הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 630

החל מדצמבר 2013

ראיתי את שד האלימות ואת שד החמדנות ואת שד התשוקה הלוהטת, אבל אני נשבע לכם שאלה היו שדים חזקים, תאוותניים, אדומי עיניים, שהפעילו והמריצו בני אדם…

09/05/2018

לב האפלה

“לב האפלה” ו”מוצב הקדמה” הם שני סיפורים שנולדו בעקבות מסעו של ג’וזף קונרד אל לב אפריקה הקולוניאליסטית.
שני הסיפורים לוקחים את הקורא לתוך סבך החיים שנוצר כתוצאה מהקולוניות באפריקה, בהם הרדיפה אחרי משאבי הטבע והשנהב, הובילו לטרגיות ואפלוליות אנושית.
סיפורים אלו פורסמו לראשונה לפני כמאה עשרים שנה וכארבעים שנה חלפו מאז שהוקרן לראשונה הסרט “אפוקליפסה עכשיו, סרטו של פרנסיס פורד קופולה, שהושפע מהסיפור “לב האפלה”.

ב”לב האפלה” גיבור הסיפור , צ’רלי מרלו, מספר לחבריו על מסע בעברו, בו הפליג כרב- חובל לתוך מעבה היער האפל באפריקה. הוא מספר, שכשנבדק אצל הרופא בטרם צאתו להפלגה, הוא לא הבין מדוע הרופא בודק את רמת שפיותו ורומז על טירוף שהיוצאים ל”שם” עלולים ללקות בו. אך, ככל שנכנס לעומק האפלה, הוא התחיל להבין… על גדות הנהר, בסבך היער, מתגלה האימה. זהו מסע אל לב הג’ונגל הפראי של אפריקה, העוין והמאיים. מטרת אותו מסע היתה להחזיר אל הציביליזציה את מר קורץ האגדי, צייד השנהב, שדעתו השתבשה עליו והפך למנהיג של שבט קניבלים הסרים למרותו.
האם יצליח מרלו להחזיר את קורץ? האם יצליחו לחזור בשלום הוא וצוותו? והאם לאחר כל מה שראה במסע, שהפך לחלום בלהות, הוא יצליח לשמור על שפיותו שלו?

במרכז הסיפור עומד המפגש בין האדם הלבן המתורבת ובין אפריקה השחורה הפראית והפרימיטיבית. מפגש המעמיד למבחן את עמידותם ותקפותם של ערכי העולם המערבי והנוצרי ומערער אותם בעיני החווים אותו. קונרד עוסק בנובלה זו באופן שבו הכיבוש הקולוניאלי משחית את הכובשים עצמם.

בסיפור הקצר “מוצב הקדמה” מסופר סיפורם של קיירטס וקרלייר, אשר נשלחו לשמור על התחנה של החברה באפריקה. למרות, שהם לכאורה אמורים להיות המתורבתים והמשכילים, הם מתגלים כחסרי תרבות ובורים. לעומתם, מקולה, “הכושי מסיירה לאון”, העובד בשבילם, הוא משכיל, רב- לשוני ומנהל באמת את העסקים בתחנה. הוא מצטיין היכן שקיירטס וקרלייר נכשלים.
יום אחד הגיעה קבוצת גברים, שעוררה פחד בקיירטס וקרלייר. מקולה לקח פיקוד והוא זה שהתנהל מולם ואף הורה לשניים להישאר בלילה בתוך הבית בזמן שמתרחשים להם דברים אפלים בחוץ. בבוקר, כשהדממה מקבלת את פניהם, הם מגלים שמקולה מכר את הפועלים של התחנה לקבוצת גברים זו עבור שנהב.
קיירטס וקרלייר רואים בזה מעשה לא מוסרי, אך מקבלים את המעשה שנעשה כמעשה ידיו הבלעדי של מקולה ולא שלהם.
חודשים הם ממתינים לספינת הקיטור, שתבוא אליהם, אך עד שהיא מגיעה השניים מתחילים אט אט לאבד את חוסנם הנפשי. לאחר שקיירטס יורה שלא במתכון בקרלייר הוא שולח יד בנפשו. וכך כשהאוניה הגיעה לבסוף, לא היה מי שיקבל את פניהם…

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO
אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה