הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 761

החל מדצמבר 2013

התזמורת האנדלוסית יחד עם מקהלת קולות מן השמיים ומיטב הפייטנים בקונצרט חגיגי ומרגש במיוחד לציון שנת היובל לאחדות העיר ירושלים. צפויה לכם חוויה של קולות והרמוניות,של אחדות וקירבה והמון רגש.

27/03/2017

20170326_215151_HDR~2

מאחורי התזמורת עומדת לה מקהלה, של נערים ומבוגרים יחדיו, נרגשים ומחוייכים, מחכים לרגע הזה, שבו יוכלו קולותיהם לחבור לצלילי כלי הנגינה של התזמורת האנדלוסית.בחליפת ניצוח מרהיבה ובחיוך קורן, רפי ביטון פתח את הקונצרט.
את הקונצרט פרצה בעוצמה “מחרוזת במקאם עירק” , שאותה הלחין סמי אלמגריבי. דרכה שקענו למעמקי הצלילים שריגשו אותנו במשך כמעט שעתיים.

20170326_204125_HDR~2

המקהלה הוסיפה כלי אנושי לתזמורת, ושירת הסולנים הצעירים שלה הוסיפו תום וטוהר מרגש לקונצרט.

זהו שיתוף הפעולה הראשון של התזמורת עם מקהלת “קולות מן השמים” בהפקה מיוחדת לכבוד שנת היובל לאחדות ירושלים. המקהלה נחשבת כיום לאחת ממקהלות התפילות הטובות בעולם, בניהולו וייסודו של רפי ביטון, שניצח על הקונצרט כולו בתשוקה מופלאה למוזיקה. לטענתו, מה שמפתיע שעד כה, חברי המקהלה לא זכו לשיר בבתי כנסת שהם לא אשכנזיים.

רפי ביטון, נחשב לילד הפלא מעולם החזנות שעשה דרכו אל עולם הניצוח ואף ייסד בית ספר מוביל לחזנות. והוא רק באמצע שנות השלושים לחייו.

אמש היה הקונצרט השביעי בסדרה של “שובי בת ירושלים”, שהיא סדרה חגיגית לציון שנת היובל לאחדות ירושלים והפעם הוא התקיים בעיר הקודש עצמה.מה שהפך אותו לחגיגי ומרגש במיוחד.

המנצח מסביר, שאנחנו עדיין מבקשים “שובי בת ירושלים”, למרות שהעיר אוחדה. רק דרך שירת רבים עוצמתית, אפשר להציג את ירושלים המאוחדת ואף את ירושלים המאחדת.
ומה יותר עוצמתי מברכתו של מני כהן את העיר?

כיאה לחגיגות איחוד העיר, יש להוקיר תודה למי שהביאנו לזמן הזה ומאפשר לנו את החגיגה הזו.
משה ברששת, פייטן צעיר המשמש גם כנגן קמנג’ה בתזמורת, כיבד אותנו בזמרתו הנפלאה עם “תפילה לשלום חיילינו”. ברששת ריגש בשירתו והפך את התפילה לעמוקה ומרטיטה את הלב.

20170326_210120_HDR~2

ובקפיצה קלה לחו”ל…;-) שניים מהסולנים הצעירים של המקהלה, הפתיעו את הקהל עם שירה ספרדית וביצעו את “מחרוזת חוזליטו” בעיבודם של אייל ריץ’ ורפי ביטון. הלחן בניחוח הספרדי, לקח אותנו לעבר הגעגוע מספרד הרחוקה.

אך כאן לא הסתיימו ההפתעות…
מתוך הקהל לפתע, האיר לנו את הקונצרט אחד מהסולנים של המקהלה עם השירה “ירושלים, האירי פניך לבנך”. בעודנו נרגשים ומופתעים, אור נוסף הופיע מהקצה השני ועימו קולו של הפייטן אליה מויאל, בוגר הרבנות הצבאית.
ורגע רגע…לפתע קול אופראי, של כבוצ’לי, הגיע מהקומה העליונה…

20170326_215945_HDR~2

ב”תורת אמת (נתן לנו)” של סימן יוסף חזק, הקהל הצטרף לזמרה והפך את הערב לערב של שירה בצוותא יחד עם המקהלות וסולני התזמורת.

עם “תושיא- נהאר לכאלד” של מוחמד עבדול ואהב, בעיבודו של לירון שלמה, הפלגתי לסרט דמיוני שאליו אוזני לקחו אותי.

מתן הדאיה, הסולן הקטן ביותר של המקהלה עם קול גדול, הצטרף לרפי על הבמה ושר לנו את “השר מונטפיורי” בביצוע מקסים.

20170326_214653_HDR~2

אי אפשר שלא להתרגש בקונצרטים של האנדלוסית (אומרת לכם מניסיון :-) ). השילוב של המזרח והמערב, שמאחד את כל העם יחדיו ומצליח לעורר קירבה ואחדות, לא ישאירו אף יהודי אדיש.
את “תפילה לשלום המדינה” שמענו בהשמעת בכורה, שאותו הלחין רפי ביטון עצמו. אותו ביצעו מצד אחד אליה מויאל ומצד שני אביחי אדל, אחד מסלוני הלהקה. שניהם סימלו את השילוב הזה של המזרח והמערב, השילוב של מדינתנו.
רפי עצמו הפתיע בסלסול ושירה משלו. ביד אחת הוא ניצח ביד רמה על התזמורת ובשנייה החזיק במיקרופון ושר. מה שבטוח, שילד הפלא מוכשר ביותר. ואם קצת תעשו עליו גוגל, תגלו היסטוריה מוזיקלית מרתקת שלו.

20170326_222030_HDR~2

“שובי בת ירושלים” הוא השיר היחיד שיצא לתקשורת של מקהלת קולות מן השמיים. זהו גם השם שנבחר כשם הקונצרט,והוא מועלה כמחווה לעיר המורכבת והמגוונת. שם הקונצרט על פי שם השיר של דודו ברק, המוכר בביצוע של שושנה דמארי – המתאר את שכונותיה המגוונות של העיר ירושלים ואת הרב תרבותיות שבה.
רפי ביטון עיבד שני לחנים של נחום היימן ויצר את העיבוד המרהיב שהיה בקונצרט. מאחורי עיבוד זה, ישנו סיפור של יד הגורל, שמשאירה לכם לשמוע בעצמכם.
את השיר ביצע, סולן הבית של האנדלוסית, מני כהן ואליו הצטרף תלמידו של רפי בשירה בצרפתית.
לסיום, שולבו קולם של שלושת הפייטנים ואליהם אף הצטרפו שלושה סולנים צעירים של המקהלה. מה שהדגיש את כוחו ויופיו של קונצרט זה- השירה המשותפת, היוצרת עוצמה שאין כמותה.

20170326_223811_HDR~2

מאחלת לכם חוויה של קולות והרמוניות,של אחדות וקירבה והמון רגש.

XOXO

אחת שיודעת ;-)

אתר האינטרנט של התזמורת האנדלוסית אשדוד: www.andalusit.co.il

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

Thumbnail

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

Thumbnail

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים