הבלוג של עדי גלילי

cook-pit

תל אביבית, לא מעט בין שמים לארץ, בימים טובים מבשלת חביתה. בימים רעים שורפת ביצים קשות. פעם ראשונה שכותבת משהו שהוא לא רשימת מכולת ;)

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מינואר 2017

התחלנו, שיעור בצקים ולחמים. מנסה לצאת מההלם הראשוני ומתחילה ללוש.

05/02/2017

חמישי, שש בערב, דן גורמה, שיעור ראשון, התחלנו!

הגעתי לחדר מלא בחורות נרגשות (וכמה בחורים). השיעור החל בהסבר קצר על סדנת הבישול ובטיחות בחלל העבודה, כבר הבנתי שהסיכוי שלא אחתך במהלך עשרת השבועות הקרובים הוא אפסי, אבל מה זה לעומת הרצון להרים ארוחה?

הסבירו לנו שנושא השיעור הוא לחמים ובצקים. אם חשבתם שאני לא יודעת לבשל, לאפות אפילו לא ניסיתי ובכלל מעדיפה להרחיק ממני פחמימות. זה כמובן לא מנע ממני לאכול חאצ’פורי בגרוזיה, בליני ברוסיה, פרנה במרוקו, בגט בצרפת, פיצה באיטליה, צ’ורוס בספרד ולחם קפוא אצלי במקפיא.

20131225_114630

על השולחן בחדר היו מונחים מערבל מזון, קעריות, מטרפה ומערוך. יש לציין שפעם אחרונה שנגעתי במערוך הייתה כשהייתי בת 6 וגם אז זה היה במטרה להרביץ לאחי. בעודי בוהה בכלי האפייה, מושגים מלחיצים נזרקו לאוויר; קלתית, אפייה עיוורת, קלף, בצק פריך, בצק בחוש, קמח סובין, קמח טפיוקה, רינג. מה?! איך 30 שנה הלקסיקון שלי לא כלל את המילים האלו? רק אני הולכת לסופר כשנגמר הלחם בבית?

בסוף תצא פוקאצה

החלטתי לשנס מתניים. הגעתי עד כאן, קיבלתי כתר וסינר צהוב אז כמה מילים לא ברורות לא ירתיעו אותי. ההלם הראשוני החל להתפוגג לו, הקשבתי דרוכה להסבר של דנית, המנטורית שלנו על הכנת פוקאצ’ות וקישים. מהר מאוד מצאנו את עצמנו מערבבים, מקפלים, מהדקים, מורחים, משמנים ומברישים. אין ספק שלישת בצק הסתמנה כפעולה די מרגיעה בסך הכל.

צילמתי במרץ לפני שהכל נכנס לתנור. החדר התמלא בריחות אפייה שקשה לעמוד בפניהם. שלב הטעימות הגיע ובראשי לא הפסיקו להדהד שלוש מילים שוב ושוב: “אני. אפיתי. פוקאצ’ה”.

קיש בטטה

שתי מסקנות עיקריות מניסיון האפייה הראשון שלי:

  1. אפייה היא כייפית, אכילה הרבה יותר.
  2. לא צילמת, לא הכנת.

 

זהו, הולכת ליישם את כל כללי האפייה בבית. אהה כן, עכשיו רק נותר לי לקנות תנור.

 בינתיים שתי המלצות בסיסיות לעיר האהובה עלי באירופה, לונדון.

PAUL – רשת בתי קפה עם אחלה קפה ואחלה מאפים וסנדביצים (באנגליה וצרפת), הכי פשוט, הכי טעים.

Borough market -שוק מדהים בלונדון מלא בגבינות, לחמים ומאפים.

 

עוד מהבלוג של עדי גלילי

תצוגה מקדימה

רטטוי, זה לא רק שם של עכברוש

שיעור ירקות, בדיוק מה שהייתי צריכה הפעם. השבוע הבטחתי לעצמי שמתחילים דיאטה. בגדול, זו הבטחה שחוזרת על עצמה מדי יום ראשון. בדרך כלל אני שורדת עד הצהריים, למרות שלפעמים אני נשברת כבר בארוחת הבוקר. כזו אני, בחורה עם כוח...

תצוגה מקדימה

בסוף אדע לבשל!

בשנים האחרונות ביליתי לא מעט מזמני בין שמים לארץ ופחות בארץ הקודש. הספקתי לטעום מאכלים מקומיים כמעט בכל מקום אפשרי על גבי הגלובוס, בין היתר ריזוטו באיטליה, מרק פו בווייטנאם, דים סאם בסין, פירושקי ברוסיה, אננס באפריקה,...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה