הבלוג של שרון סער - coacherit

שרון סער – coacherit

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל... +עוד

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל אלה בדרך להצלחה.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאוקטובר 2014

אני? לבקש עזרה? זה משהו שאף פעם לא חשבתי עליו… אבל לפעמים פשוט אין ברירה… איך למדתי לבקש עזרה ולקבל אותה באהבה? קראו כאן

08/07/2016

אחד השיעורים הכי קשים והכי משמעותיים שלמדתי בחיים היה לבקש (ולקבל) עזרה.

מאז שאני זוכרת את עצמי, אף פעם לא ביקשתי עזרה. מאף אחד. לא כילדה, לא כנערה, לא כאמא, רעיה או חברה.
אחותי אומרת – לי תמיד היה אותך, אבל מי היה לך? גם לי היה אותי אני עונה לה.
וזה באמת היה כך. תמיד עצמאית, סוללת לעצמי את הדרך שאני מאמינה בה. לא מוותרת לעצמי (וגם לא לאחרים).
נותנת מעצמי בלי סוף, ברצון, באהבה, אבל לבקש? אני? אין מצב. אני חזקה, אני חכמה, אני מוכשרת, אני יודעת, אני מסתדרת, אני Superwoman… כך התייחסו אלי כולם וכך גם אני לעצמי. עושה הכל, מתקתקת, מספיקה, לוקחת על עצמי עוד משימה, ועוד אחת, ואולי עוד משהו? מגבה את כולם, מחליפה כל מי שלא… אני עובדת 40 שעות רצוף וישנה 4, ולא רק פעם אחת, אלא כמה סבבים כאלה… וזה כמובן משליך על הבית, המשפחה, שלא לדבר עלי, כי זה באמת כבר לא אנושי, ממש צער בעלי חיים מה שהולך איתי…

אבל אני ממשיכה. וממשיכה. וממשיכה. עד שיום אחד הכל, אבל הכל, מתפוצץ לי בפרצוף.

החירות לבקש עזרה - coacherit צילום: Shutterstock

החירות לבקש עזרה – coacherit
צילום: Shutterstock

אני כבר לא עומדת בקצב, אני פשוט לא מספיקה, כי איך שלא נהפוך בזה – חכמה ומוכשרת ככל שאהיה – יש רק 24 שעות ביממה, ואת זה אפילו Superwoman כמוני לא תוכל לשנות.

אני על סף קטסטרופה מוחלטת, מכל בחינה אפשרית, ורגע לפני שאני מתמוטטת חברה טובה אומרת לי בפשטות – שרון, תבקשי עזרה…

לבקש עזרה? זה כמובן מעולם לא חלף בדעתי, אבל מצוקת העיתים היא כזו שאין מנוס. ואני מבקשת. פונה לשורה של חברים טובים ומודיעה קבל עם ועדה, חברים – אני זקוקה לעזרתכם. בואו עזרו לי. וכך, פחות או יותר, אני כותבת להם:

חברות וחברים יקרים לי מאוד,
אני על סף קריסה וזקוקה לכל עזרה שאוכל לקבל בשבוע וחצי הקרובים.
מי מכם שיוכל להקדיש כמה שעות עבודה (בוקר, אחה”צ, ערב או לילה, ואולי אפילו בשבת, אם לא תהיה ברירה אחרת) – יבוא על הברכה.
אנא, אל תראו את עצמכם מחוייבים. אני יודעת שכולם עסוקים, טרודים וממהרים גם בלי ההנחתות שלי, ומי מכם שלא יוכל להתגייס – זה בסדר גמור.  לא ייזכר, לא ייספר, ולא ייזקף לחובתו בשום צורה ואופן. יתקבל בהבנה מלאה.
אבל אם בכל זאת מישהו יכול לעזור – זה יהיה פשוט נפלא.
תודה לכל אחד ואחת מכם מראש.
נשיקות ואהבה, ובעיקר – שנה טובה ומתוקה, שרון

החירות לבקש עזרה - Coacherit צילום: Shutterstock

החירות לבקש עזרה – Coacherit
צילום: Shutterstock

וזה סוג התגובות שקבלתי:

שרון, הבקשה שלך ואיך שניסחת אותה מרגשת אותי מאד. זה לא קל לבקש עזרה, אני יודעת, למרות זאת ביקשת בצורה מעוררת התפעלות בעיני.

והם באים, כמעט כולם. באים לעזור. לי. והעזרה הזו שנחוצה לי כמו אוויר לנשימה, מאפשרת לי לצלוח את המשבר, זה נכון, אבל קורה כאן משהו הרבה יותר גדול. התהליך הזה של בקשת עזרה וקבלתה מעצים אותי במידה שאי אפשר לתאר. וזו הנקודה החשובה כאן. זה השיעור שלי.

המקרה הזה קרה כבר לפני כמה שנים. מאז לא נזקקתי יותר לקריאות עזרה בהולות ומבהילות כל כך – ולא בגלל שאני כבר “משתלטת על הכל בעצמי”, אלא להיפך – בגלל שלמדתי לבקש את העזרה רגע לפני הקטסטרופה, לזהות את הצורך ופשוט לבקש.

למדתי שבקשת עזרה אינה סימן לחולשה, אלא לחוזק. כי כשיש לי ממי לבקש עזרה – זה סימן שיש אנשים שרוצים בטובתי, שמאמינים בי ובדרך שלי, שאוהבים אותי, שמוצאים אותי ראויה להקדיש לי מזמנם. ולא בגלל שאני משלמת להם, ולא עבור טובת הנאה, אלא בזכות מה שאני, פשוט כך.

למדתי שבקשת עזרה פותחת את הדלת למציאות של שותפות ואחווה, שיתוף פעולה, הירתמות ופרגון, וכל אלה הרי רק יעזרו לי לשגשג ולהצליח, באתגר הנוכחי ובאלה שיבואו אחריו. כי תכלס, אילו לא הייתי מבקשת את העזרה הייתי נותרת בודדה ואבודה ובעיקר חסרת כל סיכוי להצליח. עם הכשלון היתה מגיעה  תחושת חוסר האונים, תחושת הקטנות… ועם מה הייתי ניגשת להתמודד עם האתגר הבא? 

אז אזרתי אומץ ובקשתי עזרה. קבלתי אותה עם המון אהבה. הצלחתי, הועצמתי, זכיתי.

החירות לבקש עזרה  שרון סער - Coacherit+

החירות לבקש עזרה שרון סער – Coacherit

 

אם גם אתם מתקשים לבקש עזרה – הנה כמה טיפים שירככו אתכם לקראת משימה שתתגלה במהרה כמעצימה במיוחד:

1.  זהו את הרגע - מרגישים את המועקה הזו של “אין סיכוי שאני אצליח/אספיק /אסתדר עם כל מה שיש לי לעשות היום/השבוע/החודש?” מכירים את הנשימות הקצרות שנילוות למועקה הזו? זה הרגע לבקש עזרה!

2. עשו לעצמכם מיפוי משימות שעומדות בפניכם. אני משוכנעת שיש ממש הרבה כאלו. דרגו אותן לפי החשיבות והדחיפות. משימות שאינן חשובות ואינן דחופות – אפשר למחוק מהרשימה.

3. בחרו את המשימה המרכזית שלכם. המשימה החשובה והמשמעותית ביותר, זו שאתם באמת באמת חייבים לעשות בעצמכם (לתלות כביסה לא נחשב, וגם לא להסיע את הילד לחוג).

4. עכשיו עברו לטפל ברשימת המשימות המשניות – אלה שלא אתם חייבים לעשות בעצמכם ולצד כל אחת מהן רשמו – מי יכול לעזור. רשמו גם מספר טלפון.

5. הרגע שחיכינו לו – בקשו עזרה. בעדינות, בלי לחייב, בלי להעיק, רק משהו שאתם חושבים שמי שאתם מבקשים ממנו יכול לעשות בלי מאמץ גדול מדי עבורו. השאירו פתח נסיגה אם לא מתאים. אל תכעסו אם לא מסתדר. אם קשה לכם לבקש בשיחה אישית או בטלפון – שלחו מייל או אפילו מסרון. כל זמן שהבקשה היא עדינה ורגישה – כל דרך תהיה לגטימית.

6. כשהעזרה מגיעה – הפיקו ממנה את המיטב. אל תייסרו את עצמכם, אל תחשבו אם וכיצד, פשוט פנו את הזמן כדי לבצע את המשימה המרכזית שלכם, זוכרים אותה?

7. תודות והוקרות – הכי חשוב בעולם. להודות ולהוקיר את מגיש העזרה, גם אם זה לא יצא בדיוק כמו שאתם הייתם עושים, זה באמת לא נורא. לא חייבים לקנות מתנות יקרות או לפרסם בראשי חוצות, אפשר להסתפק בתשורה סמלית או רק באמירת תודה, מכל הלב, באופן הכי אמיתי שלכם.

וכשיהיה לכם רגע פנוי – אני בטוחה שגם אתם תשמחו לסייע לאחרים שזקוקים לכך.

 

ספרו לי על חווית העזרה שלכם. בקשתם? קבלתם? ובעיקר – איך הרגשתם?

רוצים ללמוד עקרונות נוספים להעצמה אישית והצלחה? 

אתם מוזמנים להירשם כאן ולקבל עדכונים שוטפים מהבלוג או להצטרף לדף הפייסבוק שלי (ואפשר גם וגם כמובן).

לשיחת ייעוץ אישית – ניתן לפנות אלי ישירות  [email protected]

 שאלות, השגות, הערות והארות, תגובות ומשאלות – יתקבלו באהבה בתגובה לפוסט זה ויזכו למענה.

שלכם, שרון

עוד מהבלוג של שרון סער - coacherit

תצוגה מקדימה

לעשות למען עצמי - ההשקעה החשובה ביותר שאדם יכול לעשות בחייו

בפוסט הקודם ספרתי לכם על תשוקה - תשוקה כנקודת התחלה של כל הישג, תשוקה כמסמנת מטרה, תשוקה ככח מניע אדיר. תשוקה היא הכרח, אבל בהחלט לא מספקת, כי אחרי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

להרגיש צעירה, להיראות צעירה

מה אני עושה כדי להרגיש ולהיראות צעירה? זו שאלה טובה. אני לא לגמרי מכוונת מטרה בענין הזה. אני לא עוסקת בטיפולי אנטי-אייג'ינג, בוטוקוס או ליפטינג למיניהם, אני אפילו לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסימטה - הצגה חובה

שום דבר לא הכין אותי לעוצמה האדירה שהביאה איתה ההצגה על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסמטה. הפרסומים סיפרו על דרמה מוסיקלית המתרחשת כולה - לאורכה, לרוחבה ולעומקה - בזיכרון של דמות אחת ויחידה,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה