הבלוג של לא עו"ד אמא

coraldrelichman

היי. אני קורל, בת 30, עורכת דין, בת הזוג של דני, ואמא של אביב (וטופי!). אני אוהבת לכתוב. בעיקר על אמהות ולאמהות. אני גם אוהבת לקבל את התגובות שלכן, אז תכתבו לי בחזרה. מוזמנות להצטרף.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממאי 2020

31/05/2020

“אולי ננסה פונדקאות או אימוץ”? הצעתי לבן זוגי, אחרי אינספור בדיקות הריון שליליות שהשאירו אותי בלי אוויר בריאות. הייתי שלמה לגמרי עם המחשבה לאור מחלת הקרוהן שמלווה אותי ב-20 שנים האחרונות. לא הייתה בי טיפת אמונה שהגוף שלי יכול ליצר משהו טוב, לשאת אותו או לשמור עליו.

ללא ספק לא היה לי מזל שחליתי בקרוהן. אבל כן היה לי מזל (וענק!) שפגשתי את בן זוגי לחיים. הבחור הכי אופטימי שאני מכירה. הוא השיב בשלילה. הוא רצה ילד שיהיה הערבוב של הגנים הדפוקים שלנו. ככה מצאתי את עצמי עושה טיפולי פוריות, זורמת עם השטויות שלו.

בהתחלה לא יכולתי בכלל להגות את צמד המילים הזה: “טיפולי פוריות”. ואכן לא הגיתי. בחרתי לא לספר לאף אחד. כאילו עשיתי משהו רע. רציתי להסיר לחץ. בחרתי לעבור את זה לגמרי לבד. רק בן זוגי האופטימי ואני, עם המעיים המקולקלים.

מרפאת פוריות. זריקות, הרבה זריקות. אבל אני? אני רגילה למחטים. לא דגדג לי. מה שהיה פחות נחמד היה השפעת ההורמונים. לפעמים זה בא לידי ביטוי בצחוק מתגלגל עם דמעות. לפעמים זה בא רק עם דמעות. וחשקים. ורעב. ועצבים.

ואז מחזירים. עובר אחד. ברגע מיוחד. בחדר אינטימי. בלי שום הרדמה או טשטוש. נקודה קטנה זורחת ברחם שלי. שיר של עידן רייכל (שלעולם לא אזכור איזה) התנגן ברקע.

14 ימים. בדיקת דם. הורידים שלי מחליטים שאין דם. לא היום. “תחזירי מחר”. ואני? מבחינתי אין מצב. הצהרתי שאני לא יוצאת מביה”ח בלי שדם יכנס למבחנה. האיומים עזרו.

נשאר להמתין מס’ שעות. המתנתי. ואז קיבלתי טלפון. לא עוד תשובה שלילית. תשובה חיובית אחת גדולה. אני הרה. ה”לא יאומן” קרה. חסל למזל הרע. מזל טוב! טוב מאוד.

תשעה חודשים של הריון עברו בשלום. הגוף שלי החליט שהוא אוהב להיות בהריון והתנהג ממש יפה. והנה אחרי “חורף” קשה של הרבה תשובות שליליות, הגיע ה”אביב” לעולם. והוא הפך אותנו מזוג לשלישייה. והמשפחה שלנו מלבלבת.

למען האמת, היינו צרכים לקרוא לו “ניסים”. אביב הוא נס אחד גדול. אבל לא רק, אביב הוא גם תוצאה של אופטימיות, נחישות ואמונה. בעצמי.

_DSC5169

 

עוד מהבלוג של לא עו"ד אמא

תצוגה מקדימה

לא עו"ד אמא

10 שנים של כתיבה משפטית הובילו לבצורת של כתיבה. אך לא עוד! לפני 10 חודשים נולדה ההשראה הכי גדולה שלי. זה שהפך אותי לאמא. זה שגורם לי לכתוב שורות על גבי שורות בראש. גם ב02:00 בלילה. גם כשאני עושה כביסה. או יותר נכון, כביסות. הרים של...

תגובות

פורסם לפני 2 months

אז אמרו

חשבתם פעם מה התפקיד של ההורה בחייו של ילדיו? האם זה לספק לו מזון, חינוך וקורת גג? האם זה לדאוג לכל צרכיו? כשאתה הופך להיות הורה בפעם הראשונה אתה מתחיל להתעסק בכל מיני שאלות עקרוניות. מה אני רוצה להעביר לילד שלי? איזה הורה...

תגובות

פורסם לפני 2 months

עיבוד לידה

"יש לך שרירי בטן מדהימים, את מתאמנת?", לא שאלה טריוויאלית שהיית מצפה לשמוע מהמנתח שלך כשאת מונחת על שולחן הניתוחים, ערומה כביום היוולדך, במהלכו של ניתוח קיסרי, מוקפת בסוללת רופאים ואחיות, בחדר לבן וקר, אחרי 9 חודשי הריון...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה