הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 665

החל מדצמבר 2013

לנוני בת הארבע אף פעם לא משעמם, למרות שהם רק ארבעה ילדים בגן. בעזרת דמיון ומעוף, היא יוצאת למסעות נפלאים, בהם היא מקיימת פגישה על ענן, היא הופכת לציפור מלכת היער, הולכת לארמון לפגוש את הנסיכה ועוד. מוזמנים לקרוא ולהכיר את נוני.

25/01/2018

פגישה על ענן

“פגישה על ענן” הוא אסופת סיפורים, בהוצאה מחודשת, מפי עטה של הסופרת האהובה, דבורה עומר. הספר מכיל 11 סיפורים: הרביעייה, פגישה על ענן, תודה לחצב, חומט ושמו יורם, ביקור בעיר הגדולה, אמא, קני לי!, איך היתי ציפור מלכת היער, מסע לארץ החלומות, הקן על עץ התות, ילדה עם גשם בעיניים וטרזנוני.

בסיפוריה הגיבורה היא ילדה בת ארבע בשם נוני (נורית), שגרה בקיבוץ חצב, אשר בשדות שלו צמחו חצבים לרוב.
בגן הילדים בקיבוץ היו רק ארבעה ילדים: עמי, דליה, יעל ונוני. הם היו הרביעייה. הם היו תמיד יחד וחברים אחרים לא היו להם.
מאחר ובקיבות גרים ביחד הילדים בני אותו הגיל, כך ל”רביעייה” היה בית משלהם.
הם היו ארבעה ילדי גן, ולא היה להם אף רגע משעמם אחד. ולמה? כי היו להם חברים לרוב- בעלי חיים, עצים ופרחים, והיו טיולים והרפתקאות ופגישות.

אחת הפגישות התרחשה כאשר נוני התגעגעה מאוד לאביה החייל. הוא הציע פגישה, למרות היותו רחוק במלחמה. הוא הציע שישחקו במין משחק פגישות שכזה: היא תצא החוצה, תביט לשמים, תבחר את הענן הכי גדול ויפה, ותטפס עליו. זה אפשרי כמובן, כי במשחק אפשר הכל.
בענן היא תפגוש את אביה. הוא יגיע לשם ישר מן המקום המרוחק שבו הוא נמצא.
הרעיון מצא חן בעיניה והיא מיד יצאה החוצה לחפש לה את הענן לפגישה.

נוני בילדותה אהבה מאוד את החצב הלבן. מדוע? על זה יסופר בסיפור “תודה לחצב”.

יום אחד הגיע לגן אורח, חומט. הוא חמק מהם בפעם הראשונה, אך חזר ושב לבקר בגן, בכל פעם שהגננת פנינה ניגנה. וכך עמי, כבר לא היה הבן היחיד. ואם יש חבר חדש- צריך לתת לו שם. לבסוף הם החליטו לקרוא לו יורם.

מה נוני תגלה כשתגיע לביקור בעיר הגדולה, תל אביב?
היא תתפעל מהים ומכמות המים בו, היא תלמד שקונים דברים בכסף, ש/האדמה מכוסה בכבישים אפורים, ושבחלונות הראווה יש דברים יפים ונפלאים.
בנסיעה השנייה לעיר, כשנסעו לפגוש את אביה שהגיע לחופשה מהצבא, שוב פיתויי החנויות קרצו לה והיא רצתה לקנות את זה ואת זה ואת זה…
אבא הציע להפוך את העלים בעץ לכסף שכל עלה יהיה כמו מטבע. וכך הם התחילו לשחק במשחק הקניות.

אבא של נוני בנה לה קן על עץ התות (על מדוע ואיך יסופר בסיפור “הקן על עץ התות”), שם היא היתה יושבת ומספרת לעצמה סיפורים. אחד מהסיפורים שהיא המציאה היה על היותה ציפור מלכת היער.
כשנוני לא היתה מצליחה להירדם בצהרי היום בגן, היא היתה מספרת לעצמה סיפורים שונים ויוצאת למסע קסום בארץ החלומות, שם יצאה לפגוש את המלך והנסיכה עם שמלה מפוארת.

כשנוני היתה קטנה, נהגו לכנותה “ילדה עם גשם בעיניים”, כי היא היתה רגישה ומכל דבר בכתה. האם היא תצליח שהגשם ירד רק מהשמיים ולא מהעיניים?

ולבסוף, בסיפור האחרון, תוכלו לקרוא, כיצד הפכה נוני מציפור בקן לטרזנוני, הגרה בסוכה בלב היער.

דבורה עומר בספרה, הופכת את עולמה היומיומי של נוני, לסיפורים מלאי דמיון והשראה. היא מעודדת את הילדים לחלום ולהפליג בדמיונם למחוזות קסומים. מחוזות אלו, אף מהווים מעין פתרון למצוקותיהם היומיומיות של הילדים. למשל ,בסיפור שבו נוני התגעגעה אביה ונפגשה איתו על ענן או בסיפור שבו עלי העץ הפכו לכסף.

מאחלת לכם ולילדכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה