הבלוג של חן סיון

ספרים ו…

הבלוג הראשון שלי, 'אופנאית' saloona.co.il/chensi, כבר ילד גדול, והולך לבד | אבל עולמה של אופנאית רחב בהרבה, ולכן יצרתי לי כאן מקום להגג על ספרים, תערוכות, מוסיקה וכל דבר אחר שמעסיק את הנפש

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מספטמבר 2014

על הספר שחולק עם קוראיו את סיפוריהם יוצאי הדופן של מחלימי סרטן

25/07/2015

.
כשגיליתי שהסרטן ששב לבקר אותי בפעם השלישית, עושה פרצוף רציני במיוחד, חזרתי לחפש את הדרך שתבריא אותי, שתעזור לי. לי היה ברור שיש בעולם משהו שיכול לעזור, וכל מה שאני צריכה לעשות עכשיו זה למצוא אותו. 
(עמ’ 23)
 
להפוך את כל האבנים

.

דורית ראשוני מנדיל היא יזמית סידרתית. הכרתי אותה לפני הרבה שנים, כשלמדנו יחד עיצוב אופנה בשנקר. דורית עזבה בסוף השנה השלישית, לאחר שנפגעה ברגלה בתאונת דרכים שקירקעה אותה למשך זמן רב. היא כבר לא חזרה לשנקר (אז גם נותק הקשר בינינו), אבל התחילה בסדרה של עבודות, שכולן פרי יזמתה, בין אם נכנסה למקום עבודה והציעה את עצמה, או שהקימה עסק, ועוד אחד, ועוד.

לא מפליא אם כך, שגם מחלת הסרטן, שאובחנה לפני כ-8 שנים, ומאז טופלה וחזרה כבר 4 פעמים, היתה עבורה הזדמנות. הזדמנות לבחון את חייה שוב ושוב, הזדמנות לשנות אורחות חיים ומנהגים, לדאוג לעצמה וליקיריה. הזמנות ליצור.

בפעם הראשונה היא קיבלה את פרופיל הטיפול הסטנדרטי: ניתוח, כימותרפיה, הקרנות. הטיפול הצליח. למשך שנה היתה נקיה מגידולים. ואז התגלו גרורות בגב. שוב טופלה, שוב נסוג הסרטן ושוב התגלה, פעם שלישית, ורביעית לפני כשנה.
דורית כבר לא רצתה את פרוטוקול טיפול הקונבנציונאלי שהוצע לה, וחיפשה לעצמה תשובות אחרות. מי שהציע עזרה, דורית ביקשה ממנו דבר אחד: אם אתם שומעים על חולה סרטן שנרפא באמצעות שיטות שונות ורפואה משלימה – תנו לי את הטלפון שלו.

.כך, לאט לאט, הגיעה דורית אל מחלימת סרטן אחת, ושניה, ושלישי, ורביעית. אז הבינה שהיא לא יכולה לשמור את כל המידע הזה רק לעצמה. זהו ידע שיש לחלוק אותו עם חולים נוספים, עם בני משפחותיהם, עם חבריהם ומכריהם. היזמית שבה פנתה במייל ישיר למו”ל הוצאת פוקוס, המתמחה בספרים מהסוג הזה, שמייד חזר אליה עם תשובה חיובית.

לפני מספר חודשים, כששוחחתי איתה לראשונה על הספר, שאז עדיין היה בתהליכי הפקה, אמרה לי בחיוך: אין דבר שאהוב עליי יותר מאשר לפתוח דלתות. ואכן, גם את הדלת הזו פתחה עבור עצמה לרווחה. היא יצאה למסע של חייה – למאבק על חייה – וכתבה אותו כדי שאנשים רבים ככל האפשר יצאו נשכרים מהמסע הזה.

בספר להפוך את כל האבנים, סיפורים יוצאי דופן של מחלימי סרטן בישראל היא מביאה את סיפורי ההחלמה של 30 ישראלים, שקיבלו החלטה להחלים מהסרטן, או לחיות איתו בדו-קיום כמחלה כרונית ולא סופנית, אנשים שלקחו על עצמם את האחריות להחלמתם ולבריאותם.
בתוך סיפוריהם היא שוזרת את מסלול המסע האישי שלה. בגילוי לב יוצא דופן היא מתארת את התמורות שחלות בה עם המפגשים ובעקבותיהם, מה היא לומדת מהמתרפאים ומה היא מלמדת את עצמה.
היא לקחה אחריות על חייה, שינתה את תזונתה ואת הקצב של חייה, משקיעה זמן בפעילות גופנית מבריאה ומחזקת, בוחרת יום-יום מחדש בעיסוקים שמחזקים את כוחות הנפש שלה, כמו גם את כוחות הגוף, שמחה בפקודה ועוסקת בהחלמה: הגשמת חלומות, שיפור דפוסי השינה שלה, חשיפה מבוקרת לשמש, ציור – שהוא העיסוק המרכזי שלה כיום, פרט להחלמה. והיא ציירת מופלאה.

.

| הסעודה האחרונה |
| הסעודה האחרונה |

.

בגיל 43 אובחנתי כחולה בסרטן שד דרגה 2. הרופאים הבטיחו שלניתוח, ל-28 הקרנות ולחצי שנה של ארבעה סוגי כימותרפיה שונים יש סיכוי גבוה להרדים את הסרטן. אבל פחות משנתיים לאחר סיום הטיפולים הסרטן שב לחוליה בגב, שוב קיבלתי הקרנות ועברתי ניתוח. כעבור עוד שלוש שנים הסרטן חזר, טופל בהקרנות וכעבור שנה חזר בפעם הרביעית. (עמ’ 27)
.

כדי להבטיח שהיא עושה כל שניתן כדי לתמוך בהחלמתה, נרשמה דורית ללימודי נטורופתיה. כך היא מלווה את המחקר הפרטי המעמיק שלה, בפגישות עם מחלימים ובקריאה אינטנסיבית באינטרנט ובספרות הרלוונטית, גם בידע מקצועי מסודר.

דורית ראשוני מנדיל היא אחת האנשים החיים ביותר שאני מכירה. היא בולעת את החיים, היא חיה וממצה אותם ככל יכולתה, אוספת אותם אליה בזרועות פשוטות הרבה מעבר לקומתה הצנועה, ולגופה הדק. היא מציירת, היא עושה ספורט, היא יוצרת, היא נפגשת עם אנשים, מקבלת השראה מדרכם, ומעניקה השראה מדרכה. בימים אלה היא מתכוננת לסדנת ציור שהיא תדריך בברלין, בתחילת חודש אוגוסט.

‘להפוך את כל האבנים’ הוא מורה נבוכים לנדרשים לטיפולים אלטרנטיביים, לצורך ריפוי סרטן, ולהבנתי גם לתמיכה בריפוי מחלות קשות אחרות. אבל הספר הזה, בעושר שבו, ובכנות והנדיבות שנובעות מתוכו, הוא מקור להשראה גם לאנשים הבריאים שבינינו, וגם לספקנים (כמוני, למשל). אני מאמינה לה ולאנשים שאת סיפוריהם היא מביאה.

 

בעת כתיבת שורות אלו אני שמונה שנים אחרי האבחון הראשוני וארבע שנים אחרי אבחון השלב הסופני. אמנם כבר עברתי את הסטטיסטיקה, ובכל זאת אחוזי ההישרדות תלויים מעל ראשי…
חיפוש הדרך הפך למטרה שלי, אולי אפילו למשימת חיי. להוכיח שאפשר להרדים סרטן.
(עמ’ 27-28)

.
.
_________________________________________

.

את הידע הרב שצברה, בנושאי תזונה, אורח חיים, והתנהלות מול המערכת הרפואית, דורית חולקת עם הנדרשים לו בפגישות אישיות (בתשלום). לתיאום פגישה ניתן להתקשר עם רחל 054-4536669.

לרכישת הספר ולפרטים נוספים עליו ועל דרכי החלמה 

עוד מהבלוג של חן סיון

תצוגה מקדימה

נס האהבה

\ \ כל סיפור אהבה הוא אקס-טריטוריה. יש לו כללים משלו, מקצב משלו, גיאוגרפיה, טופוגרפיה כל זוג מאוהב בורא לו שפה, ומקום והקשר כך ליאת וחילמי – היא תלאביבית אופיינית, שהוריה ממוצא איראני, והוא פלשתינאי מרמאללה, שמשפחתו...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אתנחתה קומית (?) - על 'בעלי לא בבית' ועל 'כסא בת הים'

. . לקחתי לידי את 'בעלי לא בבית' של מירב הלפרין כאתנחתא, לאחר קריאה של ספר לא פשוט, כמו שאומרים היום במקומותינו 'כסא בת הים' של הסופרת האמריקאית סו מונק קיד, מחברת ה- רב-מכר...

תצוגה מקדימה

להצביע = להשפיע

. מחאת האוהלים של קיץ 2011, שחברו לה מחאת הקוטג' ומחאת העגלות, יצרו בי אפקט הפוך מאצל רוב האנשים בעוד הארץ מלאה אופוריה ותקווה, אני הסתובבתי בין האוהלים בשדרת רוטשילד, ממש מתחת לבית שלי, ובכיתי מאחורי משקפי השמש בכיתי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה