הבלוג של שרון סער - coacherit

שרון סער – coacherit

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל... +עוד

אימון אישי לעצמאיות/ים, בעלות/י עסקים קטנים, נשים וגברים בתהליך של צמיחה עסקית. כלים ותובנות על פיתוח המצוינות והיכולות האישיות, העצמה אישית והנעת תהליכי צמיחה פנימיים, מיצוי אישי ועסקי ובעיקר האינטגרציה והאיזון בין כל אלה בדרך להצלחה.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאוקטובר 2014

רבים שואלים אותי איך הצלחתי להתברג להפקות של האומנים המובילים בארץ, מה עשיתי כדי להגיע אליהם ולפנק אותם במטעמי הקונדיטוריה שלי רגע לפני שהם עולים על הבמה, ואיך אפשר לשחזר את ההצלחה. אז הנה אני מגלה את כל הסודות. אתם מוזמנים לקרוא

17/06/2015

לפני כך וכך שנים אמרה לי גלית: את יודעת מה, אם את כבר באה להופעה, אולי תביאו את הכיבוד ללהקה?
- וואלה? אני שואלת, – את רצינית?
- ידעתי שתשמחי, היא אומרת לי.
ואני? שמחה זו לא מילה. עשרות כוכבים מתחילים לנצנץ, ממש התגשמות חלום.

OMG

כך זה התחיל, כאילו במקרה, והיום? אין שבוע שאני לא עושה קייטרינג לאומן או להקה, רובם מזמינים אותי שוב ושוב, ויש אפילו כאלה הסבורים שאני קייטרינג של סלבריטאים.
אז לא, אני ממש לא רק של סלבריטאים, אני לגמרי קייטרינג של כולם, אבל הכיבוד בהופעות הוא ללא ספק אחת הנישות האהובות עלי.

נכון שגם בעבר לכל הופעה שהלכתי תמיד הבאתי משהו טעים ומפנק (תשוקה זו תשוקה, אין מנוס מזה), אבל עכשיו אנחנו כבר מדברים ביזנס.
אוכל הוא לחלוטין התשוקה שלי, אבל באותה נשימה הוא גם העבודה שלי, הפרנסה שלי. אם אפשר לשלב – זה פשוט נפלא! ואיך אני תמיד אומרת? תראו כמה אני נהנית ועוד משלמים לי על זה…

אומני ישראל

ולמה אני מספרת לכם את כל זה?
כי יש חלק מעניין בסיפור, החלק שבין “אני עושה קייטרינג ללהקה שאני מכירה ואוהבת, מגניב” לבין “שרון, מחפשים אותך מההפקה של שלום חנוך”.
המעבר הזה לא קרה במקרה, לגמרי לא. המעבר הזה הוא כולו עבודה קשה, נחישות והתמדה.

ועל זה אני רוצה לדבר, על נחישות והתמדה, כי נחישות והתמדה הן מפתח קריטי להצלחה.

אחרי שמזהים את התשוקה, ויש תשוקה אדירה;
אחרי שמבינים ששום דבר לא יקרה מעצמו, שצריך ליזום ולהיות פרואקטיביים וגם עושים את זה;
גם אחרי כל זה – הדרך עדיין ארוכה, לפעמים (ולפעמים זה הרבה יותר מאשר מדי פעם, כן?) אפילו מתישה, ואז מגיע מקומן של נחישות והתמדה.

היסטוריית ההצלחות של המין האנושי מלמדת שמידת הכשרון או היכולת של אדם אינם הפרמטר העיקרי ובודאי לא היחיד להצלחה.
ההיפך הוא הנכון: כל ההצלחות יוצאות הדופן של בני המין האנושי, בכל תחום שהוא, הושגו על ידי אנשים שעברו נפילות, מצוקות, מפלות וכשלונות, אך היו בעלי רצון עז להצליח.
בין כל המצליחנים, בין כל בעלי ההישגים, לא התגלה אף אחד שהצלחתו הושגה ללא היתקלות במכשולים שנראה כאילו אין לשאתם ואין דרך להתגבר עליהם.
רוב בני האדם מוכנים לנטוש את מטרותיהם ואת יעדיהם ולהיכנע לנוכח הסימן הראשון של התנגדות, קושי או תקלה. המעטים הממשיכים למרות כל המכשולים עד שהם מגיעים למטרתם – הם הנחושים באמת, והם אלה שבסופו של יצליחו ויגיעו להישגים, כי עם כשרון רגיל ועם התמדה בלתי רגילה, אפשר להשיג כל דבר (תומאס פ. בקסטון).

shutterstock_163965317

אז מה זו נחישות, מהי התמדה ואיך בדיוק עובדים עם הכלי הזה?

נחישות היא החלטיות וכוונה חד-משמעית להשיג את המטרה, יהיה אשר יהיה. אנשים נחושים אינם מתעלמים מהקשיים או לא מודעים להם, ההיפך הוא הנכון: אנשים נחושים נלחמים בקשיים מלחמה חסרת פשרות ועושים הכל כדי לגבור עליהם, בעיקשות, תוך דבקות במטרה, בנחישות ובאומץ.

התמדה – היא יכולתו של אדם לנסות שוב ושוב, על אף הקשיים, לאתגר את עצמו כל פעם מחדש. ככל שרצונו של אדם חזק יותר, ככל שהוא חדור יותר מוטיבציה ונחוש להתמיד בהשגת המטרה שלו – ערך ההתמדה הולך ונבנה בתוכו.

הנחישות היא למעשה הדלק המזין את ההתמדה, בזמן שההתמדה היא תרגום של הנחישות לשפת מעשה יומיומי, ההרגל, שגרה העבודה.

אז איך ומה עושים?

1. בוחרים מטרה שמחוברת לתשוקה שלנו, כי נקודת ההתחלה של כל הישג היא תשוקה, וזהו הכח המניע החזק ביותר שיש לנו.
התשוקה שלי היא אוכל, אי אוהבת להאכיל אנשים ולגרום להם להנאה מאוכל. אני רוצה לעשות כמה שיותר קייטרינג לאומנים בהופעות, כדי לשלב בין עבודה להנאה.
מתלבטים מהי התשוקה שלכם? נסו לחפש כאן

2. מגדירים תכנית פעולה שבסופה ניצבת במלוא הדרה המטרה שלנו. אני אפנה למשרדי הפקה ואציע להם את הקייטרינג שלי, כי אני מאמינה שיש לי מוצר מנצח עבורם.

3. מתחילים לעבוד. ברגע שיש יעד מגובש ויודעים מה רוצים לעשות – מתחילים לפעול. לא מחכים ולא דוחים. הזמן המתאים ביותר לפעול הוא עכשיו! עזבו את ההיסוסים והלבטים, שימו בצד את הפחדים והחששות ופשוט תתחילו לעבוד. התחלה היא חצי מהעשיה, ברגע שתעשו את הצעד הראשון – הצעדים הבאים כבר יבואו אחריו.
אני מבררת מהן ההופעות הקרובות, מיהם משרדי ההפקה הרלבנטיים, פונה אליהם ומציעה את הקייטרינג שלי. כל שבוע, כל חודש, כל שנה מחדש, גם אם לא עונים לי, גם אם לא חוזרים אלי,ף לאט לאט אני מחלחלת לתודעה שלהם, ובסוף זה קורה.

4. כל הזמן לומדים ומתקנים. כל תכנית היא בסיס לשינויים. לא נכנסים עם הראש לקיר שוב ושוב, ולא מתעקשים. לא הולך בדרך אחת? מנסים בדרך אחרת. נחישות אמיתית משמעה להכות עם הראש בקיר, לקום, ולאסוף את עצמך. לחפש דרך אחרת, למצוא כיוון חדש, לפתח אלטרנטיבה יצירתית להתכוונן ולדייק יותר, ורק אז לנסות שוב. ניסינו כמה פעמים ולא הצלחנו? אולי כדאי לתקן את המטרה? 
לא הצלחתי להופעה הזו – אני מנסה להופעה הבאה. המשרד הזה לא מגיב למייל – אני שולחת הודעה בפייסבוק. ההפקה הזו דלה בתקציבים – אני מציעה תפריט אחר. 

5. והכי חשוב – ממשיכים ליהנות מהדרך. מכשולים, תקלות, קשיים וכשלונות הם חלק מהחיים, וכך יש לראות אותם. אם נתייחס לכל כשלון כהזדמנות ללמידה יהיה לנו קל יותר לאסוף את עצמנו, לנתח את הכשלון, להפיק לקחים ולתקן. ובסופו של דבר נגלה שההתמודדות הזו, הלמידה הזו – היא ההנאה האמיתית.

 

רוצים לדעת עוד? אתם מוזמנים לעקוב אחרי (כפתור עקבו אחרי בצד שמאל למעלה).

שאלות, השגות, הערות והארות, תגובות ומשאלות – יתקבלו באהבה בתגובה לפוסט זה ויזכו למענה.

עוד מהבלוג של שרון סער - coacherit

תצוגה מקדימה

לעשות למען עצמי - ההשקעה החשובה ביותר שאדם יכול לעשות בחייו

בפוסט הקודם ספרתי לכם על תשוקה - תשוקה כנקודת התחלה של כל הישג, תשוקה כמסמנת מטרה, תשוקה ככח מניע אדיר. תשוקה היא הכרח, אבל בהחלט לא מספקת, כי אחרי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

להרגיש צעירה, להיראות צעירה

מה אני עושה כדי להרגיש ולהיראות צעירה? זו שאלה טובה. אני לא לגמרי מכוונת מטרה בענין הזה. אני לא עוסקת בטיפולי אנטי-אייג'ינג, בוטוקוס או ליפטינג למיניהם, אני אפילו לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסימטה - הצגה חובה

שום דבר לא הכין אותי לעוצמה האדירה שהביאה איתה ההצגה על פסנתרים ואנשים בתיאטרון הסמטה. הפרסומים סיפרו על דרמה מוסיקלית המתרחשת כולה - לאורכה, לרוחבה ולעומקה - בזיכרון של דמות אחת ויחידה,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה