הבלוג של אנה נווה-לדרמן

משב הרוח-סטרס, מצבי רוח ומה שביניהם.

מאמינה שהאושר הוא בפנים גם אם לא תמיד קל. כבר לא בת 16 ויודעת משהו על העולם הזה. עכשיו פנויה לחזור לאהבה הישנה-לכתיבה. למילים שיוצאות מהלב וגם מהראש. חולמת על ספר ובו השראה ו"משוטים" לקוראים כדי להשאר בשלווה על פני הגלים.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל ממאי 2012

לעיתים לוקח זמן ללקוחות להתרגל לעובדה שבמקום תפריטים חדשניים (לצלחת ומחוץ לצלחת) הם עומדים לעבור תהליך של מציאת התפריט האישי שלהם. הן בתזונה של האוכל עצמו והן בהרכב התזונתי של מעגלי החיים ובעיקר בתפקיד של האוכל במעגלים אלה.

15/07/2012

תקציר הפרק הקודם

הדרך לקיים חיים בריאים מורכבת מכלים פשוטים למדי. בריאות זה פשוט גם אם לא תמיד קל.

בבלוג הקודם נתתי 10 קווים מנחים לתזונה פשוטה ובריאה.

10? זה יותר מדי? מעט מדי? קבלתי תגובות כאלה וכאלה. כלומר-זה לא הרבה מדי ולא מעט מדי. זה 10 סעיפים וכל אחד חווה את היכולת ליישם אותם בחיי היום יום בהתאם לנסיבות, להרגלים כמו גם בהתאם לנחישות לבצע שינוי אמיתי.

היום אתיחס למי ש 10 זה הרבה עבורו ונראה לו פסגה של הר גבוה.

הבשורה הטובה: לא צריך להתנפל ולעשות הכל בבת אחת. חכמת המתינות מנחה אותי לאורך הדרך ומהמקום הזה אני מזמינה אתכם לבחור רעיון אחד. צעד אחד קטן יוביל בהמשך לשינוי גדול. הדיל הוא “רק” עקרון אחד מתוך העשרה אבל בהתמדה ובנחישות.

חלק גדול מלקוחותי מגיעים אלי אחרי שצברו מומחיות בדיאטות, במזון בריאות ואפילו בתהליכי מודעות ושינוי פנימי. וזה כמובן נפלא. ובכל זאת…משהו לא עובד. ה”משהו ” הזה הוא היכולת ליישם בחיי היום יום ולאורך זמן. זו המכשלה כשמקבלים תפריט מהפכני ומשנה חיים, כשהולכים אחרי הבטחות של “רזה לנצח”, מזליפים טיפות בלא שמדכאות רעב (וגם רעב לחיים….) או מאמצים תובנות מופלאות והחיסרון היחיד הוא שאלה תובנות של אחרים. לדוגמא-אני מתרגלת יוגה כבר הרבה שנים. מכורה לגמרי ובטוחה שכולם צריכים לעשות יוגה. אלא ש…..אם לך לא מתאים יוגה-התוצאה תהיה שבהקדם ימצאו סיבות נגד היוגה והתוצאה תהיה אפס פעילות גופנית.

לעיתים לוקח זמן ללקוחות להתרגל לעובדה שבמקום תפריטים חדשניים (לצלחת ומחוץ לצלחת) הם עומדים לעבור תהליך של מציאת התפריט האישי שלהם. הן בתזונה של האוכל עצמו והן בהרכב התזונתי של מעגלי החיים ובעיקר בתפקיד של האוכל במעגלים אלה.

הרבה פעמים המנגנון הפנימי רדום ומנוון אחרי שנים של תלות ביועצים ובתפריטי אוכל ונוסחאות לחיים. השינוי האמיתי יתרחש לאט, מתוך הקשבה עמוקה למתכון האמיתי המתאים רק לך! זה כל כך אישי. כל כך משתנה מאדם לאדם וחייב להיות בתהליך הדרגתי ולאורך זמן. אם רוצים תוצאות לאורך זמן ושינוי אמיתי ברווחה הפנימית והחיצונית.

לסיכום: תחזרו לקרוא את הבלוג הקודם.
תבחרו סעיף אחד או שניים ותתחילו ליישם. עוד מים. עוד ירקות ופירות.
אולי דווקא תאמצו את הסעיף הדן בתוויות על המזון.
כל דבר ממנו תתחילו יהיה צעד אחד קטן בדרך לשינוי הגדול.
ותזכרו: הדיל שלנו הוא שתתמידו. ואם קשה להתחייב להרבה זמן-תחליטו להתחייב רק להיום. ומחר תחליטו להתחייב לעוד יום…לאט לאט תוכלו להתחייב לשבוע
אחרי חודש-אולי תרגישו שינוי.

אשמח אם תשתפו אותי ואת הקוראים האחרים.

בהצלחה וחשוב מאד: בבקשה…תהיו רכים עם עצמכם. הרי אומץ זה הקול האומר בלחש: “מחר אתחיל מחדש.”

בתהליך מרתק וחוויתי אפשר לפתור את האניגמה של חוסר האיזון בתזונה ובתחומי החיים השונים ולהיגמל לא רק מהסימפטומים אלא גם מהסיבות.

אני מזמינה אותך ליצור עימי קשר , לשיחה לא מחייבת, אשר בה נבחן יחד את מטרותייך ונבנה תכנית אישית המתאימה לך לחיים בריאים ומאוזנים.

אנה נווה (לדרמן)
מאמנת אישית בכירה  לבריאות , תזונה ואיזון
טריל ותרפיה-אימון אישי-תזונה אינטגרטיבית-עוצמת הרכות

052-3222803    [email protected] www.co-rakut.co.il

עוד מהבלוג של אנה נווה-לדרמן

תצוגה מקדימה

אם תדחפו אותי אדחוף בחזרה יותר חזק.

איך הדחף הפך לפחד מכירים את הסלוגן:" להפוך את ה פ-ח-ד    ל...... ד-ח-ף?" אז...במקום בו מפעילים כוח-תמיד יפעל כוח נגד. זה מה שלמדתי בפיזיקה (וזה בערך כל מה שאני זוכרת...לא להתלהב....)....

תצוגה מקדימה

פוסט ארוך על מילה אחת:מחויבות!!!

בסוכות הייתי בריטריט בודהיסטי והפעם במסורת טיך נהאת האן, זן מסטר ויאטנמי. או תאי כפי שקוראים לו תלמידיו. בכל יום , כבכל ריטריט, היתה שיחת דהארמה. בעצם זו לא שיחה במובן הרגיל....

תצוגה מקדימה

למה אסור לי להיות חלשה?

גם לי מותר להיות חלשה סיפור 1 אבא שלי נפטר לפני כשנתיים. הוא היה בן 95 . בחדשים האחרונים לחייו היה מאד חולה ובסוף כבר ממש סבל למרות שיחסית היה עדיין צלול. באותם חדשים גם...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה