הבלוג של אנה נווה-לדרמן

משב הרוח-סטרס, מצבי רוח ומה שביניהם.

מאמינה שהאושר הוא בפנים גם אם לא תמיד קל. כבר לא בת 16 ויודעת משהו על העולם הזה. עכשיו פנויה לחזור לאהבה הישנה-לכתיבה. למילים שיוצאות מהלב וגם מהראש. חולמת על ספר ובו השראה ו"משוטים" לקוראים כדי להשאר בשלווה על פני הגלים.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל ממאי 2012

מנסה לגרש אותן והן חוזרות. עקשניות. איפה המחשבות גרות. איפה הן מתחילות. איפה בית החרושת שלהן? אומרים שהמחשבות הן בראש. אז הלכתי לדבר עם מנתח מוח. רציתי לדעת אם כשפותחים את המוח מוצאים קופסא שחורה כמו במטוס ובתוכה המון מחשבות.

18/02/2015

בית אורן. קורס הכשרת מורים למיינדפולנס. שבוע בבועה. ניתוק מהעולם. אמנם לא הכל בשתיקה אלא שגם הדיבור הוא בהרבה תשומת לב .

מזג האויר בחוץ משתנה בשמיים כחולים ושמש מלטפת לרוח שורקת וענפים זזים בעוצמה. וככה גם בפנים.יושבת ומרגע לרגע שמה לב להשתנות של מזג האוויר הפנימי. מנינוחות לתזזיתיות ורגשות שנעים כמו ענפים בחוץ ,ברוח של המחשבות.

המחשבות האלה שמגיעות משום מקום והולכות לשומקום.

מחשבות

בית אורן. קורס הכשרת מורים למיינדפולנס. שבוע בבועה. ניתוק מהעולם. אמנם לא הכל בשתיקה אלא שגם הדיבור הוא בהרבה תשומת לב .

מזג האויר בחוץ משתנה בשמיים כחולים ושמש מלטפת לרוח שורקת וענפים זזים בעוצמה. וככה גם בפנים.יושבת ומרגע לרגע שמה לב להשתנות של מזג האוויר הפנימי. מנינוחות לתזזיתיות ורגשות שנעים כמו ענפים בחוץ ,ברוח של המחשבות.

המחשבות האלה שמגיעות משום מקום והולכות לשומקום.

זוכרת שכבר כשהייתי ילדה הייתי עסוקה בשאלה הזו- מה זה המחשבות האלה. מנסה לתפוס אותן והן נעלמות כמו בלון לשמיים.כמו בועות ומעגלים אין סופיים.

בועות

מנסה לגרש אותן והן חוזרות. עקשניות.

איפה המחשבות גרות. איפה הן מתחילות. איפה בית החרושת שלהן?

אומרים שהמחשבות הן בראש. אז הלכתי לדבר עם מנתח מוח. רציתי לדעת אם כשפותחים את המוח מוצאים קופסא שחורה כמו במטוס ובתוכה המון מחשבות.

רציתי לדעת אם כשפותחים את המוח פתאום רואים מחשבות עפות החוצה. כאלה שהיו כלואות שם בפנים ופתאום משתחררות לעולם.

והתשובה שלו היתה שלא. ממש לא רואים מחשבות.

ואז השתתפתי בהשתלמות על חקר המוח. ואמרו שם שיש קשר ממש פיזיולוגי בין המחשבות לבין המוח.אוקיי..יודעים שהמח גמיש ומשתנה בהתאם למחשבות. מחשבות חוזרות כמו חורשות תלמים במוח ואז התגובה היא אוטומטית כבר אפילו בלי מחשבה.

ופה נתקעתי. אז איפה המחשבה שחרשה את התלם במוח? איפה היא עכשיו?

ואני יודעת שמחשבות הן לא עובדות.

ואני יודעת שאפשר ללמוד לשנות מחשבות. אלא שלא תמיד זה מצליח. יש מחשבות שהן כמו בומרנג. ככל שזורקים אותן הן חוזרות ושוב חוזרות ומנקרות את הנשמה ואפילו לא נותנות לישון.

יש אנשים שמעדיפים לשמוע תכנית אלימה בטלויזיה, צעקות ושטויות  כדי לא לשמוע את המחשבות לפני השינה.

ואני גם יודעת שיש מחשבות שהם כל כך עקשניות שממש לא מוכנות להשתנות ואם מגרשים אותן הן ימצאו דרך לחזור ברגע הכי פחות מתאים.

יש מחשבות שאם אני מאמינה להן ההרגשה היא נעימה ואני אוהבת את כל העולם ויש מחשבות שאם אני מאמינה להן אני אומללה. ויש מחשבות שהן באמת ויש מחשבות שמתחפשות לאמת.

יש מחשבות שנדחפות כמו בסופר בלי תור כי יש להן רק דבר אחד ואח”כ נעלמות ויש מחשבות שהן כמו קטר לרכבת ארוכה של מחשבות נוספות.

יושבת במדיטציה והמחשבות באות והולכות. חוזרת שוב לנשימה. ושוב לנשימה ושוב הן באות. לאט לאט למדתי , במהלך שנים של ישיבה במדיטציה, לא לצפות שהן לא יהיו. תנו למחשבות להיות . זה כל הסיפור. כי בין אם אתן ובין אם לא- הן יהיו ורק הציפייה שהן לא יהיו היא שגורמת סבל. אופפס…הנה עוד מחשבה. ועוד אחת ובכלל אני לא מסוגלת לזכור מה היתה המחשבה הקודמת. לפעמים מגיעה מחשבה ממש “טובה, ואני רוצה לזכור אותה. לפני המון שנים כשרק התחלתי לתרגל מדיטציה הייתי מתיישבת עם פנקס ועט , ו”מרמה” לרגע..כשהיתה מגיעה מחשבה “טובה” הייתי פותחת חריץ בעין וממהרת לרשום אותה.

ואיכשהו גיליתי שבדרך כלל כשיצאתי מהמדיטציה בכלל לא נראתה לי חשובה כל כך וטובה כמו קודם. כן. הבנתי שהמחשבה שחשוב מאד שאלכוד את המחשבה הזו…הטובה הזו..החכמה הזו..ה”מבריקה” ה”גאונית” הזו..גם זו רק מחשבה שעוד רגע תעלם.

מדיצטיה

מצחיק אותי שיש מחשבה שצריך לא לחשוב. מחשבה חושבת על עצמה שהיא לא צריכה להיות..חחח…תחשבו על זה :).

גיליתי שהחופש נמצא באפשרות להמשיך לשבת, להיות עם המחשבות, לתת להן להיות ובכל זאת להמשיך לשבת . הבנתי שבכל פעם שנזכרת , ששמה לב שנסחפתי אחרי המחשבות ואני חוזרת לנשימה , זה רגע של חופש עצום.

אז קחו לכם רגע, ורק תשימו לב למחשבות. לכל המחשבות שבאות הרגע. בלי לנסות לשלוט בהן. תנו למחשבות להיות. ואם מגיעה מחשבה שזה לא בסדר שיש מחשבות – תנו גם לה להיות כי גם זו רק מחשבה.

אז תגידו, מאיפה המחשבות באות ולאן הן הולכות?  מה המחשבה שלכם על זה?

 מוח

אני מזמינה אותך לתהליך מרתק וחוויתי. לפגוש את עצמך ולחיות בשלווה.

זוהי הזמנה לשיחה לא מחייבת, אשר בה נבחן יחד את מטרותייך ונבנה לך תכנית אישית  לחיים בריאים ומאוזנים..

 

 

  

Inshight - אימון מבוסס מיינדפולנס . לפגוש את עצמך. לחיות בשלווה.

חופש ממצבי רוח, מתח ואכילה רגשית.

מאוניברסיטת בנגור, אנגליה והמרכז הבינתחומי   MBSR מורה ל     אנה נווה-לדרמן, מאמנת בכירה,

 052-3222803    [email protected]

פייסבוק    www.coaching4health.co.il

 Image courtesy of [     ratch0013.  ] at FreeDigitalPhotos.net

 Image courtesy of sippakorn [ at FreeDigitalPhotos.net

 Image courtesy of [samuiblue.] at FreeDigitalPhotos.net

 Im age courtesy of [    Stuart Miles  ] at FreeDigitalPhotos.net

עוד מהבלוג של אנה נווה-לדרמן

תצוגה מקדימה

אם תדחפו אותי אדחוף בחזרה יותר חזק.

איך הדחף הפך לפחד מכירים את הסלוגן:" להפוך את ה פ-ח-ד    ל...... ד-ח-ף?" אז...במקום בו מפעילים כוח-תמיד יפעל כוח נגד. זה מה שלמדתי בפיזיקה (וזה בערך כל מה שאני זוכרת...לא להתלהב....)....

תצוגה מקדימה

פוסט ארוך על מילה אחת:מחויבות!!!

בסוכות הייתי בריטריט בודהיסטי והפעם במסורת טיך נהאת האן, זן מסטר ויאטנמי. או תאי כפי שקוראים לו תלמידיו. בכל יום , כבכל ריטריט, היתה שיחת דהארמה. בעצם זו לא שיחה במובן הרגיל....

תצוגה מקדימה

למה אסור לי להיות חלשה?

גם לי מותר להיות חלשה סיפור 1 אבא שלי נפטר לפני כשנתיים. הוא היה בן 95 . בחדשים האחרונים לחייו היה מאד חולה ובסוף כבר ממש סבל למרות שיחסית היה עדיין צלול. באותם חדשים גם...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה