הבלוג של cohena1

דעת הכהנה

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מנובמבר 2011

מה עושים שהבית מתחיל להראות סימני חולשה?… טוב אפשר להבין אותו.. הוא די ישן…

10/04/2012

ברוב ימות השנה אני אוהבת את הבית שלי. את המרצפות בצבע קרמל שמזכירות לי את הבית של סבתא שלי, את הסלון הרחב, את הקורות העבות והכהות מעץ. בכל פעם שאני מסתכלת על הדברים האלה אני חושבת לעצמי: כבר לא עושים כאלה יותר. רוב הזמן אני נהנית מהרומנטיות שכרוכה במגורים בדירה שנבנתה בשנות ה-70. רוב הזמן, חוץ מהזמן האחרון כאשר התחיל להתגלות למול ענינו הדבר הבא:

אז לא, זה לא איזה עיצוב חדש של צבעי טמבור ולא לכלוך מצטבר… אז מה זה? גם אני לא יודעת אבל זה נעשה בזמן האחרון יותר ויותר גרוע.

בעלי שמשחק אותה מבין ישר נעמד מול זה עם מבט של “עלק מומחה” ואמר “זה הצנרת” ואני בתגובה “מה הצנרת” והוא עונה “הצנרת, הצנרת…”

הבנתי שמפה אנחנו צריכים את חוות דעתו של איש מקצוע.

איש המקצוע הגיע, נעמד מול זה עם מבט של מומחה ואמר “זאת הצנרת” ואני בתגובה “מה הצנרת” והוא עונה “הצנרת, היא מאוד ישנה בבנין שלכם. מתי פעם אחרונה עשו פה עבודת צנרת?”

ומשם ממשיך לספר סיפורים על עבודות קודמות שלו והתחיל לזרוק כל מיני מחירים שאפילו לא הקשבתי להם מרוב שזה לא היה נראה לי הגיוני.

בערב נכנסתי להתקלח וצעקתי לבעלי “לא סידרת את הזרם באמבטיה?” אז הוא צועק לי חזרה “הבאתי איש מקצוע, אמרת שאת לא רוצה להחליף צנרת”.

אני, יוצאת מהמקלחת, כולי עצבים ומירמורים על בעלי, על האיש מקצוע, על הזרם במקלחת, בקיצור על כל העולם. “עכשיו אתה עושה סקר שוק לבדוק מה המחירים לדבר הזה שהוא אמר”

התיישבנו מול האינטרנט והתחלנו לבדוק פתרונות לבעיות צנרת. מסתבר שגם התקלה שהייתה לנו לפני חודש במכונת הכביסה קשורה איכשהו לכל הצנרת הישנה של הבניין ומשהו בנוגע לאבנית שבמים.

קראנו קצת וראינו שיש אפשרות להתקין סנן דירתי על שעון המים של הדירה שלנו. הוא יסנן את כל האבנית והלכלוך ויגן על כל מכשירי החשמל היקרים שלי מהצרה הזאת, שנקראת צנרת שנבנתה בשנות ה-70.

בנתיים הכרחתי את בעלי לפרק את הדוש של המקלחת ולהוציא משם את כל האבנית… מה שיצא משם קצת הזכיר לי את האבן שהוציא לי לפני כמה שנים מהכיס מרה. חבל שלא התקנתי לי בזמנו איזה סנן גופני על שעון המים של הגוף שלי :)

ומפה אני מגיעה אליכם הקוראים ששרדו כל כך יפה את הסיפור הזה: מה הטיפ שלכם לשמירה על בית ישן? ולא, אל תכתבו לי בבקשה “לעבור לבית חדש” כי זה לא רלוונטי מבחינתנו…

embedded by Embedded Video
Download Video

עוד מהבלוג של cohena1

תצוגה מקדימה

עוגת שוקולד מנצחת שילדים אוהבים

עוגת שוקולד ללא ביצים - מתאימה גם לאלה שאלרגים לביצים 2 כוסות קמח 1 כפית אבקת אפיה 1 כוס סוכר 1 כוס שוקולית 1/2 כפית אבקת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

שלום כיתה א'

זה הגיוני שאני מתרגשת מכיתה א' הרבה יותר ממנה? כי אני כן. הרבה יותר ממנה. הייתי ילדה חנונית, כל כך אהבתי את בית הספר... וכיתה א'... אני זוכרת אותה כאילו שהייתה אתמול בבוקר. כשעוד היו לנו מחברות נייר חומות ועפרונות פשוטים עם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשהילדה חולה ואין מזל, יש תכשירים שהופכים את הכל לפשוט וקל

זה מצחיק אותי כל פעם מחדש לחשוב כמה אנחנו תלויים בהורים שלנו גם כשאנחנו הורים בעצמינו. השבוע הבנתי פעם ראשונה כמה הנוכחות של אמא שלי בחיי היא קריטית. אני לא חריגה- כל אמא טרייה נעזרת באמא שלה בשנים הראשונות של ההורות. אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה