הבלוג של אנה נווה-לדרמן

משב הרוח-סטרס, מצבי רוח ומה שביניהם.

מאמינה שהאושר הוא בפנים גם אם לא תמיד קל. כבר לא בת 16 ויודעת משהו על העולם הזה. עכשיו פנויה לחזור לאהבה הישנה-לכתיבה. למילים שיוצאות מהלב וגם מהראש. חולמת על ספר ובו השראה ו"משוטים" לקוראים כדי להשאר בשלווה על פני הגלים.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל ממאי 2012

5W היא דרך מהפכנית להיות רזה לתמיד. הקשר בין דימוי עצמי למשקל, התהליך בנוי על 5 השאלות: Why, What ומכאן נשאל גם : When ,Where, How ללא תהליך שלם המתייחס לכל תחומי החיים כל משטר תזונה יהיה עוד דיאטה קצרת טווח המגבירה את המעגל הסגור של מחשבות מעכבות הגורמות לרגשות עכורים (כגון כעס,אשמה, תסכול, בלבול וכד) המולידים פעולות לא מיטיבות כגון אכילה לא מאוזנת. לא חשוב באיזה דלת בוחרים: דלת ה WHAT או דלת ה WHY. כל עוד נבין שכדי שיתרחש שינוי יש צורך בתהליך שלם ופיתוח מודעות ל 5 ה W מתוך מחויבות לעשייה.

23/07/2012

דיאטה מהפכנית-שיטת ה 5 W

אחרי חקר רחב של סוגי הדיאטות, הקשר בין דימוי עצמי למשקל, פיתחתי שיטה על בסיס ה 5W מעולם העסקים. התהליך בנוי על 5 השאלות: Why, What  ומכאן נשאל גם : When ,Where, How.

פיתחתי שיטה מהפכנית להיות רזה לתמיד. שם השיטה: 5W.

ובעצם זה 2W ועוד 3W.

הדרך להצלחה היא כאשר ה W (?) הופך ל M (Mודעות)…..כלומר כאשר במקום לרסס את העשב השוטה עוקרים את השורש המר. כלומר- במקום לדכא את הסימפטומים- מגיעים לשורש ההרגלים ומאפשרים למשהו חדש ובריא להתפתח. ללא תהליך שלם המתייחס לכל תחומי החיים כל משטר תזונה יהיה עוד דיאטה קצרת טווח המגבירה את המעגל הסגור של מחשבות מעכבות הגורמות לרגשות עכורים (כגון כעס,אשמה, תסכול, בלבול וכד) המולידים פעולות לא מיטיבות כגון אכילה לא מאוזנת. לא חשוב באיזה דלת בוחרים: דלת ה  WHAT או דלת ה WHY. כל עוד נבין שכדי שיתרחש שינוי יש צורך בתהליך שלם ופיתוח מודעות ל 5 ה W מתוך מחויבות לעשייה.

2W

What- מה אוכלים. ה M-לאכול מזון בגרסא הכי קרובה לטבע.

Why למה אוכלים-פיצוי? נחמה? עצבנות? כעס? תסכול? אשמה? יאוש? עצב? מתח? חוסר אונים?  ה M-לאכול כי מזון שיהיה הדלק הנכון לגוף.

3W

How –לאט? מהר? בקשב? תוך כדי הליכה/נהיגה/צפייה בטלויזיה? ה M-כשאוכלים רק אוכלים.לאט…בתשומת לב, בתשומת לב ובהוקרת תודה והנאה.

סיפור: מורה זן חזר והסביר לתלמידיו על מיינדפולנס. או בעברית: תשומת לב ונוכחות קשובה ברגע הזה. “כשאתה אוכל- רק תאכל.כשאתה קורא רק תקרא”. יום אחד רואה אותו אחד מתלמידיו אוכל וקורא. פונה אליו וסימן שאלה על פניו??? עונה המורה:” כשאתה אוכל וקורא…רק תאכל ותקרא”J

Who מי אוכל- הראש עם סדרה של איסורים וגזרות מחמירות, עם חוקים על מה מותר ומה אסור? או הרגש-מה שבא לי ולא מעניין אותי כלום אולי אפילו קצת דווקא  בחזקת:” כל היום הראש אומר לי מה צריך ומה מותר ומה אסור אז בערב…כשהראש עייף…אני עושה מה שבא לי ולא אכפת לי כלום…..” סוג של “מגיע לי” אגרסיבי?

ה M-לאכול מהאמצע. אכילה נכונה במובן של מה שנכון לאותו זמן. מה שנכון לגוף.מה שנכון למי שאני רוצה להיות. כשהאמצע אוכל יש כוונה מיטיבה.

Where איפה אוכלים? באוטו? ברחוב ? מול הטלויזיה/המחשב?בחדר שינה?

ה M- לאכול במקום המיועד לאכילה. בישיבה וליד שולחן. לשים לב שהאווירה נעימה ורגועה.

לסיכום

העיסוק רק באוכל שעל הצלחת הוא מלכודת לתסכול גדול בעתיד. קיים קשר הדוק בין דימוי עצמי ובטחון עצמי לירידה במשקל. הדימוי העצמי מושפע מהמידה בה אנחנו מסוגלים להנהיג את חיינו בתחושת עוצמה פנימית. וזו מושגת כאשר ברור שהראש והרגש הם לא הבוסים אלא-יש חלק אחר, סוג של בוגר אחראי, אמצע חזק והוא הבוס. 5W יכול לעזור להעיר את האמצע הזה אליו שואפים לחיי איזון ויציבות.

בתהליך מרתק וחוויתי אפשר לפתור את האניגמה של חוסר האיזון בתזונה ובתחומי החיים השונים ולהיגמל לא רק מהסימפטומים אלא גם מהסיבות.

אני מזמינה אותך ליצור עימי קשר , לשיחה לא מחייבת, אשר בה נבחן יחד את מטרותייך ונבנה תכנית אישית המתאימה לך לחיים בריאים ומאוזנים..

אנה נווה (לדרמן)
) – לבריאות , תזונה ואיזון MCIL)מאמנת אישית בכירה
טרילותרפיה-אימון אישי-תזונה אינטגרטיבית-עוצמת הרכות-סדנאות צחוק
052-3222803    [email protected] www.co-rakut.co.il

עוד מהבלוג של אנה נווה-לדרמן

תצוגה מקדימה

אם תדחפו אותי אדחוף בחזרה יותר חזק.

איך הדחף הפך לפחד מכירים את הסלוגן:" להפוך את ה פ-ח-ד    ל...... ד-ח-ף?" אז...במקום בו מפעילים כוח-תמיד יפעל כוח נגד. זה מה שלמדתי בפיזיקה (וזה בערך כל מה שאני זוכרת...לא להתלהב....)....

תצוגה מקדימה

פוסט ארוך על מילה אחת:מחויבות!!!

בסוכות הייתי בריטריט בודהיסטי והפעם במסורת טיך נהאת האן, זן מסטר ויאטנמי. או תאי כפי שקוראים לו תלמידיו. בכל יום , כבכל ריטריט, היתה שיחת דהארמה. בעצם זו לא שיחה במובן הרגיל....

תצוגה מקדימה

למה אסור לי להיות חלשה?

גם לי מותר להיות חלשה סיפור 1 אבא שלי נפטר לפני כשנתיים. הוא היה בן 95 . בחדשים האחרונים לחייו היה מאד חולה ובסוף כבר ממש סבל למרות שיחסית היה עדיין צלול. באותם חדשים גם...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה