הבלוג של Chez moi מירב לוי

meravle

אישה, אמא לשני בנים, פרסומאית לשעבר ובעלת בוטיק האופנה Ellene, בת 43

עדכונים:

פוסטים: 5

עוקבים: 0

החל מינואר 2018

14/02/2018

ולנטיין דיי הוא סתם עוד סיבה לדבר על אהבה, שתכלס מעסיקה אותנו 365 ימים בשנה.
אהבה לילדים שלנו, להורים, לחברים, לספורט, לטבע, לשמש, לגשם, לריח של אחרי הגשם..
אנחנו לא צריכות יום מיוחד, שיזכיר לנו לאהוב. לא אחרים וגם לא את עצמנו.
ולנטיין דיי הוא סתם עוד סיבה לדבר על אהבה. עצמית.
אהבה עצמית, כך מסתבר, היא תנאי לאהבה אמיתית בינינו לעולם.

לפני כמה שנים יצאתי למסע אישי. מסע לדיוק עצמי קראתי לו. זה התחיל כשהחלטתי להתגרש (בפעם השנייה..) ונמשך עד עצם היום הזה.
אני עדיין בדרך. ואיזו דרך…
בדרך הזו גיליתי, כמה רחוקה הייתי מלאהוב את עצמי, מה היא בכלל האהבה, חיפשתי כל הזמן שיאהבו אותי וככל שחיפשתי את זה בחוץ, ככה התרחקתי מהאני האמיתי שלי. מהרצונות שלי, מהאהבות שלי, מהתשוקות שלי, מהצרכים שלי, ממי שאני, ממה שאני רוצה לעשות. לקח לי זמן להבין מי אני ואת מי אני בוחרת שיהיה לידי.
ושלא תבינו לא נכון, זכיתי לאהוב, כדברי השיר ואני מודה על זה בענק, אהבתי ונאהבתי. והייתי נשואה פעמיים בחיי. עד לא מזמן צחקתי עם חברה, שהסיבה לכך שהאהבה הגדולה שלי לא פה כרגע, זה אולי כי לכל אחת יש מכסה מסויימת.. ואני את שלי כבר ניצלתי..
לשמחתי הבנתי, שאהבה גדולה ואמיתית עוד מחכה לי, אבל היא תבוא קודם כל מבפנים. משורש הנשמה שלי. כשאני אהיה שלמה ונאהבת לעצמי, תבוא התוספת המדהימה. אין לי ספק.

אהבה עצמית מתחילה כשמוכנים להתבוננות עמוקה ואמיצה פנימה. כשמוכנים לקלף את הקירות החשופים של חדרי הלב, גם כשזה שורט וכואב. היא נובעת מבפנים ולכן שום דבר מבחוץ לא יכול לערער אותה, או להפסיק אותה. היא מתחילה, כשאת מתחילה להיות מחוייבת ונאמנה לעצמך. לאמת שלך. לאושר שלך. כשאת מתחילה להבין מי את, למה את עושה את מה שאת עושה, להבין מה את יכולה לשנות ומה פחות, איך את מקבלת את מה שיש ועושה מהתמרים שקיבלת, סילאן.

(SELF I (E
מאז כניסת הסמארטפונים פורטרט עצמי הפך להיות הסלפי, נגיש לכולם בלחיצת כפתור.
בכל יום מועלים לאינסטגרם טריליוני תמונות, תחת תיוג סלפי.
לפי מחקר של sony מ 2014, %47 מהמבוגרים מעל גיל 34, מודים שהם מצלמים סלפי. רובן נשים. אני משוכנעת שהנתונים רק עלו משמעותית.
לפי אותו מחקר תל אביב ממוקמת במקום השישי, בדירוג ערי הסלפי בעולם.

FullSizeRender (2)

אז האם זו הזדמנות להגדרה ואהבה עצמית, או דווקא רצון לקבל אהבה מבחוץ?
מאמר שקראתי, הציג את היתרון שיש בתרבות הסלפי ככזו שמגבירה ביטחון עצמי, בעיקר אצל נשים. היא תורמת להגדרת האני בפני אחרים ובכך להעלאת הביטחון שלנו.
גם מפרסמים הבינו את הכוח הפסיכולוגי שעומד מאחורי הדבר הזה ועשו לא מעט קמפיינים שמערבים תמונות סלפי של צרכנים, כדי לייצר מעורבות ולהגביר אהדה למותג.
דאב למשל הידועה בקמפיינים המעצימים שלה, בינהם קמפין סלפי בטוויטר, יצרה סרטון בנושא. ״הכוח הוא בידיים שלך״
לצפייה בסרטון Dove – redefining beauty

אני חושבת, שאנחנו צריכות לעשות מה שעושה לנו טוב ומה שאנחנו אוהבות. בשנתיים האחרונות התחלתי לאהוב את הצילום, גם הוא ככלי לביטוי עצמי. אני עפה בצילומים, גם של עצמי, גם של בנות אחרות שבאות אליי לבוטיק. ואני נהנית, כמו ילדה, שלא דופקת חשבון. גיליתי שאני אוהבת להוציא את האישה במיטבה, זה חלק שמחבר אותי גם לבוטיק שלי. אני נוהגת לצלם את הנשים אצלי, ושמחה כשהן נהנות לראות את עצמן, נראות טוב ושלמות, עם מה שהן משדרות ועם מי שהן. לפעמים, הן מגיבות במין פליאה כזו של – וואלה אני נראית טוב.. אז כן, כל מה שיעזור לנו לאהוב את עצמנו, אני בעדו.

FullSizeRender (3)

עופי על עצמך

אהבה עצמית, היא לא מילת גנאי. אנשים לצערי נוטים לבלבל אותה עם אגואיזם.
אהבה עצמית, היא מחוייבות לעצמך. מחוייבות לאושר ולשמחה שלך.
אהבה עצמית, היא לא אנוכיות, היא הבסיס להכל.

בעברי בקורס דיילי אויר, מלמדים שכשמסיכות החמצן נופלות בחירום, הדבר הראשון לעשות הוא לשים את אותן עלינו. באינסטיקנט הראשוני, זה נוגד היגיון פנימי, של עזרת הורים לילדים שלהם למשל. אבל זה ברור. אם אנחנו לא נדאג לעצמנו, לא נוכל לעזור ליקירנו. בול. מי שלא מסוגלת לדאוג ולאהוב את עצמה, לא תוכל להעביר את זה הלאה.

לפעמים, אני קולטת את הילדים שלי, מול המראה מסדרים את השיער עם ביטחון עצמי כזה, וזה עושה לי לחייך בלב. אוהבת שהם ״עפים על עצמם״. זה בריא. הרבה יותר ממה שלצערי נוטים אנשים לחשוב.
טעות נפוצה של אנשים (שככל הנראה לא מספיק אוהבים את עצמם) היא ״להוריד״ אחרים, ״יאללה עפה על עצמך.. ״ ״מי את חושבת שאת..?״ ״שעה מול המראה….?״ כן! שעה מול המראה! תכלס היום, למי יש זמן, כן..? אבל ברמה העקרונית, אין לי שוב בעיה עם זה. להיפך.

עופי על עצמך, תאהבי את עצמך, את מהממת, ככה, בדיוק כמו שאת.
תכירי את עצמך , תגלי מה עושה לך טוב ותעשי אותו כמה שיותר (כמובן ללא פגיעה באחרים), תשהי עם אנשים שעושים לך טוב ותתרחקי מאלו שלא. גם אם חלקם קשורים אלייך ממש חזק. תהליך לא פשוט, כבר אמרתי..
תתחרי רק בעצמך, השוואות הן מתכון לאומללות, תנצחי את עצמך, תחשבי איך את משתפרת והופכת להיות קצת יותר טובה מיום קודם ,כאישה, כאמא, כחברה, כבת להורייך, או כבת זוג. לא תמיד זה מצליח, ולא תמיד זה הולך חלק, אני נופלת לא פעם, בחוקים שאני מציבה לעצמי. אבל את צריכה תמיד להמשיך לנסות. זה משתפר. מניסיון.
בשלב שהבנתי את זה, התחלתי לחיות את שארית חיי. כמעט בלי פחד. גם בנפילות ובעליות. היום אני אמא מאושרת ושמחה, לילדים שזוכים לקבל ממני יותר מבעבר. אני מגשימה רצונות וחלומות שלי. בשנים האחרונות אני לומדת משחק (שהיה חלום נערותי) ויש לי בוטיק בו אני משתדלת להגשים את אהבותיי לאופנה וצילום ועיצוב ויופי.

אז תתחילי בצעדים קטנים, כל שיפור מתחיל מהחלטה אחת קטנה. תשקיעי בעצמך, תני דרור לחלומות ולתשוקות שלך, אל תפחדי לחלום ואל תפחדי לשנות ולהעיז. לא משנה בת כמה את.
הזמן לכל דבר, הוא עכשיו.
עופי על עצמך. עופי גבוה ואל תתני לאף אחד להפריע למשק כנפייך.

הפי ולנטיין לך כל השנה.
באהבה, מירב

עוד מהבלוג של Chez moi מירב לוי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

את הכי יפה כשנוח לך

את הכי יפה כשנוח לך. אמרו את זה קודם, לפניי. נוח, זה קודם כל מצב הוויתי, שלך עם עצמך. כשאת מרגישה בנוח עם מי שאת ומה שאת. משוחררת, חופשיה. זה כשאת לומדת להכיר את החוזקות שלך ולקבל את החולשות שלך ואת המראה שלך, גם עם השנים...

תגובות

פורסם לפני 10 months
תצוגה מקדימה

תפתחי בלוג, היא אמרה

השבוע ביקרה אותי בבוטיק מישהי שפניה היו מוכרות לי, הנחתי שבטח עבדנו יחד באחד הגלגולים הקודמים שלי. שיחה קצרה העלתה, שהילדים שלנו היו אצל אותה גננת בשכונה. הקליק נוצר דיי מהר וניהלנו שיחה שזרמה כמו נחל איתן. מצאנו כמה קווי...

תגובות

פורסם לפני 10 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה