הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 538

עוקבים: 17

החל מדצמבר 2013

מי לא אוהב סיפורי אגדה? ובטח שבטח אם מעורבת בהם נסיכה קסומה ונסיך יפה תואר? מוזמנים לקרוא בספר זה ולהיכנס לעולמן מלא הקסם והאגדה של הנסיכות היפיפיות, עם סיפורים על אהבת אמת, נסיכים אמיצים ושלל הפתעות מרתקות.

07/12/2017

20171206_213317~2

מי לא אוהב סיפורי אגדה? ובטח שבטח אם מעורבת בהם נסיכה קסומה ונסיך יפה תואר?

“סיפורי נסיכות” הוא מקבץ של שבעה סיפור אגדה: “בת הים הקטנה”, “הזאב הלבן”, “שתיים עשרה הנסיכות הרוקדות”, “הנסיכה שלא חייכה”, “הנסיכה הדובה”, “הנסיכה והצפרדע” ו”הנסיכה שנגנבה”. כל סיפור אויר בצורה מקסימה על ידי מאייר אחר, כך שתוכלו ליהנות משלל צבעי האגדות.
בנוסף, הספר גדול בצורתו, כך שבאמת תרגישו שאתם קוראים בספר שיצא בעצמו מהאגדות. 

ספר זה יכניס את הקוראים לעולמן מלא הקסם והאגדה של הנסיכות היפיפיות, עם סיפורים על אהבת אמת, נסיכים אמיצים ושלל הפתעות מרתקות.

20171206_213543~3 (2)

הסיפור הפותח את הספר “בת הים הקטנה” הוא עיבוד לסיפור מאת הנס כריסטיאן אנדרסן. הוא מספר את סיפורה של בת הים הקטנה שהתאהבה בנסיך ולמענו ויתרה על קולה, זנב הדג שלה ועל חייה עם משפחתה. היא ויתרה על כל מה שהיה יקר לליבה תמורת אהבת אמת. האם היא זכתה בליבו של הנסיך?

הסיפור השני “הזאב הלבן” הוא עיבוד של גרסת אנדרו לאנג למעשיה עתיקה. זהו סיפור אהבתם של הנסיכה הצעירה והזאב הלבן. הזאב הלבן זכה בנסיכה הצעירה, כאשר אביה הסכים לעסקה עמו, מבלי שחשב לרגע שיאבד אותה. הזאב הלבן התגלה כנסיך יפה תואר, בו התאהבה הנסיכה. כשהוא כושף, היא חיפשה אחריו במשך ימים רבים בעזרתם של הרוח, הכוכב, הירח והשמש. היא הצליחה להסיר את הכישוף בכך שגרמה לו לזכור הכול ומאז הם חיו באושר ובעושר עד עצם היום הזה.

הסיפור “שתיים עשרה הנסיכות הרוקדות” הוא עיבוד של גרסת האחים גרים למעשייה גרמנית. זהו סיפורן של שתיים עשרה הנסיכות, אשר היו מתעוררות בבוקר עם נעליים משופשפות ובלויות, כאילו רקדו בהן כל הלילה. הנסיכות טענו שאין הן יודעות כיצד זה קרה, ואיש לא גילה את התשובה לחידה. המלך הכריז ברחבי הממלכה שהאיש אשר יגלה את סוד הנעליים הבלויות, יזכה לשאת לאישה את הנסיכה בחירת ליבו מתוך השתיים עשרה- וכך יירש את מקומו כמלכה הבא של הממלכה.
נסיך ובחורים צעירים ונועזים הגיעו, אך איש מהם לא הצליח להישאר ער בלילה ולגלות את סודן של הנסיכות.
באותה עת עבר במקרה בממלכה חייל שנפצע בקרב ולא היה כשיר להלחם עוד. בדרכו פגש באישה זקנה שסיפרה לו על שתיים עשרה הנסיכות ועזרה לו לצלוח את הלילה ולגלות את סודן. אתם בטח סקרניים לדעת, מה היה סודן של הנסיכות? :-)

הסיפור “הנסיכה שלא חייכה” הוא עיבוד של גרסת אלכסנדר אפנאסה לסיפור עם רוסי. הסיפור מספר על כך, שבארמונו של הצאר חיה נסיכה שלא חייכה. היה לה כל מה שיכלה לחלום עליו, ואף יותר. אבל היא מעולם לא חייכה ומעולם לא צחקה. לבה של אביה נחמץ וכך קרה שהוא הציע לכל אנשי ממלכתו ואנשי הממלכות השכנות לנסות ולשמח את ליבה של הנסיכה. ומי שיצליח להעלות חיוך על שפתיה, יזכה לשאתה לאישה.
גברים רבים הגיעו אל שערי הארמון ומשתאות אדירים נערכו לכבודם. כולם עשו כל שביכולתם כדי לגרום לה לחייך. אבל הנסיכה לא חייכה כלפי איש מהם.
בארץ רחוקה חי לו פועל חוה עני. הפועל טוב הלב, שעבד קשה שנים רבות, זכה לבסוף להיות זה שיעלה חיוך גדול על פניה של הנסיכה. אתם בטח תוהים, איך דווקא הוא הצליח?

סיפור “הנסיכה הדובה” הוא עיבוד של גרסת אנדרו לאנג למעשיית עם קדומה. זהו סיפורה של הנסיכה שהתחזתה לדובה, כשברחה מהארמון בו היתה כלואה. אביה שחשש פן יקרה לה משהו, כלא אותה בתוך כותלי הארמון ובעזרת משרתת מכשפה, היא הצליחה להתחזות לדובה וכך לצאת החוצה.
הנסיכה פגשה בנסיך, שכמעט צד אותה. היא התגוררה בארמונו כמשרתת דובה, מבלי שידע כלל וכלל שהיא נסיכה יפיפייה. כשהנסיך הלך לנשפים, היא חזרה לדמותה כנסיכה והצליחה לגרום לו להתאהב בה. עד שלבסוף היא חשפה את זהותה והנסיך והנסיכה נישאו וחיו יחדיו במשך שנים רבות, מולכים בתבונה על ממלכתם.

הסיפור “הנסיכה והצפרדע” הוא עיבוד של גרסת האחים גרין למעשיית עם גרמנית. זהו סיפורה של הנסיכה שאיבדה את כדור הזהב שלה בבאר. בעודה בוכה ליד הבאר, פנה אליה צפרדע גדול ורטוב והציע לה שהוא יביא לה את כדור הזהב מהבאר בתמורה לכך שהוא יהפוך לידידה וישהה לידה כל הזמן. הנסיכה הסכימה והצפרדע צלל לבאר והביא לה את כדור הזהב. אבל, למרות זאת, הנסיכה לא עמדה במילתה ונטשה את הצפרדע. אך, הוא לא ויתר והגיע לביתה. שם, אביה, ששמע מה התרחש ליד הבאר, אילץ אותה לעמוד בהבטחתה. כך קרה שכאשר היא נתנה לו נשיקת לילה טוב, בעל כורחה, הצפרדע הפך לנסיך יפה תואר. הוא הסביר לה שהוא נסיך שמכשפה כשפה אותו והפך לצפרדע ונשיקתה הסירה את הכישוף. מעניין אם יש עוד צפרדעים כאלו שמסתובבים בינינו ;-)

הסיפור האחרון, “הנסיכה שנגנבה” הוא גרסת המשורר ולמיקי לסיפור עם הודי. בסיפור זה, הנסיך ראמה ואשתו סיטה עברו להתגורר ביער לאחר שאמו החורגת של ראמה זממה נגדו מזימות ובדרכי מרמה גרמה למלך להגלות את בנו מן הארמון. בהתחלה סיטה נהנתה מהיופי ביער, אך לרוע מזלם של ראמה וסיטה, היער לא היה יער רגיל. הוא היה ביתם של שדים רבים- ובראשם מלך השדים הנורא, בעל עשרת הראשים, ראוונה. ראוונה חמד את סיטה היפה והחליט לגנוב אותה מהנסיך.
בדרכי מרמה, תוך כדי ניצול טוב לבה של סיטה, הוא הצליח לחטוף אותה ולשבות אותה בטירתו. האם יצליח ראמה להצילה ולהחזירה אליו?

מאחלת לכם קריאה אגדית ומלאת קסם!

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה