הבלוג של אנה נווה-לדרמן

משב הרוח-סטרס, מצבי רוח ומה שביניהם.

מאמינה שהאושר הוא בפנים גם אם לא תמיד קל. כבר לא בת 16 ויודעת משהו על העולם הזה. עכשיו פנויה לחזור לאהבה הישנה-לכתיבה. למילים שיוצאות מהלב וגם מהראש. חולמת על ספר ובו השראה ו"משוטים" לקוראים כדי להשאר בשלווה על פני הגלים.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל ממאי 2012

פליז! אל תמהרו לשנות אותי גם במקומות שממש אתם בטוחים שיהיה לי יותר טוב אם אחשוב/אדבר/אעשה כמו שאתם חושבים שנכון בשבילי פליז…תעזבו אותי מהחיוביות הטכנית, זו התלושה ממה שקורה באמת. זו שנובעת מפחד לפגוש את מה שיש. תנו לי פשוט להיות ותהיו איתי במקום שבו אני נמצאת. לפחות לקצת.

18/06/2015

גם לי מותר להיות חלשה

niki_nix_wonder_woman_1a_by_jagged_eye-d3fxp0w

סיפור 1

אבא שלי נפטר לפני כשנתיים. הוא היה בן 95 . בחדשים האחרונים לחייו היה מאד חולה ובסוף כבר ממש סבל למרות שיחסית היה עדיין צלול. באותם חדשים גם ניהלתי איתו שיחות מאד פתוחות ועברנו שנינו תהליך של פרידה אישי ומשמעותי מאד. כשהלך מאיתנו התרסקתי. רציתי עוד מאותם חודשים אחרונים למרות הסבל הגדול שהיה עבורו ועבורנו.

רציתי להיות עוד קצת  ילדה של מישהו.בכיתי המון ובעיקר רציתי שיקשיבו לי. שיחבקו אותי. זהו. לא יותר. 

מה אמרו לי : “הוא היה בן 95..שיבה טובה. מה את בוכה? או : את יודעת שהוא סבל כל כך בזמן האחרון..מה היה טוב בזה?”  ועוד תגובות מסוגים דומים. ולאט לאט פשוט ויתרתי. נשארתי לבד בכאב, בעצב .

מה הבנתי?  הבנתי שאנשים עסוקים בלכבוש את העצב שלהם עמוק פנימה. לא מעונינים לפגוש את הכאב של עצמם אז מה פתאום אני באה עם הכאב שלי מה  שהוא ממש לא לעניין בנסיבות המדוברות ומזכירה להם את הכאבים שהם דוחסים פנימה.

סיפור 2 שני הבנים שלי, יובל וגיא,  עזבו את הבית באותו חודש.זה היה לפני שנה. עכשיו אני יכולה לכתוב על זה יותר בנחת. לקחת לי הרבה שבועות של דמעות להתרגל לסטטוס החדש. נכון ששמחתי. שמחתי בשבילם והאמת…גם קצת בשבילי. ועדיין- היה לי קשה. התגעגעתי, חששתי, לא ידעתי איך להתנהל בסיטואציה החדשה. איך מצד אחד לאפשר ומצד שני לקיים את המשפחה הקטנה שלנו.

מה אמרו לי? את??. את עצובה????תשחררי!!!תהני מהמצב החדש. זה בריא. צאי לחופשי. וגם אמרו לי : “את? את הרי מלמדת אחרים את להרפות מאחיזה. והעולם שלך כל כך מלא. ויש לך את כל הכלים …”

מה הבנתי? שמצפים ממני לא להיות עצובה.אני “אמורה” להיות תמיד חיובית. מחוברת לעוצמות שלי. שלא יהיה לי קשה, שלא אהיה עצובה. או לפחות יש כללים מתי זה בסדר ומתי לא. בין השאר כי יש לי כלים!!

סיפור 3

שיתפתי חברה שהיא גם קולגה באיזושהי מצוקה שלי. מוטרדות שגברה לקראת שיחה לא פשוטה עבורי שעמדתי בפניה. אני מאד אוהבת ומעריכה את החברה הזו. הגישה האישית והמקצועית שלה שונה במידה רבה מזו שלי ודווקא זה (חוץ מזה שהיא חכמה , מדליקה ומקסימה..) גורם לי לרצות להיעזר בה.

אלא ש…היא אמרה לי שאני מתנגדת.

ועוד היא אמרה לי שאני מאמנת בעצמי ואני צריכה לשאול את עצמי מה הייתי אומרת למתאמנת שלי במצב דומה ובכלל…לאמן את עצמי.

מה הבנתי? א.      הבנתי שאני מתנגדת כשאני מתבקשת לדמיין שאני כאילו במקום אחר.או כשה”פטנט” הוא להניח למה שקורה לי ולארגן את עצמי להיות מישהי אחרת. להתעלם מהחלק שבי החושש מהשיחה ולהיות האמיצה, זו החופשיה להתבטא פשוט כי זה מה שאני מחליטה. ב.      הבנתי שאני מתקוממת כנגד מה שאני חווה כציפייה ממני להיות ה”מושלמת” כי אני אשת מקצוע ומאמנת וכו. לא רוצה!!! אני רוצה לדעת שאני יכולה להשען, לקבל חיבוק , לקבל הבנה, הכלה ואמפטיה.

סיפור 4

מפגש אקראי עם קולגה.  אנחנו מדברות על חבר שאני מלווה כבר אי אלו חודשים במצב מאד מורכב בחייו. היא אומרת שהיא מבינה שמצבו ממש מצויין . ואני עונה בפרצוף מסתייג ואומרת שזה מורכב.

והיא…בטון שממש התכווצתי ממנו אומרת :” אנחנו מאמנות….את אמורה להיות חיובית ולראות את העוצמות שלו”.

מה הבנתי? א.      יש אנשים שמסוגלים להגיד כל דבר על כל מצב בין אם הם מכירים אותו לעומק ובין אם לא. ב.      שלהיות מאמנת=מוכרחים להיות שמח ועוצמתי.

 אז הסיפור שלי הוא…..

חיוך

נכון. אני מאמנת , אני מקצוענית בללוות אנשים ולעזור להם להקל על הסבל של עצמם.

אז מה? אז זה אומר שאני תמיד במיטבי? לא. ממש לא. גם אם יש לי כלים זה לא אומר שאני לא עצובה. זה לא אומר שלא קשה לי. לפעמים גם אני מפחדת. גם אני דואגת. גם אני רוצה לשים את הראש מדי פעם בלי שמיד ירצו לשנות אותי ובלי שיבקרו אותי שכמאמנת אני “אמורה” להשתמש ב”כלים” .  אז לידיעת כל אלה ששולחים אותי ל”כלים” שלי: הכלים המרכזיים שלי (תודה לך בודהא! ) זה קודם כל להכיל, לקבל, להיות בידידות עם כל מה שיש באותו זמן.

כלים

הרבה שנים הייתי עסוקה בלהיות במצב רוח הכי טוב שיש ולחשוב שזה לא לגיטמי לבטא קושי. יותר נכון שלא יאהבו אותי אם אבטא קושי. ואני מגלה שעדיין, עם כל המודעות , אחד הפחדים הגדולים של אנשים זה להתמודד עם תחושת קושי , כאב וכל מה שלא נעים. מיד מופיע צורך לשנות, להימנע מכל מה שלא נעים, לפתור, להושיע. ואני ..מתכווצת, מרגישה מאד בודדה במקום הזה. בדרך כלל אני לא מתווכחת. משתתקת ונשארת עם עצמי. פליז! אל תמהרו לשנות אותי גם במקומות שאתם ממש בטוחים שיהיה לי יותר טוב אם אחשוב/אדבר/אעשה כמו שאתם חושבים שנכון בשבילי . פליז…תעזבו אותי מהחיוביות הטכנית, התלושה ממה שקורה באמת. תנו לי פשוט להיות ותהיו איתי במקום שבו אני נמצאת. לפחות לקצת. הדרך להתמודד ולהיות במקום מיטיב תימצא. תסמכו עלי.

 החיוביות חיובית רק כאשר היא באה על מצע של יכולת להכיל את כל מה שיש. ואם מה שיש זה כאב- מעדיפה להכיר בו ורק אז לפתח חיוביות במקום להשתמש בחיוביות בתור מייק אפ על הכאב.

פליז – אל תגידו לי שאני מלמדת איך לצאת ממצבים של אי נחת. קודם כל –כי הדבר הראשון שאני מלמדת אנשים זה להכיל את אי הנחת ורק אח”כ לבחור. הבסיס לשחרור שאני מדברת עליו הוא להיות עם כל מה שקורה ולא למהר לגרש אותו. כי הדרך האיטית היא הדרך הקצרה. דבר שני האם  רופא אף פעם לא חולה? אז גם אני לפעמים במצוקה ומוטרדות, ולפעמים מרגישה חלשה , ולפעמים מפחדת. תנו לחוויות שלכם לחיות וגם לאלו שלי.

מוקדש באהבה לכל החברים האהובים שלי והיקרים לי עד מאד במעגלים השונים. אני יודעת שהכוונות שלכם טובות ומלאות באהבה ומודה לכל אחד ואחת מכם על הנוכחות שלם בחיי.

images (2)

 

אפשר לפתור את האניגמה של חוסר האיזון בתחומי החיים השונים ולהיגמל לא רק מהסימפטומים אלא גם מהסיבות. אני מזמינה אותך לתהליך מרתק וחוויתי המשלב מודעות , תזונה ואיזון רגשי. זוהי הזמנה לשיחה לא מחייבת, אשר בה נבחן יחד את מטרותייך ונבנה לך תכנית אישית  לחיים בריאים ומאוזנים..

 

   אנה נווה-לדרמן   ( MCIL) 

INSIGHT –  אימון מבוסס מיינדפולנס  

ללמוד איך להשתחרר ממתח, מצבי רוח והגלים אוטומטים ולחיות בבריאות ביציבות ובשלווה.

052-3222803    [email protected]        פייסבוק    www.coaching4health.co.il  

     

 

עוד מהבלוג של אנה נווה-לדרמן

תצוגה מקדימה

אם תדחפו אותי אדחוף בחזרה יותר חזק.

איך הדחף הפך לפחד מכירים את הסלוגן:" להפוך את ה פ-ח-ד    ל...... ד-ח-ף?" אז...במקום בו מפעילים כוח-תמיד יפעל כוח נגד. זה מה שלמדתי בפיזיקה (וזה בערך כל מה שאני זוכרת...לא להתלהב....)....

תצוגה מקדימה

פוסט ארוך על מילה אחת:מחויבות!!!

בסוכות הייתי בריטריט בודהיסטי והפעם במסורת טיך נהאת האן, זן מסטר ויאטנמי. או תאי כפי שקוראים לו תלמידיו. בכל יום , כבכל ריטריט, היתה שיחת דהארמה. בעצם זו לא שיחה במובן הרגיל....

דיאטה זה דבר משמין

עובדה: מדיאטה עולים במשקל בחיפוש בגוגל יש למילה דיאטה 9,400,000 תוצאות !!! בשיטוט קל עולה כי מרבית הנושאים תחת המילה דיאטה מתייחסים לירידה במשקל. כל "דיאטה" מתחייבת שהיא האחת והיחידה , החדשנית, המהירה ארוכת הטווח וכו. דיאטה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה