הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 617

החל מדצמבר 2013

כמו שאתם יודעים, הקיץ הגיע וזה הזמן למצוא מקום לחופשה ובילוי. לא תמיד צריך לנסוע רחוק כדי ליהנות ולנפוש. דווקא בחום הקיץ הישראלי, עיר הבירה שלנו, ירושלים, מציעה שלל אטרקציות ואוויר צונן (לפחות בבקרים ובערבים…). מוזמנים להיכנס ולקרוא ולהצטרף אלי ליום שכולו כייף.

08/07/2018

180708_103053_COLLAGE-1

לאחר תקופה עמוסה, שבא כלל לא הספקנו ליהנות מחגיגות יום הולדת ויום נישואים, קבלנו הצעה מפתה בעיר הקודש, חצי יום של אטרקציות ממיטב ירושלים. אז שנגיד לא? סוף סוף הזדמנות להפוגה מהשגרה מלאת המשימות והידד ליום גדוש בכייף.
ומאחר ואני נוהגת לפרסם בבלוג גם המלצות לטיולים וחוויות, אז ברור שאשתף גם אתכם ואתן לכם רעיונות לבילוי נהדר בחופשת הקיץ בירושלים.

אז מה היה לנו?
מסורת, היסטוריה, חדשנות , אוכל ולינה בלב העיר. כייף כבר אמרנו?

קבלת פנים עם קוקטייל צבעוני ומושקע ,לכבוד השקת מפה חדשה לעיר העתיקה ולרובע היהודי, פתח את אחר הצהרים שלנו. אבל לא בדיוק…
בדרך, כדי להגיע לרובע היהודי, עברנו בסמטאות מלאות הקסם של העיר העתיקה. וזו היתה הפתיחה האמיתית של היום כייף!
לאחר ששתינו, שבענו ועשינו מינגלינג, התחיל הטקס.

180707_204235_COLLAGE-1

לרגל חגיגות שבעים שנה למדינת ישראל, שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, בשיתוף עם החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בראשות יו”ר הדירקטוריון מוטי רינקוב והמרכז למיפוי ישראל, משיקים מפה חדשה, מפורטת ומתקדמת של הרובע היהודי, במטרה להנגיש את האתרים שבו לתיירים.
ירושלים שהיא מושא חלומותיו של עם ישראל, מתקופת כיבושה על ידי דוד ועד הגלות השנייה, הפכה לחזוננו. ירושלים היא הלב הפועם של עם ישראל וארץ ישראל. משרד הבינוי והשיכון רואה חובה לחזק את ירושלים, לבצר אותה, ולפעול למען פיתוחה. המפה החדשה היא דרך מצויינת להפגיש את ההיסטוריה של העיר יחד עם הטכנולוגיות החדשות.
עו”ד מוטי רינקוב, יו”ר הדירקטוריון של החברה לפיתוח הרובע היהודי, נשא דברים והנחה את הטקס. כמו כן נשאו דברים גם השר גלנט ורונן רגב, מנכ”ל מפ”י.
כאשר שיא האירוע היה כששר הבינוי והשיכון, האלוף (במיל’) יואב גלנט, הסיר את הלוט מעל המפה.

מה מיוחד במפה זו?
מדובר על מפה שיש בה את דרכי הגישה לרובע היהודי, סיפורים היסטוריים בתוך המפה (כמו בספר תיירות) ואפשרות להתחבר דרכה לסרטונים ולידע. זוהי מפה היסטורית המספרת את סיפורו של עם ישראל.
המפה היא מורה דרך. היא ספר גדוש בפרטים, המכוון ומפתח נקודות עניין.
במפה זו אפשר למצוא את כל האטרקציות של העיר, עם מסלולים ואתרים הפתוחים לציבור. מדובר על כל האטרקציות שמתחת ומעל לפני לקרקע ממנהרות הכול ועד תעלת המסתור.

בנוסף למפה החדשה, הושק גם כרטיס עבור כניסות לאטרקציות ה-JTICKET. מדובר על כרטיס משולב ומוזל של האטרקציות והאתרים השווים בעיר העתיקה. מדור במיזם שמטרתו להקל על התייר והמשפחות המטיילות בבחירת האתרים והפעילויות ולהפחית בעלויות. אם הייתם בארה”ב, אז זה כמו הכרטיס, המאפשר לכם כניסה למספר אתרים בניו יורק במחיר מוזל.
פרטים על הכרטיס למתעניינים תוכלו לקרוא בסוף הפוסט.
ניתן לבחור חמש אטרקציות/פעילויות/אתרים מהרשימה המוצעת: הבית השרוף, בית הכנסת החורבה, ארבעת בתי הכנסת הספרדיים, מרכז מורשת הקראים, המגדל הישראלי ( חווית התנ”ך), טיילת החומות ( צפוני או דרומי ), הרובע הרודיאני, הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, רכבת הכותל (צד אחד), חצר הישוב הישן, לחיות את התנ”ך, גיבורים בדרך אליך ( חוויית התנ”ך בקרדו), ארבעת בתי הכנסת הספרדים, קפה ומאפה, בית פלוגות הכותל, מרכז אריאל, מרכז מנחם בגין .

כחלק מאירוע ההשקה, זכיתי לבקר בכמה מהאטרקציות:

חווית התנ”ך-
אתר זה מטרתו לימוד התנ”ך וערכיו, דרך משחקים חוויתיים וטכנולוגיים. במשחקים, השחקנים נחשפים לסיפורים ומקומות מהתנ”ך, כאשר אנחנו בעצם ההמשך שלהם בהווה. תוכלו להיות דוד הנלחם בגוליית או יוסף בבור, תוכלו לשחק במונופול-טריוויה תנ”כית בקבוצה ועוד.
אנחנו שחקנו במונופול, כאשר כל זוג היה עם טבלט אחד והמירוץ לירושלים למקום הראשון היה צמוד… רק אומרת :-)
לאחר מכן, חלקנו התנסו בחווית מסע בזמן ונלחמו נגד גוליית.
המתחם נועד לתלמידי בית ספר (כולל תיכון) ומשפחות. כל מי שיודע לקרוא, יכול לשחק!
ישנם 3 משחקים: מונופול (מעין טריוויה תנ”כית עם סרטונים, כאשר המטרה היא להגיע לירושלים), משחק בריחה ומסע בזמן.

180707_204457_COLLAGE-1

לחיות את התנ”ך Live The Bible –
דרך נפלאה להחיות את סיפורי התנ”ך דרך תלבושות, אביזרים, רקעים וטכנולוגיה מתקדמת. בוחרים רקע לצילום, מקליקים ויש לכם מזכרת מקסימה.
אנחנו התלבשנו עם שלל תלבושות צבעוניות, הצטיידנו באביזרים מדליקים והלכנו להצטלם בקרדו, מזכרת מימינו בימי קדם :-)

180707_204531_COLLAGE-1

מרכז למורשת בני המקרא- העדה הקראית-
העדה הקראית היא זרם ביהדות הנקרא גם קראות, ופרטיו ידועים בשם קראים. היהודים הקראים שונים מהיהודים הרבניים בכך שהם אינם מקבלים את פרשנות חז”ל או כל סמכות רבנית למקרא (הנקראת בפי היהדות הרבנית “תורה שבעל פה”), והם מחויבים בעיקר לדברי המקרא המפורשים בלבד.
מרכז המורשת בנוי בשלושה מפלסים שמסביב לבית הכנסת הפעיל העתיק בעולם. את הסיור התחלנו בצפייה בסרט קצר על הקהילה הקראית ולאחר מכן הדרכה במוזיאון על תולדות העדה.

180707_204649_COLLAGE-1

רגע לפני שהסתובבנו ברחובותיה המוארים של העיר העתיקה, כחלק מעיר האורות, הלכנו לבקר בבית כנסת החורבה. שם עלינו לתצפית מרהיבה של 360מעלות על כל ירושלים ממרומי כיפת בית הכנסת, וביקרנו בקומת הארכיאולוגיה של בית הכנסת.
זהו בהחלט אחד מתי הכנסת המרהיבים ביותר שהיתי בהם!

180707_204839_COLLAGE-1

לקינוח- הסתובבנו בפסטיבל האור, האירוע הבינלאומי הגדול והמרתק בתחום אמנות האור, המתקיים ברחבי העיר העתיקה בירושלים מדי שנה זה עשור.
180707_204917_COLLAGE-1

השנה הוצגו כ-40 מייצגים באתרים מרכזיים ובפינות נסתרות ברובעי העיר העתיקה בירושלים.
בפסטיבל היו 4 מסלולים עיקריים: לבן, אדום, כחול וירוק, המובילים את המבקרים מאתר לאתר ומייצג למייצג, בליווי מוזיקה ואפקטים של אור ייחודיים.

180707_205001_COLLAGE-1

בסופו של אחר הצהרים העמוס בשלל חוויות, הלכנו ללון במלון IBIS, אשר ממוקם בלב ליבה של העיר ירושלים. בהחלט סוף מפנק :-)

180705_172903_COLLAGE-1

למעוניינים בפרטים, מוזמנים להיכנס לפוסט: http://saloona.co.il/corny/?p=3305

לסיכום, המלצה שלי-
הצטיידו בכרטיס ובמפה ותעשו לכם יום כייף, מלא בחוויות ובהעשרה לכל המשפחה.

טיול מהנה!

XOXO

אחת שיודעת ;-)

למתעניינים בכרטיס המשולב, להלן מחירון :
כרטיס בודד עם חמישה אתרים לבחירה – 75 ₪
כרטיס משפחתי לזוג עם שני ילדים עם חמישה אתרים לבחירה – 155 ₪
כרטיס משפחתי מורחב לזוג עם שלשה ילדים ומעלה עם חמישה אתרים לבחירה – 225 ₪
את הכרטיסים ניתן לרכוש באתרי התיירות ברובע. הכרטיס ניתן למימוש במשך חודש, כאשר מימוש כל כניסה לאתר או כל פעילות אחרת הינה חד פעמית.

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה