הבלוג של שרון סער - coacherit

שרון סער – coacherit

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל... +עוד

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל אלה בדרך להצלחה.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאוקטובר 2014

בפוסט הקודם ספרתי לכם על תשוקה - תשוקה כנקודת התחלה של כל הישג, תשוקה כמסמנת מטרה, תשוקה ככח מניע אדיר.
תשוקה היא הכרח, אבל בהחלט לא מספקת, כי אחרי שסימנו מטרה, אנחנו יוצאים לדרך. דרך ארוכה, לא פשוטה, לעיתים אפילו מתישה, ובלי כלים מתאימים – אנו עלולים לאבד לגמרי את הכיוון. כדי להגיע למטרות שהצבנו לעצמו, אל סוף הדרך, אל תחושת הסיפוק וההצלחה – חייבים להיות בידינו הכלים המתאימים.

הכלי הראשון, העיקרי החשוב והמשמעותי ביותר של כל אדם הוא – הוא עצמו. זהו הכלי העיקרי (אם לא היחיד) העומד לרשותו של כל אדם כדי להתמודד עם החיים ולהתקדם את עבר מטרותיו. וכמו כל כלי, גם את הכלי הזה צריך לתחזק, להשחיז, לשייף, לשמן, ובקיצור – לדאוג לו. בזמנים קבועים, עפ”י תכנית ברורה מראש, לא להשאיר ליד המקרה, כי אחרת – זה פשוט לא יקרה.

את הרכב אתם מכניסים למוסך לטיפול תקופתי? את הדשא בגינה גוזמים כל שבועיים?  מנקים את הכיריים כל שבוע? דוגמאות לא חסרות…

טיול לאנגליה 350 (1)

ומה אתכם? לא מגיע לכם? איך תמשיכו לעמוד בכל המשימות והמטלות שלכם בלי תחזוקה שוטפת לכם עצמכם?

ולכן אני אומרת: ההשקעה החשובה ביותר והמכרעת ביותר שאדם יכול לעשות בחייו – היא ההשקעה בעצמו, כי כל אדם הוא כלי הביצוע של עצמו, וכדי להיות אפקטיבי ויעיל, כדי להצליח, עליו להכיר בחשיבות ההשקעה בעצמו ולהקצות זמן קבוע למען מטרה זו.

אנשים רבים מסתייגים מלהשקיע בעצמם – אין זמן, אין כסף, אין כח, אין חשק… אנחנו משקיעים בילדים, בהורים, בבן הזוג, בעבודה, בבית, אפילו בחברים… רוב האנשים מוצאים זמן לכל ולכולם, רק לא לעצמם. איכשהו, אצל מרבית האנשים, הם עצמם מצויים בסוף רשימה, אם בכלל… ואז אנחנו עייפים, מותשים, שחוקים וחסרי סבלנות. תקועים ומתוסכלים, המטרה נראית רחוקה מתמיד, הדרך אינה דרך, ובשורה התחתונה אנחנו לא מתקדמים לשום מקום. פשוט כך. ואני שואלת: עד מתי?

אנשים רבים עוברים טלטלה בהקשר זה במצבי קיצון, כאשר חייהם נתונים בסכנה, כאשר הם לוקים במחלה קשה או דומה לזה. לפתע פתאום הם מתעוררים אל תוך עצמם, מארגנים מחדש את סדרי העדיפויות בחייהם, מגשימים חלומות, מממשים את עצמם.

אבל למה לחכות? האם באמת צריך כמעט למות כדי להתחיל לחיות???

אני מציעה – בואו נתחיל כבר עכשיו. בואו נדאג לעצמו בהיבט הפיזי, התזונתי, הרגשי, האנרגטי, המנטאלי או כל היבט אחר.
בואו נעשה משהו, איזשהו דבר, עבור עצמנו, אפילו דבר אחד קטן בשבוע, העיקר שנעשה. אנחנו בהחלט ראויים לזה.
איזה שינוי זה יכול להביא לחיינו, כי כל שינוי, אפילו הגדול ביותר, מתחיל במהלך אחד קטן.
עשיה של אדם למען עצמו מבטיחה לו חוויה חיובית ומרעננת, תחושת סיפוק ומלאות, רגע של אושר קטן, ומכאן – אפשר רק לפרוח ולצמוח.

טיול לאנגליה 165 (1)

כי כשאני מאושרת – אני מלאה בחיוניות ואנרגיה; כשאני שמחה, מרגישה שאני מממשת את עצמי – אני מקרינה החוצה קבלה, נתינה ומעניקה לסובבים אותי מקום של שלמות. בסופו של חשבון, העשיה למען עצמי אינה על חשבון האחר, אלא לטובתי ולטובת הסובבים אותי גם יחד.

אז עוד היום, כבר השבוע, אני מתחייבת לעשות דבר אחד קטן למען עצמי, ולהתמיד בו. מדי יום, מדי שבוע, כי אני ראויה לזה.
אני מתחילה ברגע זה ממש. נפרדת מהערב הזה בלי נשנוש אחרון לפני השינה. דבר אחד קטן ופשוט. לא דורש זמן, לא כסף, רק כוונה.
הנה אני עושה למען הבריאות שלי, למען עצמי. אני מתחילה ומתחייבת להמשיך ולהתמיד בעשיה הקטנה הזו מדי ערב. גם זו התחלה נהדרת.

ומה אתכם?
התחילו כבר היום למלא את חייכם דברים קטנים שגורמים לכם תענוג, הנאה, אושר קטן. רגע קטן של שפיות במירוץ המטורף של החיים. הקדישו לזה 5 דקות או שעה, חמישה שקלים או מאה, אפילו לחייך אל עצמכם כל בוקר במראה. העיקר להתחיל לעשות. עוד היום, ממש עכשיו. ושתפו אותי, אשמח לשמוע.

 

רוצים לדעת עוד? אתם מוזמנים לעקוב אחרי (כפתור עקבו אחרי בצד שמאל למעלה).

שאלות, השגות, הערות והארות, תגובות ומשאלות – יתקבלו באהבה בתגובה לפוסט זה ויזכו למענה.

 

 

 

 

עוד מהבלוג של שרון סער - coacherit

תצוגה מקדימה

להרגיש צעירה, להיראות צעירה

מה אני עושה כדי להרגיש ולהיראות צעירה? זו שאלה טובה. אני לא לגמרי מכוונת מטרה בענין הזה. אני לא עוסקת בטיפולי אנטי-אייג'ינג, בוטוקוס או ליפטינג למיניהם, אני אפילו לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסימטה - הצגה חובה

שום דבר לא הכין אותי לעוצמה האדירה שהביאה איתה ההצגה על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסמטה. הפרסומים סיפרו על דרמה מוסיקלית המתרחשת כולה - לאורכה, לרוחבה ולעומקה - בזיכרון של דמות אחת ויחידה,...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

נקודת ההתחלה של כל הישג

פעם הייתי עו”ד ועכשיו כבר לא. עבדתי כשכירה, הייתי עצמאית, היתה לי שותפה ואח”כ כבר לא, עבדתי במשרד גדול - במה שהיה ניסיון של שיתוף פעולה – וחזרתי להיות עצמאית. עורכת דין, כמו כולן. במשך שנים החזקתי משרד בקומה גבוהה של מגדל...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה