הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 432

עוקבים: 17

החל מדצמבר 2013

רחל מוצאת את יומנה של אמה, חנה מנדל לוין. היומן מספר את סיפורה של אשה משכילה בשנות הארבעים והחמישים של המאה הקודמת בתל אביב, החווה אהבה, כאב ותשוקה. כיומן אישי, במחברתה היא משתפת ברגשותיה הכמוסים ביותר, שאותם היא לא יכלה לומר.

10/07/2017

20170710_070820~2 (2)

כשחנה מנדל לוין נפטרה, בתה הבכורה, רחל, מצאה את יומנה. במחברת חנה כתבה בצעירותה את חוויותיה, את רגשותיה ולא פחות חשוב, את מה שלא יכלה לומר.
ספרה של רחל, מחזיר אותנו אחורה בזמן, לימים שלפני קום המדינה ותחילת דרכה של ישראל הצעירה. היא לוקחת על עצמה, להמשיך את יומנה של אמה מהמקום בו הפסיקה, על פי רשימות ומכתבים שהותירה אחריה האם. היא כותבת את דמותה של אמה.

חנה עלתה לישראל מרוסיה עם אביה, סבתה ואחיה, כשהיתה כבת 4. אמה נפטרה כשהיא היתה בת שבעה חודשים ואביה נישא בשנית. אך, ליבו תמיד נשאר שבור ולעולם לא התגבר על מותה של אשתו הראשונה.
חנה היתה הבת הקרובה ביותר לאביה ואף כשנישאה, היא לא הסכימה לעזוב את ביתו.

בתחילת שנות הארבעים בתל אביב, חנה הופכת למורה צעירה והיא מחפשת אהבה. את שאהבה נפשה היא פגשה בדמותו של משה. ששמו כשם אביה. מקרי או שלא…
בין חנה הדתייה שב”הגנה” ובין משה החילוני שפעיל ב”אצ”ל” מתפתח סיפור אהבה, ההופך לנישואים ומשפחה. עם כל המורכבויות שבדבר. השניים עוברים משברים וקשיים, הנשזרים בסיפורי קום המדינה.

מחברתה של חנה תמיד היטיבה איתה. היא היתה ידידתה הטובה, שאיתה היא שיתפה את הדברים שעל ליבה.
חנה תמיד הקפידה להיות חזקה כלפי חוץ. אבל ביומנה היא כתבה את מה שכואב לה, עד כמה קשה לה וכמה היא עייפה. משה לא תמיד היה איתה. כשהיה חייל או נסע לארצות הברית להחלים ממחלתו, היא היא ילדה לבדה, טיפלה כמעט לבד בילדיה, ואף לאביה היא דאגה. ומי ידאג לה? כמה משה חסר לה…
גם אצל אביה, הכתיבה היתה מקור לנחמה. הוא היה כותב מאמרים ומפרסמם בעיתונות, כדי לשמור על כבודו. לאחר הוא עלה ארצה, הוא מכר שתייה לפרנסתו, כשבחמלניק הוא היה דמות מרכזית.

חנה, שאהבה חינוך והשכלה, היתה מורה ואף הפכה למנהלת חדשנית בדורה. עבודתה תמיד היתה המפלט שלה מקשיי היומיום. תכנון השיעורים, המחשבות על התלמידות והיציאה מהבית נתנו לה חופש, הסחת דעת וסיפוק. כשבעלה חזר לביתו מארצות הברית, עיקר עול הבית עבר אליו והיא פיתחה את הקריירה שלה, בתמיכתו המלאה.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO
אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה