הבלוג של שרון סער - coacherit

שרון סער – coacherit

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל... +עוד

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל אלה בדרך להצלחה.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאוקטובר 2014

בטבורו של אגם קפוא נמצא הדבר שאני רוצה יותר מכל, כל כך רוצה בו שאעשה הכל כדי להשיגו, גם אם הוא עלול להרוס אותי. מי יזהיר אותי מפני האסון הקרב? אתם מוזמנים לקרוא כאן…

12/09/2016

בטבורו של אגם קפוא נמצא הדבר שאני רוצה יותר מכל.
כל כך רוצה בו שאעשה הכל כדי להשיגו.
הלב תופס פיקוד, משתלט על העניינים, הרצון העז מכריע כל דבר אחר ודווקא הוא עלול, בסופו של דבר, להרוס אותי.

אותו דבר מופלא שאני כל כך חושקת בו נמצא ממש מולי, באמצע האגם הקפוא, ואני חושבת, ממש משוכנעת, שאני זריזה מספיק כדי להגיע אליו ולקחת אותו לפני שהקרח יישבר.

פחד | שרון סער - Coacherit

פחד | שרון סער – Coacherit

אני מתחילה לרוץ על הקרח, ממהרת בעקבות תשוקתי הבוערת לעבר מושא רצוני, מתעלמת מכל נורות האזהרה, ללא פחד וללא מורא, מזדרזת כדי להספיק להגיע לפני שהקרח נשבר. אבל בעצם אני לא מבינה, לגמרי לא מודעת לכך, שהקרח סביבי כבר סדוק לחלוטין… ומה עכשיו???

פחד | שרון סער - Coacherit צילום: https://unsplash.com

פחד | שרון סער – Coacherit
צילום: https://unsplash.com

 

החיפזון מן השטן אמרו חז”לינו וכל כך צדקו.

כשאני נמצאת באמצע האגם, סדקיו ושבריו מקיפים אותי מכל עבר, אני מבינה (ומקווה שלא הבנתי מאוחר מדי) שהדרך היחידה לחצות אגם קפוא היא לא בריצה, אלא ללכת לאט לאט, לקחת את הזמן, לעצור לבדוק כל דבר, להניח את כף הרגל במשנה זהירות, להתייחס לכל סימן, ולו הקל שבקלים, של סדק או שבר. לא להתעלם מתמרורי האזהרה, לתת מקום לפחד.

נכון, לא כדאי לתת לפחד לנהל אותנו, אסור לתת לו לשתק אותנו. אבל מצד שני – אסור להתעלם מהפחד. הפחד הוא נורת האזהרה הפנימית שלנו, הנורה הכי בוהקת, הכי אדומה, וגם כשהיא עמומה, היא משקפת כל כך במדוייק את תחושת הבטן שלנו, שאסור בתכלית האיסור להתעלם ממנה, וחייבים, פשוט חייבים להתייחס אליה.

רגע לפני כל מהלך שאני עושה, אם אני משקשת מפחד – כנראה שיש סיבה.
חצי דקה לפני שאני מחליטה החלטה גורלית (או כל החלטה), אם היד רועדת, או שהלב רוטט – סימן שאני מבחינה בסכנה.

ואני לא אומרת לוותר, לפנות לאחור או להרים ידיים.
אני אומרת – רגע, לאט לאט. גם אם את אמיצה כל כך, חכי רגע. תחשבי על זה שוב, תקשיבי לפחד. תבדקי כל פסיעה וכל צעד. קחי את הזמן, תעצרי בדיוק במקום הזה של החשש הגדול, תקדישי לו מחשבה ותשומת לב, תבררי אותו עד הסוף.
גם כשהדבר הזה שאת כל כך כל כך רוצה קורא לך וקורץ לך מתוך האגם הקפוא, עצרי לפני שהתשוקה הזו תהרוס אותך כליל. הקשיבי לפחד , לפני שתמצאי את עצמך כלואה בין הסדקים והשברים שיצרת במו ריצתך אליו.

למדי כיצד לנהל את הפחד, להקשיב לו, להתחשב בו, כי הוא תמרור האזהרה הטוב ביותר שייקרה בדרכך. לעולם.

ומה איתך? הפחד מניע אותך או עוצר בעדך?

רוצה ללמוד עקרונות נוספים להעצמה אישית והצלחה?
ניתן להירשם כאן ולקבל עדכונים שוטפים מהבלוג או להצטרף לדף הפייסבוק שלי (ואפשר גם וגם כמובן).
לשיחת ייעוץ אישית – ניתן לפנות אלי ישירות [email protected] או בטלפון 054-4808873 (הודעות קוליות אני לא שומעת, אבל אפשר בהחלט לסמס, ואחזור אליך).
שאלות, השגות, הערות והארות, תגובות ומשאלות – יתקבלו באהבה בתגובה לפוסט זה ויזכו למענה.

שלכם, שרון

עוד מהבלוג של שרון סער - coacherit

תצוגה מקדימה

לעשות למען עצמי - ההשקעה החשובה ביותר שאדם יכול לעשות בחייו

בפוסט הקודם ספרתי לכם על תשוקה - תשוקה כנקודת התחלה של כל הישג, תשוקה כמסמנת מטרה, תשוקה ככח מניע אדיר. תשוקה היא הכרח, אבל בהחלט לא מספקת, כי אחרי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

להרגיש צעירה, להיראות צעירה

מה אני עושה כדי להרגיש ולהיראות צעירה? זו שאלה טובה. אני לא לגמרי מכוונת מטרה בענין הזה. אני לא עוסקת בטיפולי אנטי-אייג'ינג, בוטוקוס או ליפטינג למיניהם, אני אפילו לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסימטה - הצגה חובה

שום דבר לא הכין אותי לעוצמה האדירה שהביאה איתה ההצגה על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסמטה. הפרסומים סיפרו על דרמה מוסיקלית המתרחשת כולה - לאורכה, לרוחבה ולעומקה - בזיכרון של דמות אחת ויחידה,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה