הבלוג של שרון סער - coacherit

שרון סער – coacherit

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל... +עוד

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל אלה בדרך להצלחה.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאוקטובר 2014

אני ממש לא חיית קולנוע. מגיעה לאולם, מתרווחת ותוך דקות ספורות ישנה שנת ישרים. השיא שלי היה בפרסומות. נשבעת. מאז אני הולכת רק להצגות ראשונות, ובכל זאת – כמעט תמיד נרדמת. אבל היום לא נרדמתי, וזה ממש נדיר. סרטה הנפלא נפלא נפלא של דורית חכים, ירח בבית 12, כל כך נגע לליבי… וכל כך למה? אתם מוזמנים לקרוא.

03/09/2016

כמה אומץ נדרש מאדם כדי לקום ולאמר – עד כאן.

כמה תעצומות נפש נדרשות לאדם כדי להתבונן בעצמו במראה – אמיתית, מוארת, מגדילה. לא מטשטשת ולא מחמיאה. להסתכל עמוק עמוק בלבן של העיניים, עמוק פנימה בתור החור של האישון השחור, ולאמר – לא, זה לא מתאים לי. לא עוד.

כמה אומץ נדרש כדי לדבוק בהחלטה האמיצה כשלעצמה, לפלס נתיב ודרך מחוץ לחממה, משעול צר ופתלתל של יציאה מהשגרה הכל-כך מוכרת, אל מחוץ לאזור הנוחות, עמוק אל תוך העולם הבלתי נודע שנמצא שם בחוץ.

כמה מחירים משלם אדם בדרכו החדשה, כמה אתגרים עומדים בפניו, התמודדויות, לבטים והתחבטויות בעודו נדרש לזהות את הנקיק הצר שמאפשר מוצא, ולפלס דרכו אל יעד שלעיתים קרובות איננו נודע כלל.

ומנגד – כמה מחירים שילם בדרכו הקודמת, כמה הבליג ובלע, הכיל ושתק, התחשב וסבל… כמה משקעים צבר בנפשו, כבר עמוק נקברה שם נשמתו, כמה שחור ואפלולית העלימו אותו, כמה הקטינו אותו כוחות הרשע שסביבו.

כמה תעוזה נדרשת כדי להרפות מהמוכר, לשחרר את הנשמה מכלאה, ולהמשיך הלאה, לחפש דרך חדשה.

 אומץ - ירח בבית 12 | שרון סער - Coacherit

אומץ – ירח בבית 12 | שרון סער – Coacherit

הדברים האלה, שכתבתי לפני כמה שבועות על רקע ארועים משמעותיים והחלטות גורליות בחיי, שבו והיכו בי במלוא עוצמתם כאשר צפיתי בסרטה החדש של דורית חכים ירח בבית 12, המבוסס במידת מה על סיפור חייה, אמה נפטרה בלידתה והיא גדלה עם אב מרוחק, נתונה לחסדיה של אם חורגת קשת לב.

במרכזו של הסרט מפגש מחודש בין שתי אחיות, לני (יערה פלציג) בת ה-21, חיה בבית ילדותה במושב ומטפלת במסירות באביה החולה, ואחותה הגדולה מירה (יובל שרף) אשר ניתקה קשר עם המשפחה לפני שנים רבות ומאז חיה בתל אביב, שם היא מנהלת יחד עם בן זוגה את המועדון הכי נחשב בעיר. המפגש המחודש בין האחיות מבליט את הניגודים התהומיים ביניהן ויחד עם זאת מעורר מחדש את הקשר האמיץ שחלקו בילדותן ומגלה טפח אחר טפח את הסודות המשפחתיים שנקברו לפני שנים ושהובילו לקרע ולפרידה.

אומץ - ירח בבית 12 | שרון סער - Coacherit

אומץ – ירח בבית 12 | שרון סער – Coacherit

מבלי להכנס לספוילרים מיותרים (כי אני ממש ממש ממליצה לראות את הסרט) הדמות המעניינת יותר בעיני היא דמותה של מירה, הדמות האמיצה. מירה שעזבה את הבית לפנימיה (בזמן שלני המשיכה לסבול בשקט כדי שלא ישלחו גם אותה מהבית), מירה שברחה מהבית לתל אביב ומתנהלת על גבול עולם הפשע, מירה שברגע מסויים קמה ועזבה הכל וברחה חזרה אל המושב. מירה שידעה תמיד לאמר באומץ עד כאן, זה לא מתאים לי עוד.

אומץ - ירח בבית 12 | שרון סער - Coacherit

אומץ – ירח בבית 12 | שרון סער – Coacherit

 לני, שנותרה בבית המשפחה במושב משמשת כמעין מראת זמן, מייצגת את המחיר היקר שהיה על מירה לשלם אילו לא היתה קמה והולכת, הצורך להבליג ולשתוק, לבלוע ולהכיל, להתחשב ולהקריב, עד כדי אובדן העצמיות. אין דרך קלה, אין פתרון פשוט. כל אחת מהאחיות, בדרכה שלה, משלמת את מחיר המציאות המורכבת שבה הן גדלו כילדות.

אומץ - ירח בבית 12 | שרון סער - Coacherit

אומץ – ירח בבית 12 | שרון סער – Coacherit

ובכל זאת, מירה, שלכאורה תמיד בורחת אבל למעשה מקבלת כל פעם מחדש החלטה אמיצה – היא הדמות המרתקת ומעוררת ההשראה. מכל בחינה.

 סרט קסום ומרגש, צילומים יפהפיים ואפילו פיוטיים, שתי שחקניות נפלאות, ובקיצור – ממש, אבל ממש, כדאי לראות.

אומץ - ירח בבית 12 | שרון סער - Coacherit

אומץ – ירח בבית 12 | שרון סער – Coacherit

 

ואחרי כל זה, אני שבה ושואלת את עצמי – ואני? מה איתי?
אמיצה? לא אמיצה?
מאמצת את עצמי אל חיקי, חובקת את נשמתי, מתאמצת, אוזרת אומץ, מזילה דמעת פרידה, מרפה מן המוכר ויוצאת לדרך חדשה.

 

ספרו לי על החלטה אמיצה שקיבלתם ואיך היא שינתה את חייכם.

רוצים ללמוד עקרונות נוספים להעצמה אישית והצלחה? 

אתם מוזמנים להירשם כאן ולקבל עדכונים שוטפים מהבלוג או להצטרף לדף הפייסבוק שלי (ואפשר גם וגם כמובן).

לשיחת ייעוץ אישית – ניתן לפנות אלי ישירות  [email protected]

 שאלות, השגות, הערות והארות, תגובות ומשאלות – יתקבלו באהבה בתגובה לפוסט זה ויזכו למענה.

שלכם, שרון

עוד מהבלוג של שרון סער - coacherit

תצוגה מקדימה

לעשות למען עצמי - ההשקעה החשובה ביותר שאדם יכול לעשות בחייו

בפוסט הקודם ספרתי לכם על תשוקה - תשוקה כנקודת התחלה של כל הישג, תשוקה כמסמנת מטרה, תשוקה ככח מניע אדיר. תשוקה היא הכרח, אבל בהחלט לא מספקת, כי אחרי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

להרגיש צעירה, להיראות צעירה

מה אני עושה כדי להרגיש ולהיראות צעירה? זו שאלה טובה. אני לא לגמרי מכוונת מטרה בענין הזה. אני לא עוסקת בטיפולי אנטי-אייג'ינג, בוטוקוס או ליפטינג למיניהם, אני אפילו לא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסימטה - הצגה חובה

שום דבר לא הכין אותי לעוצמה האדירה שהביאה איתה ההצגה על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסמטה. הפרסומים סיפרו על דרמה מוסיקלית המתרחשת כולה - לאורכה, לרוחבה ולעומקה - בזיכרון של דמות אחת ויחידה,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה