים האחד את השני מרוב שהפער המעמדי ביניהם הלך וגדל עם השנים. ככל שהשנים עוברות, הילדים גדלו והתחילו להיות מושפעים יותר ויותר מעולם המבוגרים, אשר מנוהלים על ידי מעמד, השכלה, השגיות וכסף.
הספר הוא חינוכי ומראה לקוראים הצעירים והמבוגרים, שפער המעמדות קיים ומונצח. אך, למרות הפער המעמדי הקיים, לא בהכרח החלש יחוש מתוסכל ומריר. בספר, סמי שאין לו הרבה, בוחר לתרום ולתת למי שזקוק ליותר ממנו.
הספר אינו מסתיים כמו שאולי הינו מצפים: סוף טוב, שבו סמי זוכה להזדמנות להתקדם ולהצליח. הספר משקף את העולם האמיתי והמציאותי. אחרת המסר לא יהיה שלם.

ספר זה נכתב מהמקום של מי שרואה שהחלש מקבל פחות הזדמנויות בעולמנו ולכן אסור להיות אטומים לקריאתו של החלש. בתפקידו הנוכחי, כמנכ”ל משרד השיכון והבינוי, הוא פועל רבות לקידום המעמדות החלשים, בעיקר כדי להעניק להם דיור ראוי.

מאחר וכל הכנסות המחבר בעת רכישת ספר זה יימסרו כתרומה לקהילה והסעדת ילדים במסגרת פרויקט של עמותת “בית לכל ילד”, הספר מהווה הן ספר חינוכי מבחינת תוכנו לדור ההמשך והן תרומה מעשית לקהילה. מכאן נובעת חשיבותו הרבה.

ניתן לרכוש את הספר באתר נט- בוק וברשתות סטימצקי, צומת ספרים ובחנויות הספרים המובילות.

מאחלת לכם קריאה מפרה!

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

Thumbnail

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

Thumbnail

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים