הבלוג של שרון סער - coacherit

שרון סער – coacherit

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל... +עוד

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל אלה בדרך להצלחה.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאוקטובר 2014

שום דבר לא הכין אותי לעוצמה האדירה שהביאה איתה ההצגה על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסמטה. זהו סיפור על כאב נורא מכל, על תיסכול שלא ניתן לשאת, על ייאוש תהומי ועל ההרס הבלתי נמנע שכל אלה מביאים איתם.

06/02/2016

שום דבר לא הכין אותי לעוצמה האדירה שהביאה איתה ההצגה על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסמטה.

הפרסומים סיפרו על דרמה מוסיקלית המתרחשת כולה – לאורכה, לרוחבה ולעומקה - בזיכרון של דמות אחת ויחידה, שהקריירה היתה אצלה לפני, מעל ומעבר לכל. מסע תודעתי של חמישים שנה, העוסק בהחמצת החיים ובאופן ההתמודדות שלנו עם בחירות שעשינו בחיינו. וזה בהחלט מעניין אותי.

כאמא ורעיה וגם בעלת קריירה תובענית במיוחד (שלא לאמר טובענית לעיתים) אני מוצאת עצמי לא פעם בצמתים שמחייבים קבלת החלטות וקביעת העדפות מסדרת בית או עבודה, קריירה או משפחה, וזה לא קל. אף פעם לא קל. אם אני צריכה לצאת בחמש בבוקר לעבודה ולא משאירה ארוחת צהריים חמה; אם אני נאלצת לעבוד בשבת ולפספס את הארוחה המשפחתית היחידה שלנו בשבוע; אם אני חוזרת ממוטטת ברבע לחצות וקורסת ישר למיטה… ומצד שני – אם אני מתמרנת את העסק כולו כדי לפנות לעצמי זמן לארוע משפחתי משמעותי… לא, זה ממש לא קל. בטח לא בשבילי שהבית והמשפחה היו ויהיו תמיד הנר הראשון לרגלי. אבל לפעמים באמת שאין ברירה.

וכך הגעתי עם חברה טובה (שגם היא אמא ואשת קריירה) לתיאטרון הסימטה.

גיבורת ההצגה היא כרמלה, המגולמת בידי שתי שחקניות, האחת צעירה (נופר הורביץ הכל כך מוכשרת) והשנייה (תמי ספיבק הנהדרת) מבוגרת ממנה בכמה עשרות שנים, והן שתיהן מגלמות את הדמות על שני צירי זמן שונים. אותה אשה בנעוריה ובזקנתה.

על פסנתרים ואנשים - שרון סער Coacherit צילום: סיון הורביץ

על פסנתרים ואנשים – שרון סער Coacherit
צילום: סיון הורביץ

וכרמלה זו (או כרמלינקה כפי שנקראה בנעוריה) היא לא סתם אשת קריירה. היא פסנתרנית בינלאומית מצליחה, היא מופיעה בכל רחבי העולם, ויש לה גם משפחה – בעל (שכבר מזמן אינו בעלה) ושני בנים בוגרים (תאומים, שאחד מהם – היא עצמה לא בטוחה מי מהשניים – היה קצין בצבא). ואצלה הקריירה היתה תמיד, אבל תמיד מעל הכל. לא כתה א’, לא טקס בר מצווה, לא גיוס לצה”ל ולא שום ארוע אחר בחיי ילדיה היה משמעותי מספיק כדי לוותר על הופעה.

מהר מאוד מסתבר שהקריירה של כרמלה היא לא הענין כאן. הקריירה הזו רק ממלאת תפקיד בסיפור המורכב של כרמלה,  תפקיד לגמרי אחר. זהו למעשה נתיב הבריחה שלה מהריק הרגשי המוחלט שהיא מתקיימת בו, ריקנות טוטאלית שמקורה ביחסיה שלה עם אמה, בהתמודדות שלה כנערה עם מחלתה הקשה של אמה, הצורך שלה להתמודד יום יום עם חוסר הסיכוי, התסכול, הכאב – עד למחיקה מוחלטת של כל רגשותיה באשר הם. בכל זמן, בכל שעה ובכל רגע נתון – למעט בזמן שהיא פורטת על הפסנתר. הפסנתר היה עבורה הכל, ואין דבר בלעדיו.

על פסנתרים ואנשים - שרון סער Coacherit צילום: סיון הורביץ

על פסנתרים ואנשים – שרון סער Coacherit
צילום: סיון הורביץ

זהו סיפור על כאב נורא מכל, על תיסכול שלא ניתן לשאת, על ייאוש תהומי שמובילים כולם לשיממון רגשי הרסני.  סיפור עוצמתי, מחזה שכתוב פשוט נפלא, שחקניות מוכשרות ונהדרות. החוויה היא טוטאלית עבורי וממשיכה ללוות אותי ימים ארוכים לאחר ההצגה.

אז עבורי ולטעמי – זו הצגה חובה. לכל אמא ולכל בת, לכל אשת קריירה, ובכלל – לכל אדם שחווה קושי משמעותי או אובדן גדול, שהדחיק והרחיק ולא התמודד עם רגשותיו. כי בסופו של דבר – אין לנו דבר חשוב יותר מאשר להתחבר לעצמנו, להתמודד עם הכאב ולפתור אותו, כדי לעצור את ההרס ולא להמשיכו הלאה, לדורות הבאים.

 

על פסנתרים ואנשים – תיאטרון הסמטה

מחזה: תהלה אמתי
בימוי: דורית בר
מוזיקה מקורית: עיתאי סובול
עיצוב תפאורה ותלבושות: דלית ענבר
עיצוב תאורה: אדם יודינסקי
משחק: תמי ספיבק, נופר הורביץ / טליה בן מזי”א
מנהל הצגה: נדב פורטיאנסקי

 

עוד מהבלוג של שרון סער - coacherit

תצוגה מקדימה

לעשות למען עצמי - ההשקעה החשובה ביותר שאדם יכול לעשות בחייו

בפוסט הקודם ספרתי לכם על תשוקה - תשוקה כנקודת התחלה של כל הישג, תשוקה כמסמנת מטרה, תשוקה ככח מניע אדיר. תשוקה היא הכרח, אבל בהחלט לא מספקת, כי אחרי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

להרגיש צעירה, להיראות צעירה

מה אני עושה כדי להרגיש ולהיראות צעירה? זו שאלה טובה. אני לא לגמרי מכוונת מטרה בענין הזה. אני לא עוסקת בטיפולי אנטי-אייג'ינג, בוטוקוס או ליפטינג למיניהם, אני אפילו לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

נקודת ההתחלה של כל הישג

פעם הייתי עו”ד ועכשיו כבר לא. עבדתי כשכירה, הייתי עצמאית, היתה לי שותפה ואח”כ כבר לא, עבדתי במשרד גדול - במה שהיה ניסיון של שיתוף פעולה – וחזרתי להיות עצמאית. עורכת דין, כמו כולן. במשך שנים החזקתי משרד בקומה גבוהה של מגדל...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה