הבלוג של Clair_Rabin

clair_rabin

מכון קלייר רבין, בניהולן של פרופ' קלייר רבין ונורית בינשטוק, הוקם כהמשך לעבודתה רבת השנים של פרופ' רבין, במטרה להנחיל לדור הבא את השיטות שפיתחה ושנמצאו כיעילות ביותר בטיפול. צוות המכון מחוייב לרמה המקצועית הגבוהה... +עוד

מכון קלייר רבין, בניהולן של פרופ' קלייר רבין ונורית בינשטוק, הוקם כהמשך לעבודתה רבת השנים של פרופ' רבין, במטרה להנחיל לדור הבא את השיטות שפיתחה ושנמצאו כיעילות ביותר בטיפול. צוות המכון מחוייב לרמה המקצועית הגבוהה ביותר, ופרופ' רבין, העומדת בראש הצוות הטיפולי, מהווה יועצת מקצועית מאחורי כל טיפול אשר יתבצע במסגרת המכון. אופיו וסגנונו של המכון, בנוי על עקרונות עבודתה ושיטותיה של פרופ' רבין: - אין שיטת טיפול אחת שמתאימה לכל הזוגות. יש להתאים לכל זוג חבילת טיפול המתאימה לו על פי צרכיו, מטרותיו ואישיותם של בני הזוג.

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מאפריל 2017

מאת פרופסור קלייר רבין

תרגום: ורד איל-סלדינגר

האמת היא שלא רק אייל גולן ורוסלנה רודינה נפרדו …

פעמים רבות אנו נחשפים לחיי הנישואים של אנשים מפורסמים ,אני זוכרת שתהיתי מה באמת קורה בין ביל קלינטון והילרי. למה הדצים התגרשו? ומה עם רמי וריטה? מדוע עזב אהוד ברק את מי שהיתה אשתו שנים רבות כל כך? איך יכול בראד פיט לעזוב את אנג’לינה המקסימה? ומה עם כל הילדים ההם? למה אנחנו מתעניינים בנישואים של אנשים אחרים? ואיך הפרסום משפיע על הזוגות האלה? האם זה כמו הנישואים שלנו, או שהם שונים מהותית? כדבריו של סקוט פיצג’רלד: הם שונים ממני וממך. הם נהיים בעלי רכוש ונהנים מוקדם, וזה עושה להם משהו, מרכך אותם שעה שאנו מתקשחים, עושה אותם ציניים שעה שאנו נותנים אמון, ומי שלא נולד עשיר, יתקשה מאוד להבין זאת.” אנו סקרנים לגבי אנשים מפורסמים מאותה סיבה שבגללה אנו צופים בתכניות מציאות. האדם הוא חיה חברתית. הרכילות היתה קיימת הרבה לפני הטלוויזיה. אנשים סקרנים לגבי אנשים אחרים, וכולנו משווים ובודקים ניגודים – למי הלך יותר מלנו, למי הלך פחות?

אני יכולה לדבר על נישואי מפורסמים, כיוון שטיפלתי במפורסמים ובמערכות היחסים שלהם בשלושים השנה האחרונות. ישנן נקודות דימיון ונקודות שוני בינינו וביניהם: כששני אנשים יודעים שהתקשורת רוצה לדעת עליהם, נוצרות אצלם בעיות. סודיות ופרטיות הן בעיה עצומה עבור זוגות שיש להם בעיות במערכת היחסים שלהם והם מפורסמים. מצד אחד, התקשורת שלהם, כמו גם בעיות קשורות בחיי המין שלהם ובעיות אחרות, הן בדיוק כמו אצל כולם. מצד שני, הם כל הזמן מודעים ל”עין הציבור”, ומה אנשים יגידו אילו ידעו את האמת. זה יכול להפוך לאובססיה, עד כדי כך שטיפלנו במכון קלייר רבין באנשים, מבלי לדעת את שמותיהם האמיתיים. לפחד מלהיחשף יש השפעה מסוימת, חיובית ושלילית גם יחד. חיובית, כי הוא יוצר מוטיבציה גבוהה להצליח במערכת היחסים, להציע לקהל שלהם דגם לאינטימיות בריאה ולא להתגלות כתרמית – כלומר, הם מציגים תמונה יפה, אבל המציאות שונה מאוד. החלק השלילי הוא צדו השני של אותו המטבע. אנשים מפורסמים רגישים יותר מאחרים לבעיות בחיי הנישואים שלהם. הם חשים בושה והשפלה, בייחוד אם  הדברים דלפו לעיתונות. החשיפה היא איום מתמיד, כי אפילו בעיות קטנות הופכות לגדולות בעקבותיה. כי בסך הכול, בעיות הן דבר יחסי. כשבעיה מופיעה בנישואי ידוענים יש נטיה להסתיר אותה ולא להתמודד אתה, או להגזים אותה.

 eyal golan roslina divorce

טבעת גירושין

לדוגמה, א’ וב’ מאוהבים עוד מהתיכון. אחד/ת מהם מפורסם/מת בעולם האמנות והשני/ה בעולם העסקים. כל פעם שהתעוררה בעיה ביניהם הם התכנסו בעצמם. או שנסעו לטיול לחו”ל או שהפסיקו להזמין חברים לבקר, ולא הלכו למסיבות ולאירועים. הפרדוקס הוא, שלהתנהגות הזאת היתה השפעה שלילית בכך שראשית, היא סימנה לכל מי שהכיר אותם שהם עוברים תקופה קשה (בדיוק מה שהם ניסו להסתיר) ושנית, היא גרמה להם להיות תלויים מדי זה בזה, מה שרק החמיר את הבעיות.

הדבר הטוב ביותר לשניהם היה להבין שהעשירים והמפורסמים הם רק בני אדם. אין להם מרשם לאושר. כל המחקרים מראים שכסף ותהילה אינם מביאים את האושר. הדבר הטוב ביותר שביכולתנו לעשות הוא לעזוב את הידוענים שלנו לנפשם ולתת להם לחיות את חייהם. הייתי בתערוכות שבהן התחככו העשירים והמפורסמים עם כולם ולא עוררו עניין מיוחד. זה האידיאל עבורם וגם עבורנו. הם אינם מודלים לחיים נפלאים, וכמו כן, לא כולם מכורים לסמים או מאושרים. הם סתם בני אדם שמנסים לשמור על מסלול חייהם. ככל שנמעט להתעניין בחייהם, כך יתמודדו טוב יותר, ואנחנו נפתח פחות אשליות על חייהם של אנשים אחרים.

לאתר מכון קלייר רבין

עוד מהבלוג של Clair_Rabin

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

איך מתמודדים עם בן זוג שסובל מרגשי נחיתות?

אנחנו יצורים חברתיים. נועדנו לפתח קשרים וללמוד כיצד לשמור עליהם לאורך השנים. אך מה קורה כאשר אנו לא מצליחים לפרש נכון את הסיטואציה החברתית שמולנו ונפגעים ממנה כמעט מיד? בז'רגון המקצועי קוראים לזה רגישות לדחייה והכוונה...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה