הבלוג של שרון סער - coacherit

שרון סער – coacherit

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל... +עוד

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל אלה בדרך להצלחה.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאוקטובר 2014

תשוקה היא נקודת ההתחלה של כל הישג, לא תקווה, לא משאלה, אלא תשוקה בוערת שגוברת על הכל (נפוליאון היל). מהי התשוקה שלי ואיך היא הניעה אותי להצלחה? אתם מוזמנים לקרוא.

05/11/2014

פעם הייתי עו”ד ועכשיו כבר לא. עבדתי כשכירה, הייתי עצמאית, היתה לי שותפה ואח”כ כבר לא, עבדתי במשרד גדול - במה שהיה ניסיון של שיתוף פעולה – וחזרתי להיות עצמאית. עורכת דין, כמו כולן. במשך שנים החזקתי משרד בקומה גבוהה של מגדל יוקרתי עם נוף לגלים, ליאכטות, לים. פצחתי כל בוקר במכון כושר מהודר, עברתי לחליפה מחוייטת, High heels, פן ולק (עוד לא היה אז ג’ל), ותמיד תמיד חזרתי הביתה עד 16:00 לארבעת הנסיכים המקסימים שלי, ויתמוטט העולם אם לא. משהו כזה בערך: 

עוד

ועכשיו יש לי קונדיטוריה. השעה 16:00 היא בדרך כלל נקודת הזמן הראשונה שבה אני מצליחה לנשום/לשתות כוס מים/ללכת לשירותים (מחק את המיותר) מאז שעזבתי את הבית השכם בבוקר (ולא, אני כבר לא עוברת במכון כושר בדרך לעבודה)… כך נראה הצד הזוהר של הסיפור (אם כי המציאות הרבה פחות זוהרת):

עוד

השינוי הזה לא קרה, כמובן, ביום אחד. במבט לאחור אפשר להצביע על התהליך במדוייק, אבל אז (לפני למעלה משבע שנים), כשהייתי בעיצומו של הענין כולו, היתה נקודת זמן אחת, מדוייקת, אני זוכרת אפילו את השעה, שבה נפל לי האסימון, שבה הבנתי שהמטבח מסב לי הנאה רבה יותר מהיכל המשפט, וקריאת מתכונים מרתקת אותי יותר מכל פסק דין חדש ומחודש. וכך קרה שסגרתי את המשרד ופתחתי קונדיטוריה.

רבים מתפלאים על השינוי הדרמטי, על המעבר ממקצוע יוקרתי לעבודת כפיים, ממגדל השן למפעל יצרני. אבל מי שבאמת מכיר אותי יודע שדרכי למקום זה היתה סלולה זה מכבר. זה תמיד היה שם בתוכי עמוק בפנים ורק חיכה לפרוץ… זו תשוקתי הגדולה ביותר והיא שמניעה אותי מאז.

כי זה קשה, באמת קשה. תחום המזון, על כל פניו וגוונים, היה ויהיה תמיד תובעני במיוחד. הקונדיטוריה היא מפעל, קטן אמנם, אך הניהול שלו מורכב: ייצור ושיווק, הובלות וחנות, עבודה מול ספקים, בנקים ולקוחות, לילות כימים, ימים ולילות, עובדים (ועובדות)… תחזוקה שוטפת ותקלות, ביקורים וביקורות (משרד הבריאות, רישוי עסקים, משרד העבודה, כיבוי אש, המחלקה לאיכות הסביבה, הרבנות וההשגחה העליונה, ויסלחו לי כל מי ששכחתי…). שלא לדבר על חגים, ויש גם מועדים, ואפילו ארועים… וכך, 12-15 שעות עבודה ביום הן פשוט סטנדרט, והרבה פעמים, לא נעים להודות, אפילו יותר.

הדרך ארוכה ופתלתלה ואני הולכת בה לעיתים סחור סחור, מגששת באפילה, מועדת וקמה, נופלת וממשיכה. אין זמן למשפחה ובודאי שלא לטיפוח הזוגיות, ובעיקר אין זמן לעצמי.

אבל, וזו הנקודה  החשובה – כל מה שלמדתי במשך שנות התואר באוניברסיטה, בהתמחות (בבית המשפט העליון, לא פחות מכך), במשך 14 שנים של היותי עורכת דין (ואפילו טובה) – כל אלה גם יחד לא מדגדגים את קרסולי הלמידה האדירה שאני חווה, כבעלים ומנהלת של הקונדיטוריה. זה כוחה של התשוקה, היא מניעה אותי קדימה ולמעלה, איש לא יכול לה, דבר לא עוצר בעדה. שהרי התשוקה היא נקודת ההתחלה של כל הישג. לא תקווה, לא משאלה, אלא תשוקה בוערת שגוברת על הכל (נפוליאון היל).

כזו תשוקה אדירה:

חלף עם הרוח

מתוך התשוקה האדירה הזו שמניעה אותי יום יום ושעה שעה אני לומדת על ניהול ומנהלים, על שותפות ופרידות. חווה קשיים אדירים לצד יכולות אינסופיות כמעט, מתמודדת עם פחדים והצלחות, מכירה מלפני ומלפנים אנשים (ונשים) ואת החיים בכלל, ובעיקר לומדת על עצמי, כל כך הרבה, כל יום מחדש.
אז נכון שאני עובדת קשה ואפילו קשה מאוד, המשכורת זה לא בדיוק זה, ושעות העבודה מטורפות, אבל להגשמה העצמית יש ערך משלה. וכן, יש דרך לעשות את זה, אני חושבת, כל אחד יכול להתחבר ל”משימת חייו”, לממש את עצמו, להגשים את ייעודו ומטרותיו, למצוא את האיזון וההרמוניה הפנימיים שלו, ולהצליח. בגדול.

ואיך, לעזאזל, עושים את זה, אתם שואלים? אז זהו, בשביל זה בדיוק אני כאן, בבלוג הזה. לשתף אתכם בניסיון שצברתי, בכלים שרכשתי כמנהלת וכמאמנת (כן, גם את זה למדתי במשך הזמן), לחלוק אתכם את התובנות וההבנות, להאיר את קצה המסלול אולי אפילו לחסוך כמה מעידות, ללוות אתכם ולמקד את התשוקה האישית שלכם למסלול של הצלחה אישית.

 

רוצים לדעת עוד? אתם מוזמנים לעקוב אחרי (כפתור עקבו אחרי בצד שמאל למעלה).

שאלות, השגות, הערות והארות, תגובות ומשאלות – יתקבלו באהבה בתגובה לפוסט זה ויזכו למענה.

 

עוד מהבלוג של שרון סער - coacherit

תצוגה מקדימה

לעשות למען עצמי - ההשקעה החשובה ביותר שאדם יכול לעשות בחייו

בפוסט הקודם ספרתי לכם על תשוקה - תשוקה כנקודת התחלה של כל הישג, תשוקה כמסמנת מטרה, תשוקה ככח מניע אדיר. תשוקה היא הכרח, אבל בהחלט לא מספקת, כי אחרי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

להרגיש צעירה, להיראות צעירה

מה אני עושה כדי להרגיש ולהיראות צעירה? זו שאלה טובה. אני לא לגמרי מכוונת מטרה בענין הזה. אני לא עוסקת בטיפולי אנטי-אייג'ינג, בוטוקוס או ליפטינג למיניהם, אני אפילו לא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסימטה - הצגה חובה

שום דבר לא הכין אותי לעוצמה האדירה שהביאה איתה ההצגה על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסמטה. הפרסומים סיפרו על דרמה מוסיקלית המתרחשת כולה - לאורכה, לרוחבה ולעומקה - בזיכרון של דמות אחת ויחידה,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה