הבלוג של אנה נווה-לדרמן

משב הרוח-סטרס, מצבי רוח ומה שביניהם.

מאמינה שהאושר הוא בפנים גם אם לא תמיד קל. כבר לא בת 16 ויודעת משהו על העולם הזה. עכשיו פנויה לחזור לאהבה הישנה-לכתיבה. למילים שיוצאות מהלב וגם מהראש. חולמת על ספר ובו השראה ו"משוטים" לקוראים כדי להשאר בשלווה על פני הגלים.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל ממאי 2012

ראש או לב השנה.smile (1)

חגים ..עוד פעם יש את אחרי החגים ולפני אחרי החגים יש לנו את החגים עצמם.

מלא שדים ועורבים שחורים מתארגנים במשלחות ונוחתים בימים האלה. יש את ארוחות החג האלה. מי שיש לו משפחה חמה ובריאה אולי יבין במה מדובר. אלא שרוב האנשים, גם אלה המוקפים במשפחה חווים הרבה לחצים:

עם מי לחגוג? ואם אתם מארחים-את מי להזמין. ומה עם האחות הזו שאף פעם לא מוכנה לבוא אליכם וגם לא מזמינה אתכם? תמיד הולכת למשפחה של הבעל. ומה עם ההורים האלה שנעלבים שתאם הולכים למשפחה של בן הזוג. ומה עם החבר לא מזמין אותך להצטרף אליו למשפחה שלו ובמקרה הטוב אומר לך שתיפגשו אחרי הארוחה.

ומה אם הינך לא בזוגיות כבר הרבה זמן וברור לך ששוב יבואו המבטים בסגנון..מה לא בסדר כאן…ואולי גם שאלות ישירות או לכל הפחות …בשנה הבאה כבר תבואו ביחד (עם מי בדיוק….אם הוירטואלי הזה מהאינטרנט?). ואם אתם זוג נשוי יסתכלו  לך על הבטן בתקווה לראות גבשושית קטנה . אה..והדודה נחמה שבעדינות שרק פולניה יודעת כמותה תציע לך להכיר את הנכד של חברה שלה. הוא רואה חשבון מסודר , מרוויח יפה עם תנאים סוציאליים ואז מה אם הוא לא עושה לך את זה. את בררנית מדי והרי לא תרצי להיות רווקה זקנה ובודדה שיושבת לבד בחושך.

אה….והאוכל!!!

אם את בעודף משקל יסתכלו לך בצלחת ויהיו בהלם מזה שאת אוכלת או מזה שאת לא אוכלת ואז למה את שמנה? ואם את רזה יסתכלו לך בצלחת בקנאה  אם את אוכלת ובצער על סגפנותך אם את אוכלת מעט מדי (לדעתה של אותה דודה נחמה)….

ואם את צמחונית/טבעונית או חלילה טבעונאית    ( RAW ) ….יסבירו לך שמערכת העצבים שלך תקרוס בלי בשר ושלפחות תאכלי עוף כי זה ציפור ולא בשר.

אז מה עושים? מה עושים כדי שהאוכל לא יתקע בגרון? כדי לא למצוא נחמה ומפלט בעודף אוכל ? כדי שהראש של השנה לא יהיה הכווץ של הלב?

הטיפ הראשון והחשוב ביותר: חיוך  והחלטה דווקא להישאר פתוחים!!!

גם אם זה חיוך “מזויף” עדיין זה עובד!!! Fake it until you make it.

תזכרו שהכוונות תמיד טובות. ושאם משהו שאומרים מעצבן אותך זה כי יש קול מבפנים שאומר אותו דבר ואתם מנסים להתעלם ממנו. ואז כשבא מבחוץ זה בלתי נסבל. אז מה לעשות? לחייך!!! ההורמונים המרגיעים מופרשים מהמוח גם בחיוך “מזוייף”.

וכמה טיפים בקשר לאכול כדי לא לסיים אתה ערב מפוצצים, עם בטן נפוחה והרגשה רעה:

      [            תכינו מראש מנה שאתם רוצים לאכול ותביאו אותה. ככה תוודאו שיש לכם מה לאכול ולא תצטרכו לאכול דברים שלא תרצו או להשאר עם צלחת ריקה

      [            ממלאים את הצלחת רק פעם אחת. בלי תוספות.

      [            חצי מהצלחת –סלט ענק.

      [            קודם כל אוכלים הרבה סלט. רק אח”כ את כל השאר. ואם אוכלים בשר- הכי בסוף.

      [            משאירים כחמישית ממה שהעמסתם בצלחת. כן. הגוף לא זקוק לכל כך הרבה אוכל. השארת האוכל בצלחת היא גם מסר של רוגע ואמונה שתמיד יש מספיק אוכל ואין צורך להאביס עכישו כי לא יהיה.

      [            בין ביס לביס-הסכום על השולחן!!! תחשבו על הפה כמו על חניה. כשיש אוכל בפה-החנייה תפוסה. רק כשהחנייה מתרוקנת הרכב הבא (הביס הבא) יכול להתקרב. כשהפה מלא באוכל והמזלג המועמס כבר עומד בקדמת הפה ומאיץ מופעל לחץ מיותר הגורם להעדר לעיסה, אכילה מהירה מדי ומכאן כמויות גדולות מדי ופגיעה בעיכול. התוצאה תהיה אכילת יתר , גזים ותחושת כבדות לא נעימה. אז- one bis at a time

ובכל מקרה- תזכרו שמה שהכי מזיק , אפילו יותר מכל אכול שבצלחת זה רגשות עוכרים כמו כעס, רגשי אשמה, קנאה , טינה וכד’. אז..חייכו, תפרגנו, תחבקו.

תחליטו שבראש של השנה אתם פותחים את הלב.  חייכו, תחשבו טוב, תדברו טוב , תעשו טוב וגם לכם יהיה טוב.

מאחלת לכולם שתהיו השנה טובים ומתוקים. שתקומו כל בוקר בהוקרה ובהודיה על היש הענק שקיים בכל רגע. שתאהבו, שתתמקדו בלעשות טוב לאחרים. בסופו של יום זה מה שנחשב-כמה הייתם נדבים ואוהבים.

 

אפשר לפתור את האניגמה של חוסר האיזון בתחומי החיים השונים ולהיגמל לא רק מהסימפטומים אלא גם מהסיבות.
אני מזמינה אותך לתהליך מרתק וחוויתי המשלב מודעות ,
תזונה ואיזון רגשי.
זוהי הזמנה לשיחה לא מחייבת, אשר בה נבחן יחד את מטרותייך ונבנה לך תכנית אישית  לחיים בריאים ומאוזנים..

 


( MCIL) 
 אנה נווה-לדרמן   

 מאמנת בכירה רב תחומית לבריאות ואיכות חיים

מומחית באיזון רגשי, הפחתת מתח, אכילה רגשית, ירידה במשקל.
052-3222803    [email protected]

פייסבוק    www.coaching4health.co.il

עוד מהבלוג של אנה נווה-לדרמן

תצוגה מקדימה

אם תדחפו אותי אדחוף בחזרה יותר חזק.

איך הדחף הפך לפחד מכירים את הסלוגן:" להפוך את ה פ-ח-ד    ל...... ד-ח-ף?" אז...במקום בו מפעילים כוח-תמיד יפעל כוח נגד. זה מה שלמדתי בפיזיקה (וזה בערך כל מה שאני זוכרת...לא להתלהב....)....

תצוגה מקדימה

פוסט ארוך על מילה אחת:מחויבות!!!

בסוכות הייתי בריטריט בודהיסטי והפעם במסורת טיך נהאת האן, זן מסטר ויאטנמי. או תאי כפי שקוראים לו תלמידיו. בכל יום , כבכל ריטריט, היתה שיחת דהארמה. בעצם זו לא שיחה במובן הרגיל....

תצוגה מקדימה

למה אסור לי להיות חלשה?

גם לי מותר להיות חלשה סיפור 1 אבא שלי נפטר לפני כשנתיים. הוא היה בן 95 . בחדשים האחרונים לחייו היה מאד חולה ובסוף כבר ממש סבל למרות שיחסית היה עדיין צלול. באותם חדשים גם...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה