הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 708

החל מדצמבר 2013

“בדקתי עם ההורים שלי לגבי האבא שלך… זה כל כך מוזר, ההורים שלי היו לגמרי מופתעים שלא ידעת כלום על אבא שלך. העניין הזה שאמא שלך הסתירה ועדיין מסתירה ממך כל פיסת מידע בקשר אליו. אל תכעסי עלי, אבל יש משהו מטורף בהתנהלות של אמא שלך בכל הקשור לקשר שהיה לה עם האבא שלך”. והנה אני, מונחת לפני מעטפה שבתוכה אמורים להיות סודות וגילויים על אבי….

26/04/2016

hanna-1-291x396

החיים הם דבר והיפוכו, כמו סודות שהם גלויים. החיים מלווים אותנו בקרבה וריחוק, באהבה ובשנאה, בחברים ובאויבים ועוד לא מעט סתירות.לכל אחד ואחד ההיסטוריה המשפחתית שלו. כמעט לכולנו יש משפחה המחביאה סוד אפל ומסתורי וכאב משפחתי ואישי שהובילו אותנו להיות מי שאנחנו כיום.

חנה, נולדה לאם קשת יום שעול הפרנסה של המשפחה הוטל עליה. האם לא ידעה להרעיף אהבה עליה ומחמאה מפיה היתה כמו מוזיקה נעימה לאוזניה שבקושי שמעה. האם ושאר בני המשפחה שמרו על קשר שתיקה בנוגע להיעלמותו של אביה מחייה.
חנה ידעה שנושא זה רגיש ולא מדברים עליו, ולכן עזבה אותו. אבל תמיד קיוותה שהוא גיבור מלחמה… משהו שהיא יכולה להתגאות בו.

אך האמת היתה שונה. שונה מאוד.

סבתה, טיפלה בחנה מהרגע שנולדה, היא היוותה מאין תחליף לאם שלא היתה נוכחת, שעבדה קשה על מנת לדאוג לפרנסת המשפחה. היא דאגה לה והיתה שם בשבילה.ומעבר לכל אלו היא היתה עקרת הבית שליכדה סביבה את המשפחה. עם מותה, כשחנה היתה בת שמונה, החלל שהשאירה היה כה גדול. אך, לא רק בליבה ובחייה של חנה, גם בחיי אימה, הנאלצה להפוך בפעם הראשונה בחייה לאישה שמבשלת, מנקה ודואגת לבני ביתה.
האם נישאה בשנית ואף הביאה לעולם ילדה נוספת. המשפחה עברה מהצריף להתגורר בבית אמיתי ברמת גן. חייהם אט אט השתנו, כפי שסבתה נהגה לומר, משנה מקום- משנה מזל. גם יחסה של האם כלפי חנה.

אבל עדיין, למרות הכל תעלומת האב נשארה לא פתורה…

חנה גדלה, שירתה בצבא והכירה “מזרחי” שעמו קשרה את חייה. בתחילה אמה ואביה החורג התנגדו לקשר זה, אך ככל שהכירו אותו יותר, כך הבינו שבחירתה של חנה היתה מוצלחת טובה.
לחנה נולדו שלושה ילדים, כשהאחרון נולד עם שיתוק מוחין.וכך האפלה כיסתה את חייה…
כשמלאו לו שלוש שנים, בנה הצעיר הוכנס לניתוח, שיתכן ויצליח להביא להחלמתו לתמיד.

בזמן שחנה מלאה בתקוות ובחרדות, עומדת ליד מיטת בנה וממתינה, בת דודתה מיקי חושפת בפניה את הסוד האפל של המשפחה, שאותו הסתירו ממנה כבר 34 שנים…

מה היה אותו הסוד? ומה גרם למשפחה לשמור עליו בקנאות כל הזמן הזה?

בת דודתה סיפרה לחנה שלאביה היו לו כל מיני התפרצויות זעם, והיו גם מקרים שזה הגיע לאלימות ממשית. המצב שלו הלך והחמיר עד כדי כך שפעם הוא שבר לאמה את היד.
השיא היה בחוף הים. אביה התחיל להשתולל בהתקף זעם על אמה וטען שהיא מרגלת גרמניה שניסתה להרעיל אותו.אנשים הזמינו משטרה והוא הובא להיבחון פסיכיאטרי. שם התגלתה האמת העצובה. האב היה חלה בנפשו בעקבות מחלת הסיפיליס, שהיא מחלת מין.

הבושה עטפה את האם והיא הרחיקה אותו סופית מחייה.

כל מה שרצתה אמה של חנה היה למחוק אותו מזיכרונה, והנה נולדה לה בת, חנה, שהיא הבבואה של האיש שהיא הרחיקה מחייה ולא הצליחה להתגבר על השנאה אליו.
חנה הבינה שזה מה שגרם לאמה לשמור על מרחק ממנה בשנות ילדותה ואף לחוש כלפיה סלידה.
עם גילוי הסוד המסתורי היא אף הבינה: “האם אמא שלי ניסתה למנוע ממני לגדול עם ידיעה שהיה לי אבא משוגע בגלל סיפיליס? האם בקשה לחסוך ממני את העניין שהוא בגד בה?”

אבל מסתבר שאביה בכלל נדבק הרבה לפני שפגש את אמה…

האם אמה של חנה ידעה את האמת על המחלה של בעלה הראשון? האם הגילוי ומציאת קברו תרגיע את נפשה של חנה? האם המידע החדש על אביה יצליח להפחית את כעסה של חנה על אמה? האם בנה של חנה החלים?

מוזמנים לקרוא בעצמכם 
זהו סיפורה של חנה, הלוחמת בחיים ולא מרפה. כפי שבעלה אמר לה :”את העקשנות שלך אף אחד לא יכול לנצח”. זוהי ביוגרפיה הלוקחת אותנו אחורה בזמן, אך אם נתעמק בה, ההיסטוריה תמיד חוזרת ולכולנו סודות אפלים במשפחה, סודות נסתרים וחבויים. לכן אין מה להתבייש ולשמור אותם באפלה… הרי בסוף תמיד מגלים אותם…

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה