הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 616

החל מדצמבר 2013

מה שנראה שמתחיל כקובץ של סיפורים סבוכים ואפלים, הופך למבוך של היסטוריה משפחתית הסבוכה בתוך צללי המלחמה והספרות. חלקי הסיפורים השונים מתחילים להתפתל יחדיו לכדי חבל עבה, שיוביל אתכם למבוך הרוחות…החבל כל כך נפתל ומסתורי, שלא תוכלו להניחו מהיד.

14/03/2018

new_mavoch_haruchot_master

מה שנראה שמתחיל כקובץ של סיפורים סבוכים ואפלים, הופך למבוך של היסטוריה משפחתית הסבוכה בתוך צללי המלחמה והספרות.

ספר זה הנו חלק מסדרה של ספרים, שמשתלבים בעולם הספרותי של בית הקברות לספרים נשכחים. הספרים שנמנים עם התחום הזה קשורים אלה באלה באמצעות הדמויות והאירועים, האמצעים הספרותיים והנושאים, אם כי כל אחד מהם יוצר סיפור משלו, בלתי תלוי באחרים ושלם בפני עצמו.
את הסיפורים שמגיש בית הקברות לספרים נשכחים אפשר לקרוא בכל סדר או בנפרד, והם מאפשרים לקורא להכיר ולחקור את המבוך שלהם דרך דלתות שונות ובדרכים שונות, אשר בהתחברן יחד יוצרות את לב-לבו של הסיפור.
ואחרי שתקראו את הספר תבינו בדיוק למה הכוונה…

סיפורו של דניאל סמפרה, בעל חנות הספרים “סמפרה ובניו” ממשיך את ספרו הקודם של קרלוס רואיס סאפון “צלה של הרוח”. ב”מבוך הרוחות” דניאל הבוגר, חוזר אל בית הקברות לספרים נשכחים. הפעם כולו חדור מטרה לפענח את תעלומת מותה של אמו ואת ההיסטוריה המסתורית של משפחתו.

לסיפור זה נשזר סיפורו של פרמין רומרו דה טורס, שהגיע כנוסע סמוי בתוך קרון מלא רובים ישנים באוניה שהפליגה מולנסיה לברצלונה בתקופת המלחמה. מטרתו היתה להגיע ללוסיה ולהודיע לה כי הגבר שהיא אהבה, אבי בתה, הפנים שציפתה לראות יותר משנה, מת בתא הכלא בסביליה. אבל, משימה זו לא עלתה בידיו, למרות שהצליח להינצל בנס מידיו של פומרו. מה שכן הצליח זה להציל את בתה, אליסיה…

עשרים שנה אחר כך במדריד, התקיים נשף המסכות בוילה מרסדס בביתו של דון מאוריסיו ואלס אי אצ’ווריה. בתו השתתפה בנשף, אך הוא נעדר ממנו. היעדרותו בלטה לעיני כל. בלשכתו הוא גילה מעטפה בצבע קרם. המעטפה הכילה ספר כרוך בכריכת עור שחורה ולא נשא שום כותרת פרט לתגליף של כמה קווים שיצאו מתוך עיגול דמוי שבלול. פיסת נייר בצבצה מתוך הספר. זו היתה פתקה מצהיבה מרובעת, מחולקת לקטעים אופקיים בדיו אדומה. בכל קטע הופיעה שורה של מספרים. למטה היה כתוב:
“זמנך תם. זו ההזמנות האחרונה. נתראה בפתח המבוך”. עוד לפני שהבוקר הגיע, ואלס נסע עם שומר ראשו ומאז אבדו עקבותיו.

הספר ממשיך עם סיפורה של אליסיה גריס, המזכירה את דמותה של ניקיטה. היא נשלחת יחד עם שוטר לנסות לגלות את תעלומת היעלמותו של המיניסטר ואלס.
הם מגלים במכתבו של ואלס כרך נדיר של “מבוך הרוחות” של ויקטור מתאיש, שאליסיה חשה, שיש לו קשר עמוק לתעלומה אותה הם מנסים לפענח.

מכאן חלקי הסיפורים השונים מתחילים להתפתל יחדיו לכדי חבל עבה, שיוביל אתכם למבוך הרוחות…
החבל כל כך נפתל ומסתורי, שלא תוכלו להניחו מהיד.

מאחלת לכם קריאה מעניינת!

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה