הבלוג של אנה נווה-לדרמן

משב הרוח-סטרס, מצבי רוח ומה שביניהם.

מאמינה שהאושר הוא בפנים גם אם לא תמיד קל. כבר לא בת 16 ויודעת משהו על העולם הזה. עכשיו פנויה לחזור לאהבה הישנה-לכתיבה. למילים שיוצאות מהלב וגם מהראש. חולמת על ספר ובו השראה ו"משוטים" לקוראים כדי להשאר בשלווה על פני הגלים.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל ממאי 2012

אני אוהבת אותך ולא אעזוב אותך ולא כי אבות אבותינו ציוו עלי . אני אוהבת אותך מבחירה חופשית. איתך אני מרגישה בבית.. אז די כבר עם חרדת הנטישה הזו . ולא רק אני. עם כל התלונות יש המון אנשים שאוהבים אותך. המון אנשים מסרו את חייהם כדי שתהיי מרוצה. אז בבקשה תירגעי כבר ותשחררי את העבר עם כל הרוצים לכלותינו ותתמקדי בצמיחה ובעשיית שלום.

23/04/2015

  יקירתי,     יומולדת
את נהדרת. אני אוהבת אותך .
אין אחרת ממך.אוהבת אותך ומגישה לך זר ענק .
בסך הכל גאה בך ורוצה להיות ולהשאר איתך לתמיד.

ביום ההולדת הזה רוצה לדבר איתך בפתיחות על כמה דברים:

אמנם לא ביקשת אבל עשיתי לך פתיחה של טרילותרפיה בתמצית קטנה:
יש חוסר איזון בולט בין הרגש והראש. לא ברור מי יושב על כסא הבוס.

ראש: חזק, חכם, ממציא פטנטים. אבל- חרדתי, חושב שכולם נגדו או לחילופין- “אתה בחרתנו”- התנשאות ויוהרה. נטייה להשתלטות, מה שיש לו לא מספיק, לא חושב מספיק קדימה ועל ההשלכות של מה שהוא עושה.הרבה פעמים כוחני וחסר סבלנות.

רגש:ספונטני, חופשי בדרך כלל, מתבטא ואומר מה שיש לו. אימפולסיבי, לא מסוגל לדחות סיפוקים, חם ואיכפתי נטיה להתפרצות, מעברים חדים בין עצב ושמחה, תחושת בדידות והסתגרות מפני העולם.
הכי חשוב: אין אמצע! אין מנהיגות.אין מבוגר אחראי שירסן את ההשתלטויות של הראש והרגש. אין מי שיוביל בשלווה, בהתאם למה שבאמת קורה ומתוך הגינות ואיכפתיות גם ממך וגם כלפי הסביבה. זו מנהיגות והיא איננה. 

טרילו

אז אני פונה אלייך ביום החג הזה שלך ביומולדת 67. את כבר לא מתבגרת צעירה.
הגיע הזמן שתפסיקי להלחם ותתחילי להתפייס עם העולם .את כבר לא ילדה.את כבר יודעת שלא פותרים אלימות עם עוד אלימות.את כבר ביל שמותר לך ליהנות משקט.
כשהבנים שלי נולדו הבטיחו לי שתפסיקי עם המלחמות שלך. הבטחת יונה עם עלה של זית .בינתיים הם כבר השתחררו מהצבא ואת עדיין עסוקה בויכוחים ואפילו מגיעה למכות. אולי די כבר?יונה

הגיע הזמן שתירגעי מהפרנויה שכל העולם נגדך. זהו. כבר גדלת . כבר יש לך וויז, דיסק און קי ועוד פטנטים ואפילו כיפת ברזל.
הגעת לגיל שבו אפשר להתחיל.

אפשר להתחיל להיות שלמה עם עצמך כפי שאת ולא חשוב מה המידה. חשוב האושר מבפנים ולא לצבור עוד ועוד טריטוריה בשבילך. הגיע הזמן שתתחילי לטפל באיכות החיים שלך מבפנים במקום להתעסק בעוד קניות של אדמה ונדל”ן במחירים בלתי נסבלים.
יש בך כל מיני חלקים. חלקם לא פשוטים. אומרים עלייך שאת אוכלת את יושבייך. סוג של אוטאמוניה.

פיתחת הרגלים בעייתיים כמו הגסות, הנהיגה הפרועה, האימפולסיביות,יוקר המחיה שלך ועוד. את מפרנסת פרזיטים על חשבון אחרים שעובדים מאד קשה בשבילך. זה ממש לא צודק ואני מקווה שבקרוב גם זה ישתנה.

אבל יש בך גם חלקים נפלאים: החום, היופי, היצירתיות,הנחישות.היוזמה, הראש הגדול, הספונטניות ואפילו חוש ההומור. את ברוכת כשרונות. אלופת האלתורים ואיכשהו מצליחה להמציא את עצמך כל פעם מחדש ולצאת ממצבים ממש קשים אפילו עם הדוד סם, ההוא שם במערב שיש לך איתו יחסי משיכה-דחייה.

את אדירה, סוערת, מבולבלת, מבולגנת, מסתורית, מפתיעה, מושכת . כולם רבים עלייך.

 יש לך פוטנציאל והגיע הזמן שתממשי אותו. מתי אם לא עכשיו?
למרות שלא פעם את מסוכסכת מבפנים את יודעת גם לעצור ולהיות בשלום פנימי. אז למה רק ביום הזכרון ובמלחמה? אולי הגיע הזמן להנות משלום מבפנים גם סתם ככה ביום יום?
מה נחוץ לך כדי לקבל את כל החלקים שבך ולהירגע? אני מוכנה ללמד אותך מיינדפולנס. מדיטציה. יעוץ תזונה. מה שתרצי רק כדי שתרגישי שלווה ויהיה לך שקט.ישראל
אני אוהבת אותך ולא אעזוב אותך ולא כי אבות אבותינו ציוו עלי . אני אוהבת אותך מבחירה חופשית. איתך אני מרגישה בבית.. אז די כבר עם חרדת הנטישה הזו . ולא רק אני. עם כל התלונות יש המון אנשים שאוהבים אותך. המון אנשים מסרו את חייהם כדי שתהיי מרוצה. אז בבקשה תירגעי כבר ותשחררי את העבר עם כל הרוצים לכלותינו ותתמקדי בצמיחה ובעשיית שלום.
היחסים איתך כרוכים בהמון עצב וכאב. וזה כבר יותר מדי. בואי נעבור ליחסים של שמחה, צמיחה ואהבה. בואי נפתח דף חדש לשלום ולשלווה.

בכבוד!
יומולדת שמח.
אוהבת אותך

אנה

עוד מהבלוג של אנה נווה-לדרמן

תצוגה מקדימה

אם תדחפו אותי אדחוף בחזרה יותר חזק.

איך הדחף הפך לפחד מכירים את הסלוגן:" להפוך את ה פ-ח-ד    ל...... ד-ח-ף?" אז...במקום בו מפעילים כוח-תמיד יפעל כוח נגד. זה מה שלמדתי בפיזיקה (וזה בערך כל מה שאני זוכרת...לא להתלהב....)....

תצוגה מקדימה

פוסט ארוך על מילה אחת:מחויבות!!!

בסוכות הייתי בריטריט בודהיסטי והפעם במסורת טיך נהאת האן, זן מסטר ויאטנמי. או תאי כפי שקוראים לו תלמידיו. בכל יום , כבכל ריטריט, היתה שיחת דהארמה. בעצם זו לא שיחה במובן הרגיל....

תצוגה מקדימה

למה אסור לי להיות חלשה?

גם לי מותר להיות חלשה סיפור 1 אבא שלי נפטר לפני כשנתיים. הוא היה בן 95 . בחדשים האחרונים לחייו היה מאד חולה ובסוף כבר ממש סבל למרות שיחסית היה עדיין צלול. באותם חדשים גם...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה