הבלוג של הזכות לדעת- מסע אישי לגילוי כל הזכויות שלי

chen12

הזכות לדעת/ המסע האישי שלי לגילוי כל הזכויות שמגיעות לי. אני חן, אמא של דורי ושל אחינועם. בעלת 'הבית להתפתחות תינוקות' שהוא בית וירטואלי שמרכז נשות מקצוע (מדהימות) בתחום ההורות מהריון ועד גיל 12. מספקת תוכן מקצועי,... +עוד

הזכות לדעת/ המסע האישי שלי לגילוי כל הזכויות שמגיעות לי. אני חן, אמא של דורי ושל אחינועם. בעלת 'הבית להתפתחות תינוקות' שהוא בית וירטואלי שמרכז נשות מקצוע (מדהימות) בתחום ההורות מהריון ועד גיל 12. מספקת תוכן מקצועי, מפיקה אירועים בתחום ההורות ופעילה בכל מה שקשור לתחום את הבלוג אני כותבת ביחד עם עמותת 'כל זכות' http://www.kolzchut.org.il/ על מנת שגם אתם תוכלו לדעת בדיוק מה מגיע לכם.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל ממאי 2014

אני והילדים גרים ביבנה. כאן גדלתי, כאן ההורים שלי גרים וכאן בחרתי לגדל את ילדיי. ביום יום זה לא אומר הרבה יותר מכך שזו עיר שינה מאוד נוחה- כלומר, מאוד נח להגיע ולצאת ממנה. שתי תחנות רכבת, תחבורה ציבורית נהדרת בתוך העיר ומחוצה לה- חצי שעה ואני בתל אביב. במרכז.

אבל, כשיש צבע אדום או הסלמה בדרום אנחנו מקבלים תזכורת כואבת לכך שאנחנו אולי ממוקמים כ-30 דקות מתל אביב אבל אנחנו גם ממוקמים כ-40 ק”מ (סה”כ! זה מפתיע ומפחיד אותי בכל פעם מחדש) מרצועת עזה. שזה אומר שברגע שיש ‘צבע אדום’ אין לנו מסגרות, אי אפשר ללכת לעבודה, ואנחנו צריכים להיות במרחק של 60 שניות ממרחב מוגן. לסיכום: חופשה כפויה עם הילדים בבית. על חשבונינו.

כל מה שאנחנו רוצים זה שקט ורגיעה

כל מה שאנחנו רוצים זה שקט ורגיעה צילום: ענת גבע שרון

אז דבר ראשון שאני עושה כשמתחילות האזעקות והווטסאפ של הגן לא מפסיק לצפצף זה לבדוק את הנחיות פיקוד העורף. גם בשביל להתעדכן לגבי הגנים והקייטנות, גם בשביל לדעת מהן ההנחיות הרלוונטיות לגבי זמנים ומרחבים ממוגנים ובכלל לקבל מידע רלוונטי שמתעדכן כל הזמן. לא מעט חברות הזמינו אותנו לבוא להתאוורר אצלן כשהכל התחיל. לצערי כמעט כל הארץ ספגה מתקפת טילים בימים האחרונים ולכן לא פחות חשוב לי לדעת מהן הנחיות פיקוד העורף בכל מקום אליו אני נוסעת ולא רק ביבנה.

אז אני בבית עם הילדים, משתדלים לשמור על שפיות ומדי פעם מתלוננת לחברות שנמצאות באותו מצב. הילדים בבית, אין מסגרת ואנחנו גם לא יכולות ללכת לעבודה. אז אמנם אני עצמאית ומצליחה לעבוד בין לבין או יכולה להוריד קצת בכמות העבודה בימים הקרובים אך חברותיי השכירות מפסידות ימי עבודה. לכן מאוד חשוב לדעת, להן ולכל ההורים שנשארו בבית עם הילדים עקב המצב הביטחוני- מהן הזכויות שלהם ביחסי עבודה במצב חירום. זכויות בסיסיות שקבע משרד הכלכלה כמו למשל שאסור לפטר עובד שנעדר מעבודתו עקב מצב בטחוני  וגם שאסור לבטל עובד שנעדר מעבודתו עקב שירות מילואים.

ואם כבר הזכרנו מילואים… צו 8 לצערי זה משהו שמוכר לרובינו אם לא לכולנו וביומיים האחרונים רבים מחבריי קיבלו זימון להתייצב מיידית בקו העימות. וזה הרגע היחיד שבו (לחצי שנייה בלבד) אני מודה ששמחתי שההסלמה היא בדרום ולא בצפון כי בתור אחת שעדיין עושה מילואים (כן, כן) אם יתחמם בצפון עוד יקראו לי בצו חריג. ובגלל שבאמת לא יצא לי לעשות מילואים באופן פעיל מאז שאני אמא, (למרות שבלילות ללא שינה כשהם היו תינוקות היו פעם או פעמיים שחשבתי להתנדב), בדקתי קודם כל מהן הזכויות שלי ומה זה אומר אם אני או כל אחד ממכם יצטרך ללכת עכשיו לשירות מילואים.

בנתיים יחסית שקט, אני והילדים בלופ של משחקים- טלוויזיה-מחשב- חצר כששקט וכך הלאה ומקווים שיגמר בקרוב. קייטנה אין (ואני משלמת), מעון אין (ואני משלמת) לפחות יש מענה רחב להורים לתלמידים ולתלמידים שנכנסים למצבי לחץ ביישובים תחת ירי הטילים. כמו כן אתר משרד החינוך מתעדכן שעתית ופיקוד העורף הוציא חוברת מיוחדת להורים המותאמת לעיר בה גרים.

אז נכון שכשהמצב הביטחוני לא בטוח ואפילו רחוק מזה- הדבר היחיד שאנחנו רוצים זה שהשקט יחזור ומהר- אבל חשוב לדעת שזו לא אשמתינו ויש לנו זכויות גם במצבי חירום.

והעיקר? שיהיה שקט, ומהר.

רוצים לדעת עוד על הזכויות שלכם ושל כולנו? כנסו לכל זכות- www.kolzchut.org.il/

 

עוד מהבלוג של הזכות לדעת- מסע אישי לגילוי כל הזכויות שלי

תצוגה מקדימה

כל מה שאת צריכה לדעת על זכויותיך בעת מצב חירום ולחימה

משרתת במילואים? נקראת לצו 8? או שאולי בן זוגך הוא זה שבמילואים? נאלצת להפסיד ימי עבודה בגלל המצב? ומי שומר על הילדים? כל מה שאת צריכה לדעת על זכויותיך בעת מצב חירום ולחימה: אמנם כבר עברתי את גיל ה-30 ואני כבר אמא לשני ילדים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כל כך הרבה חגים וחופשים... מה הזכויות שלנו בתור הורים?

כל כך הרבה חגים וחופשים... מה הזכויות שלנו בתור הורים? הערב יחול ל"ג בעומר. בתור נערה אהבתי את החג הזה. יצאנו עד מאוחר, הסתובבנו עם כל החברים ולמחרת לא היו לימודים. עוד יום חופש! אבל אם תשאלו אותי למה חוגגים את ל"ג בעומר סביר...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

בתוך התהליך הלא פשוט של טיפולי הפוריות, מה כדאי שנדע על הזכויות שלנו?

הבטיחו לנו שכשנגדל נהיה אימהות, אך במציאות זה לא כל כך פשוט. בתוך התהליך הלא פשוט של טיפולי הפוריות, מה כדאי שנדע על הזכויות שלנו? כשהינו ילדות הסבירו לנו כיצד ילדים מגיעים לעולם. זה היה כל כך פשוט- אמא ואבא עושים אהבה והופ-...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה