הבלוג של Chenibal

chenibal

תנו לי קצת זמן להבין מה קורה פה, ואז אעדכן

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מאוקטובר 2015

לכולנו יש את הזיכרון הזה אי שם ביסודי, זמן בו נפלנו ללעג או שלעגנו לילד אחר שנתפס ברגע לא מחמיא. כך זה היה: כולנו חטפנו וכולנו החטפנו. מאז, עברו כמה שנים בהן למדנו שיש באנשים יותר מרגעים מביכים, הרבה יותר מרגעים לא מחמיאים. פיתחנו ערכים, סולידריות, אמפתיה, שיקול דעת והכי הבנו, שאנחנו לא חסינים, כי, למרות מה שאמא אומרת, אנחנו כנראה לא מושלמים.
זה מדהים, ככל שמתקדמת הטכנולוגיה, אנחנו נזרקים אחורה בכמה שנים – חזרה ליסודי להכאת החלש. ‘המדיום הוא המסר’ כידוע, ואנחנו חושבים במונחים של תמונה, סרטון, רייטינג ולייקים.
אותם מדליפי סרטון ‘אלנבי 40′, לא ראו את המתרחש במועדון כמו הצופה האובייקטיבי. הם חשבו שהם פשוט מספקים סחורה טובה לתרבות שאליה הפכנו. לזעזע את החברים שלהם בוואטסאפ שבטח ראו ושמעו כבר הכל, ובחורה שעושה סקס לעיני כל בבר עוד לא ראו. בדיוק כמו אורנג אוטן שעושה סנפלינג. מותרת הבהמה מן האדם. זה על אותה משוואה. אין לבחורה רגשות, לא יהיה אכפת לה שמעתה ולנצח יזכרו לה את “התקרית ההיא בבר”, אין לה משפחה שסרטון כזה ישפיע עליהם, היא בטח חיה לבד במערה תל אביבית. אין צורך לתת לה מים, להושיב אותה עד שתתפכח ולהגיד לה שאין בעיה עם עירום, אבל בבר עדיף להיות עם בגדים. אין צורך. העיקר שהטייק ימשיך ללא הפרעות מיותרות.
הסיפור הזה של אלנבי הוא קצה הקרחון, הוא סיפור שאליו כולנו נחשפנו לעומת סיפורים אחרים ששמורים לנו ב’מדיה נכנסת’ ולא מגיעים לערוצי החדשות.
שבירת אדם אחר לא עושה אותנו שלמים יותר. בואו ננסה לעזור לחברים ולאחים שלנו, לא לעשות להם את מה ששנוא עלינו. לא לשכוח את מה שלימדו אותנו החיים מאז היותנו ילדים, להפעיל שיקול דעת ואהבה.

עוד מהבלוג של Chenibal

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

התחושה הזאת..

מכירים את זה שאתם רוצים משהו ממש חזק? כל כך רוצים שאתם מצליחים לדמיין את עצמכם שם? המקום הזה שבורחים אליו כשיש את הכמה דקות האלה שניתן לחלום בהן בהקיץ? ואז המציאות אורבת לך בפינה. כמו דב גריזלי שמאיים עליך לא לממש את...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה